İthaki Yayınları Soru Hattı

(Tansel Diplikaya) #2513

Seriyi yenileyecek bir durum yok o zaman. Teşekkürler yorumlar için.

Sting’in oynadığı filmi çok uzun zaman önce seyretmiştim ama bir iki ufak detay dışında bir şey kalmamış aklımda. :grin:

(Hüseyin gök) #2514

Bence İthaki’de Kabalcı yayınlarıda Dune’nin hakkını veremedi bu seri için özel ve titiz bir çalışma olsaydı belki Zaman çarkın’dan sonraki en baba seri olarak Türk okurlar tarafından özel bir yer edinirdi ama tabiki önemisizlik yüzünde sıradan bir kitap yerine konuluyor. :roll_eyes:

(Hakan) #2515

3.sorunuza cevap verecek olursam zannedersem tekrar basılmayacaktı

(liena) #2516

Umarım okuduğunuzda sizin de hoşunuza gider. David Lynch’in filmi tek başına düşünülünce baya klasik ve severim ben ama kitabı okursanız film hiç olmamış dersiniz o kadar diye düşünün.

Ayrıca, @Husey hakkının verilmemesinden kastınız ne tam olarak merak ettim bir serinin hakkını güzel çevirilerle verir yayınevleri benim açımdan, o konuda da bir sıkıntı olmadığına göre— Zaman Çarkı mesela bence Dune’a göre geri planda kalıyor herkesin kendi zevki. Önemsiz bulunduğunu düşünmüyorum, ha bulunuyorsa o da seneler öncesinin bazı talihsizliklerinden kaynaklanıyor ve önyargı var George Lucas’ın Star Wars: A New Hope’u sonrası oluşan. Hala bile görüyorum Dune’a gotik Star Wars diyenleri ve bu Türk okurlarla sınırlı değil. Kabalcı öncesi sahiden başarılı bir Dune çevirisi yoktu dilimizde, İthaki muhteşem tercihlerle ilerlediği bir diziye dahil edip klasik adletti. Bence her iki yayınevinin de hakkı yenmemeli gayet özen gösteriliyor.
Popüler kültür romanı değil ki bunlar her ay devamı çıkarılsın terminolojisine falan hakim olmak lazım çeviriler o yüzden bu kadar uzun sürüyordur.

(Alican) #2517

Dune serisi, Ithaki’nin en popüler serisi olan Bilim Kurgu Klasikleri içinde yer alıyor. Haliyle unutulması, baskısının tükenmesi, senelerce yeni baskısının gelmemesi gibi durumların önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca çeviriler yeniden ele alınarak basılıyor. Yayınevi daha nasıl hakkını verebilir?

(Mustafa Yıldız) #2518

Ayinler düzenleyip kum kurdu kanı akıtarak kitapların köşelerini işaretleyebilirler mesela ama yapmadılar :smiley:

(Ufuk) #2519

Konuları trolleyen birini buldum :smile:

(Mustafa Yıldız) #2520

30 küsür mesajdır Soru hattı konusunda olduğumu unutmuşum :smiley: Sadece konuşmalar amacının dışına çıktığında yapıyorum diyelim

Hali hazırda zaman çarkı kitapları tekrar basıma girecekken bir bizi mutlu etmek için büyük boy haritasıda vasılır mı acaba?

(E. Arman ★) #2522

Bandrol alındıktan sonra basımın gerçekleştirilmesi için bir zaman kısıtlaması var mı?

Teşekkürler.O zaman baskısı bitmeden almak lazım.

(Buğra Uğur Yap) #2524

Dune serinin kabalcı baskıları istanbul beşiktaştaki rebooklika kitabevinde var. Fiyatları 10-15 lira bandında. Orjinal serinin çevirmeni kabalcıda da dost körpe. Eğer seriye başlamadıysanız ithaki’nin tamamlamasını bekleyin bence zira kapak tasarımları, karakter boyutları ve yeniden çevrilmesi gibi husular gerçekten önemli.

Acaba ana seri dışındaki kitaplar da mevcut mudur?Bilginiz var mı?

(Ekin) #2526

Ana seri dışındaki kitaplar, üç ek hariç mevcut. O üç ek de 20’şer sayfa. Zamanında birlikte satılmış. Sahaflardan toplamak lazım gelebilir.

Teşekkür ederim.Kalanı sahaflardan bulurum herhalde.

(Faruk) #2528

İthaki’nin son Silmarillion baskısı bu mu acaba? Piyasada bulunmuyor. Tekrar basılacak mı?

(Demet ) #2529

Siyah kapakla basılacak sanırım.

(ismail) #2530

Bandrolünü aldılar bir kaç aya gelecek

(Buğra Uğur Yap) #2531

Frank Herbert’in yazdığı 6 kitap, Brian Herbert ve Kevin J. Anderson’ın yazdığı cihat ve hanedanlar serisi - ki bu 6 kitaba tekamül ediyor - bahsettiğim kitabevinde mevcut. Yukarıda bahsedilen ek kitaplar mevcut değil ama emin olun devam kitapları ve bu kitapları okumanıza gerek yok. Klasik seriyi okusanız kafi.

Bu arada buraya gelip başka yayınevinin reklamını yapmış gibi oluyorum ama yanlış anlaşılmasın, yardımcı olmaya çalışıyorum. :slight_smile:

(Hüseyin gök) #2532

@irbis merhabalar. Ben kitapseç adlı bir siteden asimov’un uzay akımları adlı kitabı sipariş etmiştim 3-5 gün önce ve bugün kitabın çıkış tarihinde bana mesaj attılar kitabın baskısı tükenmiş diye. Bu iddia doğrumu daha yeni çıkan bir kitap hemen tükenebilirmi?