İthaki Yayınları Soru Hattı

60 Beğeni

ve @eroniki kitabın ilk baskısını kazanır :smiley:

1 Beğeni

Ben de Torunu diye okuyordum. Şimdi fark ettim Tohumu olduğunu :laughing:

Bu orjinal adı The Food Of Gods olan kitap mı? Öyleyse çevirisi neden Tanrıların Tohumu?

4 Beğeni

Araya bi soru sıkıştırabilir miyim Emre bey :grinning: Yukarıda verdiğiniz cevaplarda Zaman Çarkı’nın eksik kitapları basıldıktan sonra tükenen kitapları yeni kapakla ciltli olarak basabileceginizi ifâde etmişsiniz. Acaba bu konuda bir kesinlik oluştu mu?

1 Beğeni

Merhabalar, dune devamından haber varmı acaba

1 Beğeni

H. G. Wells… Akan sular durdu… Gök bastı, yer delindi… Çabuk çıkarın şu kitabı…

2 Beğeni

Dune, Vakıf, 2001’in devam kitapları… Bekleye bekleye ciğerimiz soldu.

3 Beğeni

Merhaba Clive Barker’ın özel olarak Kan Kitapları’nı ve kalan eserlerini Karanlık Kitaplar’da görme ihtimalimiz var mıdır?
Ayrıca Cormac McCarhty’nin Blood Meridian’ının basım tarihi belli mi acaba?

3 Beğeni

Ben de şu Androidler elektrikli koyun düşler mi kitabının Altıkırkbeş baskısının nasıl olduğunu soracaktım. Bu vesile ile, İthaki’nin bu kitabı basıp basmayacağını sormak istiyorum. Zira herhangi bir cevap göremedim

2 Beğeni

Bu soruyu bence Alfa Soru Hattına sor. Philiph K. Dick’in yayın haklarını onlar aldı.

2 Beğeni

Kitabı okuyan birisi olarak fena olmadığını söyleyebilirim. Kusurlar var, ama çok üzerinde durulacak kusurlar değil.

2 Beğeni

Açık söylüyorum, 6.45 ohal khklarıyla kapatılsa zerre üzülmezdim. Ben hayatımda kötü çevirinin, kitap basmada özensizliğin ne olduğunu onlarla öğrendim.

2 Beğeni

E bu çok iyiymiş. Yıla çok özel bir haberle başladık resmen.

8 Beğeni

Şu an çeviride. Çevirmenden ne zaman gelirse o zaman basılacak. Çeviri teslimi için bir tarih yok. Böyle bir kitabı aceleye getirme gibi bir düşüncemiz de yok. Blood Meridian’dan önce Yol ve Child of God basılacak ama. Muhtemelen ikisi de yıl içinde çıkmış olur. Blood Meridian’ı da en erken seneye diyebilirim.

2 Beğeni

Hocam kitap nasıl, seriyi almayı düşünüyorum.

Tek kelimeyle fevkalade

1 Beğeni

Peki bu da Roza Hakmen çevirisi mi olacak acaba? Bir de Hermann Broch’un eserlerinde de çeviri yenileme gibi bir plan var mıdır?

Blood Meridian Begüm Kovulmaz tarafından, Child of God Sıla Okur tarafından çevriliyor.

1 Beğeni

@irbis Rüzgarın Adı ve Hırsızlar Cumhuriyeti kitaplarında baskı sıkıntısı mı var acaba? 15 gündür D&R kitapları temin edemedi. 10 gündür falan da Tükendi olarak görünüyor.

1 Beğeni