İthaki Yayınları Soru Hattı

Locke Lamora’nın Yalanlari kitabinin devamı yurt dışında daha çıkmadı demişsiniz. Acaba bu 4. kitap olabilir mi yanlış görmediysem. Eğer 4 buysa ne zaman çevrilicek?
Mobilde olduğum için fotograf atabiliyorum…

1 Beğeni

Bu kitap henüz çıkmadı.

Çıkmadı zaten, adı belli. Listeleme oluşturmuşlar incelemelerde zaten çıkmasını bekleyenlerin ve seriyi sevenlerin yorumları var.

Ötekiler Arasında’ya bir daha baskı yapılır mı emin değilim vallahi. Bu konuda henüz bir konuşma olmadı.

Var.

Uzay Tazısı’nın Yolculuğu’ndan emin değilim açıkçası.

Vallahi hatırlamıyorum.

Diğer Peregrine kitaplarımızla aynı kalitede olacak. Çeviri bitti bitecek, birkaç ay içerisinde çıkaracağız Peregrine 4’ü. Çok yakında. Yaz gelmeden diyelim.

Zamanı geldiğinde.

Umarım. :slight_smile:

Kitap çıktığında çevrilecek. :slight_smile:

7 Beğeni

Merhaba, William Gibson’ın Neuromancer gibi kitapları BK klasikleri serisine mi eklenecek yoksa ayrı bir şekilde mi basılacak ? :slight_smile:

Dune serisi bu sene tamamlanır mı? Konuyu takip ediyorum ama gözümden kaçmış olabilir.
Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı için alternatif çözüm yolları arıyoruz demiştiniz, olumlu ya da olumsuz bir gelişme oldu mu?

1 Beğeni

Dune da hatırlatmanız iyi oldu. .Yarım kaldı hikaye devamını ne zaman görürüz?

1 Beğeni

En azından Sigurd ve Tehlikleli diyarlardan öyküleri, bu sene bekleyip/beklemememizi söylersiniz diye düşünmüştüm.

Merhabalar. Orson Scott Card basma planınız var mı?

Bir de Karanlık Kitaplık’a Algernon Blackwood, Brian Lumley, Lord Dunsany, Ambroce Bierce, Poppy Z. Brite gelecek mi?

İyi çalışmalar diliyorum.

Duruma göre değişecek.

Dune 5 bu sene çıkacak. Çevirmen gelmesini bekliyoruz.

Ne yazık ki yok.

Beklemeyin.

Orson Scott Card’a cevabım olumsuz.

Yine listelemelere başlamışsınız. Bunların cevabını vermemeyi tercih ediyorum. :slight_smile:

3 Beğeni

Galiba Son Eşik kitabında lanet var. Ne zaman sıra ona gelse ya yayınevi kapanıyor ya Hasbro’dan sorun çıkıyor.

2 Beğeni

3cisim

@irbis Emre bey bu senenin planlamasın da 3. kitap “Death’s End” kitabının yayımlanması ihtimali var mı?

6 Beğeni

Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı’nın yarım kalma durumu söz konusu mu? Uzun süredir olumlu bir haber gelmedi serilerden, ümidimi yitirmeye başladım artık.

1 Beğeni

Heinlein’in İkiz yıldız, ve uzay elbisemle yolculuğa hazırım kitaplarının basılma şansı var mıdır?

Tabii ki var.

Yahu bilmiyorum. Ne olumsuz ne de olumlu bir şey söylemeye yetecek bilgim var şu an. Bu soruya aynı cevabı ne yazık ki keyiften vermiyorum. Bilgim dahilinde, olumlu ya da olumsuz, herhangi bir gelişme olmadı.

Heinlein basacağız daha. Bunların onlardan olma ihtimali var. Ama yeni kitaplarını basmak bize daha çekici geliyor açıkçası.

11 Beğeni

Neuromancer’i İthaki mi basacak ? Ne güzel haber bu böyle.

3 Beğeni

Belki iması kullanılıyor bence erkenden sevinme kesin basacaklar diyene kadar. :slight_smile: Anladığım kadarıyla çok fazla kitap var ve bu kitapları çevirecek yeterli sayıda cevirmen kıtlığı çekiyorlar.

2 Beğeni

Bence basılacağı kesinmiş gibi bir cevap verilmiş

1 Beğeni

Lütfen neuromancer’ı basın gerçekten bu işin bi oluru vardır elbet. Malum yayınevinin muazzam çevirisi yüzünden 1 aydır bu kitabı okumaya çalışıyorum ve hiç bir şey anlamadım. Eminim ki bu kitabı ve seriyi okuma umuduyla alan herkes aynı şeyi yaşamıştır.

Bu arada benim tanıdığım ithaki sprawl üçlemesini yayımladıktan sonra 3 kitabı ciltli ve tek parça halinde de basar. :smiley:

1 Beğeni

Isaac Asimov’un The Complete Robot ve Complete Stories ve Robert Silverberg ile birlikte yazdığı Nightfall ve The Positronic Man kitaplarını da görecek miyiz?

1 Beğeni