İthaki Yayınları Soru Hattı

Ben sipariş etmiştim, yarın gelecek. Eğer ciddi sorun yoksa muhtemelen iade etmem. Güncellerim yarın gelirse.

1 Beğeni

Şimdi kitabı tekrar elime aldım. Rastgele olarak Kızıl Nehirler ve Ölüm Peygamberi ile karşılaştırdım da, gerçekten Üç Cisim kapağı kağıt gibi kalıyor onların yanında

1 Beğeni

Kitabın toplatılacağını sanmıyorum ya, yayınevine büyük külfet olur.

Hem internette satışını kapatmaları gerekmez miydi böyle bir şey olsaydı?
İlknokta’da satış açık bildiğim kadarıyla.

3 Beğeni

Şu an Üç Cisim Problemi’ni okuyorum ben de, kitabın 3. baskısı ve uzun süre sonra yapılmış bir baskı. Her sayfada bir hata var neredeyse, küçük yazım hatalarını geçtim metin bütünlüğünden olumsuz olması gerektiğini düşündüğünüz bir fiilin olumlu yazıldığını ya da tam tersini görüyorsunuz sık sık. Yani Karanlık Orman’ın düzeltilmesiyle ilgili de pek bir umudunuz olmasın, bu haliyle okuyun geçin. Can sıkıyor ama çok büyük problem de yaratmıyor sonuçta.
Maalesef İthaki’nin bazı kitaplarında kontrol aşamasının baştan savma yapıldığını düşünüyorum. Örneğin Değiştirilmiş Karbon da çok kötüydü. Hele hele Zaman Çarkı’nın sanırım 11. kitabı ya da oralarda bir kitapta Lan’in atını her bölümde farklı çevirmiş çevirmen. Bir bölümde Türkçe çeviri yapmış özel isme, ileride orijinal bırakmış, sonra farklı bir Türkçe çeviri yapmış öyle garip hatalar olabiliyor.

Kapak konusunda sorun yok ama bence. Evet malzeme farklı gibi ama dayanıksız gelmedi bana. Daha yağlı bir kağıt gibi (doğru kelimeyi bulamadım muhtemelen) ama o da rahat açılmasını sağlıyor, sert olmadığı için kırılarak açılma yerine esniyor. Bu bir problemse bile sırf bundan dolayı kitap toplatılıp kapaklar değiştirilmez, bazı arkadaşlar öyle bir beklentide sanırım da gereksiz olur.

3 Beğeni

Kapak konusuna ben de katılıyorum, toplatılacak bir durum yok.

1 Beğeni

Az önce gördüm sanırım bugün itibariyle kitaplardaki KDV sıfirlanmış,doğruysa bunun etkisini hisseder miyiz yakında?

Kur, ekonomi, yayınevlerinin durumu vs. bu haldeyken çok bir şey değiştirmeyeceğini düşünüyorum ne yazık ki

1 Beğeni

1-2 lira gibi bişey etkiliyor sadece

1 Beğeni

İndirimi muhtemelen kampanya şeklinde, kitaplarda %30 yerine %35 bahar indirimi yaptık haliyle görürüz.

1-2 lira 10-20 lirada etkiler. Ortalama bir sepetin 100TL olduğunu düşünürsek 8TL etkiler. Buda uygun maliyetli bir kitap daha alabilmek demek.

3 Beğeni

Benim bildiğim bi yayinevinden direk alınca kdv sıfır onun dışında kitapevi aracılığıyla alındığında kdv var diye biliyorum

Zaman çarkının yeni baskıları ne zaman gelecekti?

Ay sonunda demişlerdi galiba.

1 Beğeni

@irbis Emre bey soruldu biliyorum ancak net bir cevap göremedim. 2001’in devamını en azından yılın ilk yarısında görebilir miyiz acaba?

3 Beğeni

Sanırım matbaa meşgul.

Yakın zamanda drizzt kitaplarına fazladan bandrol almışlardı. Zaman çarkı ise eğer kitapların ciltli oluşu zaman uzatıyor olabilir.

Drizzt serisi için matbaanın meşgul olmasından ziyade başka sıkıntılar var.

1 Beğeni

Ocak ayı duyuruları beni tatmin etti. :+1:t6:

image image image image image image image image

19 Beğeni

Bana kalırsa ve birazda olsa ithaki anladıysam belli kitapları heleki çok beklenenler oluyorsa belli bir zaman aralığında toplu olarak çıkarıyorlar ve okuyucuları bu sayade sevindiriyorlar. Bence aceleye gerek yok illa bu yıl içinde bir çok güzel kitabı görürüz.

1 Beğeni

Ben de çok memnun kaldım, gayet güzel kitaplar bastılar bu ay ama sorumuz kaybolmasın yukarılarda. :sweat_smile:

2 Beğeni

Elric serisi ilerlemiyor mu uzun zamandır? Adamlar 4 ile 5.kitapları çıkardılar daha 6 ay geçmedi üzerinden keza İskandinav Mitolojisi de çok olmadı çıkalı. Okuduğunuza emin misiniz?
Farkında mısınız bilmiyorum ama ekonomik kriz kapıda tabiki yavaşlayacaklar

2 Beğeni