İthaki Yayınları Soru Hattı

(Umut Özak) #2417

@irbis Emre bey Kralların Merhameti’nin devam kitabını bu yılın ilk yarısı görebilir miyiz veya en azından bu yıl içinde? Şimdiden teşekkürler :smiley:

(Alican Doğan) #2418

Bence de olması gereken budur. Sadece yazarların en popüler ve çevirisi zaten varolan kitaplarından oluşan bir seri kolaya kaçmak olur. Goodreads’i severim ancak özellikle ergen serilerinin puanları aşırı yüksek.:grin: Puana göre bir karar vermeden önce kitap hakkında başka kriterlere bakılmalı. Benim için bu konuda bir IMDB değil.

(Davram Bashere) #2419

Lamora yanıtınız için teşekkürler

(Kenan Ulusoy) #2420

Ya bu Asimov Estate’e topluca mesaj mı atsak? Sonuç alabilir miyiz? Vakıf’ın diğer kitaplarını beklemekten ciğerim soldu. 30₺’ye vakıf okumak istemiyorum.(Malum seçimden sonra dolar artacak gibi.)

(Emre Aygün) #2421

Ne yazık ki bu konuda bir şey diyorum, kusura bakmayın.

4 senedir seriyi getirmek istediğimiz nokta buydu zaten. Yeni şeyler bastığımızda rahatça belirli bir okur kitlesine ulaştırabilmek. Özellikle 40-50 arası yeni kitaplar daha da çoğaldı mesela. ilk kez basılacak yazarlar, ya da yazarların ilk kez basılacak kitaplarının oranı eski kitaplara göre arttı. Daha da artarak devam edecek.

Öte yandan bilinen kitapları önce basmak gerekli okur kitlesini oluşturmak için önemliydi.

Rica ederim. Yeni kitabı biz de büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Ne yazık ki bir şey değiştirmez. Şöyle bakın, akmasa da damlıyor. Elimizde hâlâ basacak birtakım Asimov kitapları var. Yine de Asimov’suz kalmayacaksınız.

Selamlar Emre Bey,

Yaşlı Adamın Savaşı’nın ikinci kitabı ve John Scalzi’nin yeni serisinin ikinci kitabı (ki yazıldı yazılmadı mı hiç bilgim yok) yeni kapaklarla ne zaman çıkarlar?

Kolay gelsin… :smiley:

(Emre Aygün) #2423

Yaşlı Adamın Savaşı’nın ikinci kitabının baskısı bittiğinde yeni kapağa geçecek. Üçüncü ve dördüncü kitaplar için de bu geçerli. Baskıları bittiğinde. Kitaplar yenilendiğinde serinin kalan iki kitabını da basacağız bu arada. O konuda da çalışmalarımız var.

Yeni serinin ikinci kitabı çıktı. Bu yıl içinde çıkaracağız biz de.

Öte yandan ufak bir duyuru yapayım madem. Birkaç ay içinde Scalzi’nin Lock-In kitabını da yayımlayacağız.

Teşekkürler, yeni kitabın haberi de güzel oldu. :smiley:

Bende birşey sorayım, Zaman Çarkı Yeni Bahar kitabı için neden bandrol alınmadı? Baskısı yapılmayacak mı?
Diğerlerinin baskısının yapılacak olması mutlu etti hepimizi ama bu kitapta bulunmuyor hiçbir yerde. Stokta göründüğü siteler bile baskısı yok diye iptal ediyor siparişi, bunu da aradan çıkarsanız güzel olurdu.

(Emre Aygün) #2426

Bilmiyorum. Tekrar baskılar benden bağımsız ileriliyor.

(Alper) #2427

@irbis bey benim de bir kaç sorum olacak;

• Mezarlık Kitabı (ÇR) 2. cilt uzun zamandır gelmedi, basılmayacak mı acaba
  • Kralların Merhameti ( Karahindiba krallığı serisi ) " bir şey diyemiyorum" demişsiniz hem uzun süredir ses çıkmaması hem de sizin cevabınızla devam kitaplarının basılması düşüncesi yok diye mi anlayalım bunu.
  • Sizin ilgilendiğiniz kitaplar değil ama gözünüze Yılmaz Güney yeni kitaplar ve Noam Chomsky yeni kitapları çarpmış olabilir mi ? :slight_smile:
  • BK, Karanlık, Modern seri dışında yeni seriler düşüncesi var dediğinizi anımsıyorum, doğruysa bu sene yeni seri gelme ihtimali var mı?

(Emre Aygün) #2428

Mezarlık Kitabı 2 Sandman 6 ve Vaiz 2’den sonra gelecek. Sandman 6 ve Vaiz 2 de şubatta bu arada.

Kralların Merhameti konusunda gerçekten bir şey diyemiyorum.

Yılmaz Güney Konusunda bir fikrim yok. Chomsky’yi de sormuştum, sanırım gelecek.

Bu sene gelecek evet. Hatta geçen hafta yeni bir dizi daha tasarladık. İnanılmaz hızlı bir yaratım süreci oldu. Birkaç aya önce onu başlatacağız. Bazı kitaplar bundan sonra hak ettikleri ilgiyi görecekler. Senenin ilk yarısında bu dizi, diğer yarısında da önceden bahsettiğim diziyi başlatacağız.

(Hüseyin gök) #2429

Beren ve Lúthien’e daha çok zaman varmı? :slight_smile:

(Serhat) #2430

Bugün bayağı bir haber verdiniz teşekkürler. Şimdiden ellerinize sağlık. İyi çalışmalar dilerim.

(Emre Aygün) #2431

Bilmem. Çiğdem Hanım çeviriyi ne zaman teslim ederse o zaman.

(Umut Özak) #2432

Bugün gerçekten çok güzel bilgiler verdiniz, çok sağolun.

(Burak Mermer) #2433

Kralların Merhameti için bir şey söylenememesini anlıyorum, ilk kitap muhtemelen çok az ilgi gördü Türkiye’de. Devam kitabı The Wall of Storms daha iyi yorumlar almış olsa da o da 880 sayfa, yani belli bir güvence olmadan hiçbir yayınevi çevirip yayınlamaz herhalde bu hacimdeki bir kitabı. Üçüncü kitaptan sonra kesinleşeceğini umuyorum İthaki’nin kararının.

Gelgelelim Ken Liu’nun bir de öykü kitabı var, The Paper Menagerie and Other Stories. Sırf kitabın adındaki hikayenin bir Hugo ve bir de Nebula ödülü var. Acaba bu kitabı yayınlayıp okuru Ken Liu’ya alıştırmak gibi bir yol izlenebilir mi, yayın programınızda var mıdır bu öykü kitabı?

Benzer şekilde yeni öykücülerden Charles Yu hakkında bir girişiminiz de olabilir mi?

(Emre Aygün) #2434

Paper Menagerie harikadır, ofiste var. :slight_smile: 500 sayfalık öykü kitapları Türkiye’de satmıyor ne yazık ki. Kırılgan Şeyler bile hala baskı bitiremedi.

Charles Yu düşünmüyoruz.

(Mustafa) #2435

Lois McMaster Bujold basmayi dusunuyor musunuz ? Cok tesekkurler yanit vermeye zaman ayirdiginiz icin.

(Emre Aygün) #2436

Şimdilik bu konuda bir çalışmamız olmadı.