İthaki Yayınları Soru Hattı

Zaman çarkı dünyası 1997 yılında yayınlanmış. Biraz araştırdım ama türkiye’de basımı olmamış sanırım

Emre bey şu anda ithaki hem yeni kapaklar hemde piyasada tükenen serinin bir kaç kitabını basmayı düşünürken arada bu kitabı basmayı düşünür mü?  Türkiye'de  zaman çarkı hayranı  az değil seçecekleri  umuyorum hatta zaman çarkı ismi bile yeter  diye düşünüyorum:)

(Emre Aygün) #2438

Şimdilik buna cevabım olumsuz.

(fatih çetin) #2439

@irbis Emre Bey, konuda aradım ama bulamadım. Tanrıların Tohumu kitabı için kapak filan paylaşıldı ama alışveriş sitelerinde bulamıyorum. Ön siparişe ne zaman açılacak acaba?

(Ömer Faruk) #2440

Asimov’u yeni yeni okumaya başlayacağım. İthaki’den çıkmış Vakıf, Vakıf ve İmp, İkinci Vakıf, Sonsuzluğun Sonu kitaplarını aldım. Uzay Akımları’nı da az önce D&R’da gördüm. Yeni basım mı bu?

(Buğra Uğur Yap) #2441

Selam, başlıkta gezinirken “Transmetropolitan” hakkında sorulan bir soruya açık kapı bırakmışsınız. Bu seriyi yeni keşfettim ve ilgimi çekti. 2019 yılı içerisinde bir girişiminiz olur mu acaba? Bir de Before Watchmen için en son çeviride demiştiniz, son durum nedir?

Bu arada ufak bir eleştiri yapacağım; instagram hesabınızdan Karanlık Orman ve Üç Cisim Problemi’nin 28 Aralık’ta raflarda olacağına dair bir paylaşım yapılmıştı. Karanlık Orman’a bugün denk geldim ama Üç Cisim Problemi maalesef hala yok. Biraz geç kalındı, kalbim kırıldı. :slight_smile: Sevgiler.

(Ömer Faruk) #2442

Bi de Toz Gibi Yıldızlar ile I, Robot’u… :wink:

(Ayberk Şentürk) #2443

İkinci Vakıf’ın baskısı ne zaman yenilenecek?

(Hakan) #2444

Evet İmparatorluk Serisinin ikinci kitabı

Merhaba sevgili @irbis ,
Bilimkurgu klasikleri dizisinden veya ayrıca Michael Crichton kitapları basmayı düşünür müsünüz? Şu anda piyasada pek kitabı kalmadı hele ki yeni baskı kitabı yok türkçede. Bir Jurassic Park bir Andromeda Strain bana göre bilimkurgu klasiklerine çok yakışır. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama en azından yazarın kitaplarının sizin yayınevi olarak tarzınıza uygun olduğunu düşünüyorum. Tabi bunları mevcut telif hakları ne durumdadır bilmeden sadece varsayımla soruyorum o yüzden beni aydınlatabilirsen çok senirim.
İşinizde kolaylıklar dilerim.

(Emre Aygün) #2446

Kapağı ben önceden paylaştım. Gelecek hafta açılır ön siparişe.

Elimizdeki büyük serilerden en azından birini bitirmeden başkasına başlamayı şimdilik düşünmüyoruz.

Before Watchmen için daha 4 gün önce aynı soruyu cevapladım. Arayarak bulabilirsiniz.

Çok beklemez.

Düşünmüyoruz açıkçası.

(Türker ŞİRİN) #2447

Merhaba; William Kotzwinkle - E.T. kitabı gündeminizde var mı?

(Eve Servis Yemeğin Salatası) #2448

Şöyle güzel bi fantastik seri basın da uzun uzun okuyalım.
Unutulmuş diyarlar ve ejderha mızrağı serileri için beklemedeyiz.
Kuzgunun gölgesi Kan şarkısı basımının bitmesi sevindirici. Umarım tekrar basarsınız.
Yeni hiç görülmemiş seriler bekliyoruz.
BK yayın evine gelir sağlayan çok önemli bi kapı oldu. Ama lütfen fantastik serileri boşlamayın. Hep beklemedeyiz.
Malazan güzel bi başlangıç olabilirdi @Vulcan Emeğiniz için çok teşekkürler.

Aslında Brent Weeks,Joe Abercrombie ve Michael J. Sullivan basacaklar ve çeşitlilik bakımından güzel ama insan bunlar yerine sadece Zaman Çarkı gibi Malazan bassalar çok iyi olurdu diyor.

(Can) #2450

Sorum arada kaynadı gitti sanırım.

(Emre Aygün) #2451

Yok.

Basacağız merak etmeyin. Fantastik seriler konusunda bu sene duyuracağımız çok şey var. Yeni hiç görülmemiş seriler çoğunlukta hem de.

Öte yandan, Malazan bir başlangıç değil, sondur arkadaşlar. Malazan’ı okuyan insanlar uzun süre başka bir seri okuyamıyorlar.

Basılacak, neden basılmasın.

Şu yorumdan sonra gel de deli gibi merak etme Malazan’ı.

(Mustafa Erdem) #2453

Ben de ekşide okuduğum uzun bir yorumdan sonra merakla bekliyorum. Telifi boşa çıksın illaki bir yayınevi basar. Hakkıyla basacak çok yayınevi yok umarım onlardan biri olur.

(Damla Göl) #2454

Merhaba! :krs:

Ben uzun zamandır Jo Walton - Ötekiler Arasında’yı okumak istiyorum ama bir senedir bir türlü bulamıyorum. :frowning: Geçen sene başında idefix’te görünüyordu, sonra gönderemeyip iptal ettiler.

Yeniden baskılarla siz ilgilenmiyorsunuz biliyorum ama yine de belki bir haber vardır diye sorayım dedim. Bir telif sorunu mu var acaba?

(Hüseyin gök) #2455

Maalesef söz konusu ithaki baskısı olunca el mahkum ikinci el ordan burdan bulmak zorunda kalıyor insan. Tüm sitelere baktım ama sadece
Zebramo’da 3 kişi satıyor konuşup alabilirsiniz kargo ücretsiz olanı bile mevcut :slight_smile:

(Ezgi) #2456

Merhaba H.G.Wells’in The First Men In The Moon kitabı gündeminizde var mı?