İthaki Yayınları Soru Hattı

İthaki’nin son Silmarillion baskısı bu mu acaba? Piyasada bulunmuyor. Tekrar basılacak mı?

Siyah kapakla basılacak sanırım.

1 Beğeni

Bandrolünü aldılar bir kaç aya gelecek

Frank Herbert’in yazdığı 6 kitap, Brian Herbert ve Kevin J. Anderson’ın yazdığı cihat ve hanedanlar serisi - ki bu 6 kitaba tekamül ediyor - bahsettiğim kitabevinde mevcut. Yukarıda bahsedilen ek kitaplar mevcut değil ama emin olun devam kitapları ve bu kitapları okumanıza gerek yok. Klasik seriyi okusanız kafi.

Bu arada buraya gelip başka yayınevinin reklamını yapmış gibi oluyorum ama yanlış anlaşılmasın, yardımcı olmaya çalışıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

@irbis merhabalar. Ben kitapseç adlı bir siteden asimov’un uzay akımları adlı kitabı sipariş etmiştim 3-5 gün önce ve bugün kitabın çıkış tarihinde bana mesaj attılar kitabın baskısı tükenmiş diye. Bu iddia doğrumu daha yeni çıkan bir kitap hemen tükenebilirmi?

İlknokta’dan aldım. Bugun kargoya verildi. Baskının biteceğini hiç sanmıyorum.

1 Beğeni

Ben farkındayımda yine sorum dedim bizzat yetkili agzından duyalımda o dalavereci siteye daha fazla kurban kaptırmayalım:-)

2 Beğeni

Ahh Hüseyin ahh gereksiz heyecan arıyorsun :slight_smile:

1 Beğeni

Tabi en yetkili kişiden duymak gerek. Acaba gönderdikleri var mı? :grin:

1 Beğeni

Valla benimle birlikte 4-5 kişi daha almıştı onlarınki ne oldu bende merak ettim :slight_smile:

1 Beğeni

Valla artık şu kitap/fırsat kampanya alanında güvenilir olmayan siteleri paylaşmasın millet bence. Boşu boşuna çar çakala para kaptırılıyor.

1 Beğeni

Akşama gelir haberleri. :smile:

1 Beğeni

@irbis Enginlik Serisi 4. kitap ne zaman yayınlanacak?

Başlık içerisinde arattım ama yakın tarihte verilmiş net bir cevap yoktu. Enginlik serisi’nin 4. kitabından sonra diğer kitaplar da yeniden basılır mı peki?

Bu arada haddim olmadan küçük bir tavsiyem olacak; yıllardır Stephen King hayranıyım ve Karanlık Kitaplık dizinize çok yakıştırıyorum. Kitaplarının yayın hakları farklı yayınevlerinde olduğunu biliyorum ama, yaklaşık 25 yıl önce Remzi Kitabevinden yayınlanan “Uykusuzluk” isimli eserinin baskısı hiç bir yerde yok. Ben yıllar önce İzmir’den fahiş fiyata almıştım. Yazarın başyapıtı olan Kara Kule serisi ile doğrudan ve can alıcı bir noktadan bağlantısı var, emin olun çoğu King hayranının içinde kanayan yaradır bu kitap. Düşünün derim.

2 Beğeni

Ben de D&R’dan sipariş verdim. Kargoya verilmiş

1 Beğeni

Evet.

Bu cevaptan tek anladığım, kitapların olası çıkış tarihleri hakkında hiçbir bilgi vermemem gerektiği. Birden yaşanabilecek hiçbir aksilik mazeret olmuyor belli ki. Hazır olduğunda çıkacak kitaplar.

Basılacaklarını sanmıyorum.

Evet, sıfırdan çeviriyor kitapları. Beraberinde yürüttüğü birçok büyük çaplı proje var. O yüzden kendisi bize hazır olduğu hissettiğinde yollacaktır. Biz de o zaman basacağız.

Merak etmeyin, Dune yeterli ilgiyi görüyor. Siz canınızı sıkmayın o konuda. Bırakın onu biz düşünelim.

1-2 aya.

Tekrar basılır mı derken? Devamı gelecek serinin. Baskıları bittikçe de yenilenecek.

10 Beğeni

Bu mesajınızla ilgili bir şey sormak istiyorum asıl altılı dışında diğer kitapları okuduğunuza değdi mi ve Dune serisini çok seven birinin seriye bir şey katmasa bile okuması gerektiğini düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Gördüğüm kadarıyla anlatmak istediğim şeyin tam tersi anlaşılmış. Ben bilgi vermeyin demiyorum, tam tersine daha çok bilgi istiyorum. Elbette aksaklıklar olacaktır. Benim beklentim “arkadaşlar bazı aksiliklerden ötürü kitabımızın çıkış tarihi ertelenmiştir” demeniz. Bunu görmedim. Eğer yaptıysanız ve ben gözden kaçırdıysam özür dilerim.

Kendi adıma okuduğuma deydi diyemem ama tamamen zaman kaybı olarak da değerlendirmemek lazım. Dune evrenini seven biri vakit geçirmek için okuyabilir ama karşılaştırma yapıldığında çok uyuz olacağı bir seviye farkı var. Hanedan üçlemesini özellikle pek sevmedim. Yine de şans verebilirsiniz belki.

5 Beğeni

Açıklamalı Notlarıyla Hobbit kitabı en kapsamli Hobbit kitabi okarak geçiyor. Tolkien den Hobbit Resimleri diye yayinevinizden çıkan bir kitap daha var. Açıklamalı Notlarla Hobbit in içinde de çizimler var peki bu kitabı kapsıyor mu?