İthaki Yayınları Soru Hattı

(Faruk) #2644

D&R değişim istersem yapar mı? Yapmazsa geri gönderirim ve bir dahaki siparişte dediğiniz gibi yaparım

(Faruk) #2645

Kitapyurdu’dan Game Of Thrones serisini ve Vakıf kitabını almıştım. Sorun yoktu. Bu dediğiniz sitelerde sorun yaşanmıyor mu genel olarak?

(Umut Özak) #2646

Hayır, yaşanmıyor. Ben de pek yaşamadım zaten. :grinning:

(Umut Özak) #2647

Evet, değiştirirler. Matbaa hatası sonuçta. :grinning:

(Tansel Diplikaya) #2648

Hobitteki sorun her satıcıda olabilir her kitabı incelemiyorlar çünkü. Bana İdefix’den böyle kitaplar gelmişti geri gönderdim onlar da yenisini gönderdiler. D&R de değiştirir, değiştirmek zorunda ayrıca.

(Furkan çelik) #2649

bahsedildi mi hatırlamıyorum ama Joe Haldeman’ın bitmeyen savaş kitabının devam kitapları basılacak mıdır?

(Faruk) #2650

Peki. Teşekkür ederim

İlk kitap kadar çarpıcı olmadığından devamını basmayı çok düşünmediklerini söylemişlerdi. Daha doğrusu Bk klasiklerinde yeri olmadığını.

(∆) #2652

Üç Cisim Problemi D&R da bulunmuyor? Bir sorun mu var acaba, ne zaman dağıtım yapılacak bir bilginiz var mı?

(Hüseyin gök) #2653

Sitede var galiba siz magaza için sordunuz.

(∆) #2654

Evet, fiziki mağazalarda kitap yok nedense

(Metal Storm) #2655

En son corum da vardı,ama belki tüm baskıları toplamislardir.

(∆) #2656

Anlamadım hocam neden toplansın kitap

(Emre ) #2657

Kapak baskısında bir sorun vardı.

(Faruk) #2658

Bu konu kesin mi peki? Yani Üç Cisim Problemi’nin toplatılacağı? Eğer öyle bir durum varsa, ben de yeni almıştım, geri göndereyim bari. Kapak sorunu düzeltilince tekrar sipariş veririm. Bilgisi olan yazarsa sevinirim

(Umut Özak) #2659

Ben sipariş etmiştim, yarın gelecek. Eğer ciddi sorun yoksa muhtemelen iade etmem. Güncellerim yarın gelirse.

(Faruk) #2660

Şimdi kitabı tekrar elime aldım. Rastgele olarak Kızıl Nehirler ve Ölüm Peygamberi ile karşılaştırdım da, gerçekten Üç Cisim kapağı kağıt gibi kalıyor onların yanında

(∆) #2661

Kitabın toplatılacağını sanmıyorum ya, yayınevine büyük külfet olur.

Hem internette satışını kapatmaları gerekmez miydi böyle bir şey olsaydı?
İlknokta’da satış açık bildiğim kadarıyla.

Şu an Üç Cisim Problemi’ni okuyorum ben de, kitabın 3. baskısı ve uzun süre sonra yapılmış bir baskı. Her sayfada bir hata var neredeyse, küçük yazım hatalarını geçtim metin bütünlüğünden olumsuz olması gerektiğini düşündüğünüz bir fiilin olumlu yazıldığını ya da tam tersini görüyorsunuz sık sık. Yani Karanlık Orman’ın düzeltilmesiyle ilgili de pek bir umudunuz olmasın, bu haliyle okuyun geçin. Can sıkıyor ama çok büyük problem de yaratmıyor sonuçta.
Maalesef İthaki’nin bazı kitaplarında kontrol aşamasının baştan savma yapıldığını düşünüyorum. Örneğin Değiştirilmiş Karbon da çok kötüydü. Hele hele Zaman Çarkı’nın sanırım 11. kitabı ya da oralarda bir kitapta Lan’in atını her bölümde farklı çevirmiş çevirmen. Bir bölümde Türkçe çeviri yapmış özel isme, ileride orijinal bırakmış, sonra farklı bir Türkçe çeviri yapmış öyle garip hatalar olabiliyor.

Kapak konusunda sorun yok ama bence. Evet malzeme farklı gibi ama dayanıksız gelmedi bana. Daha yağlı bir kağıt gibi (doğru kelimeyi bulamadım muhtemelen) ama o da rahat açılmasını sağlıyor, sert olmadığı için kırılarak açılma yerine esniyor. Bu bir problemse bile sırf bundan dolayı kitap toplatılıp kapaklar değiştirilmez, bazı arkadaşlar öyle bir beklentide sanırım da gereksiz olur.

(Umut Özak) #2664

Kapak konusuna ben de katılıyorum, toplatılacak bir durum yok.