İthaki Yayınları Soru Hattı

Ben de istedim bana yoh dediler ama yakında göreceksiniz. :smiling_imp: :stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_winking_eye:

Ben Tolkien mirası kutusu istedim mail yoluyla. Satın alayım dedim hatta. Cevap vermediler :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Maalesef Tolkien Mirası kutusu bende de yok.

Tolkien mirası tükenmiş gözüküyor.Tekrar baskısı sürekli olacak denmişti sanırım :thinking:

Tolkien Mirası kutusunu setlere koyup paketlemişler o sebeple vermeleri pek mümkün değil gibi. Fuarda da jelatinlemişlerdi ben de bu yüzden edinememiştim.

O halde böyle duracak, yapacak bir şey yok.

Olacak. Uygun bulduğumuz dizilere girecekler. Sonbahar Ülkesi, Karanlık Kitaplık’a girecek. Karanlık Kitaplık için hazırladığımız prova kapaklardan biri oydu zaten.

Karahindiba Şarabı ve Güneşin Altın Elmaları da uygun şekillerde tekrar basılacaklar.

İstediğimiz gerçekleşirse beklemeyeceksiniz. 1. kitapla 2. kitap arasındaki zaman farkının sebebi bizde saklı kalsın. 3. kitabı daha hızlı çıkarmayı biz de çok istiyoruz.

Doğru. Hem Silmarillion hem de Hurin’in Çocukları yeni kapaklarıyla yeni baskılarına hazırlanıyorlar. Metinlerin üzerinden tekrar geçiliyor. Ufak bir pürüz halledildilir halledilmez de baskıları okurla buluşacak.

Hem de Pebble in the Sky’ın redaksiyonuna gelecek hafta başlanacakken… Keşke Asimov’u keyfimizden bekletmediğimize inanılsa.

Doğrudur.

Gelecek diye biliyorum. Çok sürmez diye umuyorum.

Orijinal üçlemenin ayrı bir kutusu olmasını istediğimiz için. Hem biz hem de yurtdışındaki hak sahibi orijinal üçlemeyle 20 sene sonra yazılmış devam kitaplarını ayrı kategorilerde değerlendiriyoruz. Kutulu bir halde satmak bize bu kitapları okura ulaştırabilmek, daha uygun kampanyalar yapmak için çok daha fazla kapı açıyor.

O an standda kime sorduğunuzla alakalı bir durum ne yazık ki. Normalde ayrı kutu verilmiyor ama stand sorumlularımızın bu konuda istisna yapma hakları var. Diğer stand çalışanlarımızın ise yok. Tüm bunlar elimizdeki kutu sayısı ya da kitap sayısıyla bile değişebiliyor. İşin aslı şu ki kutular kitap sayısına göre imal edilmiş olabiliyorlar ve buna göre elimizde hediye edecek kadar kutu olmayabiliyor.

Bu ne yazık ki mümkün değil. Bize matbaadan doğrudan jelatinlenmiş olarak geliyor artık. Haliyle ayrı bir ISBN’i, ayrı bir satış kaydı var kutulu halinin. Artık bizim inisiyatifimizde olan bir şey değil.

17 Beğeni

Ne güzel haber bu :slight_smile:

3 Beğeni

Merhaba Silmarillion ne zaman yayınlanır acaba 3 aydır onu bekliyorum

2 Beğeni

Peki siyah kapaklı silmarillion ne zaman basılacak?

@irbis Biliyorum pek hoşlanmıyorsunuz kendisinden ama yeni seri olumlu geri dönüşler almış Emre Bey. Basmayı düşünür müsünüz sorayım istedim.
The Firemane Saga

Ayrıca araya kaynamış sanırım,tekrar sorayım. Çağlayan Yeni Dünyalarda Serisi’ni yeniden tam metinleriyle türkçeye kazandırmak sizce de güzel olmaz mı? Daha önce bir kitabını yayınlamıştınız 2002’de.
Uzay Tazısının Yolculuğu

Edit: 22 kitabı çevirip serinin bitmesine 5 kitap kalmışken vazgeçmeseydiniz de harika olurdu aslında. Bahsetmiştiniz ve hak veriyorum size, ama gönül yine de keşke diyor.

4 Beğeni

İyi günler. Maymun ve Öz kitabı ile ilgili atılımlarınız olacak mı? Birkaç siteye baktığımda tükenmiş olduğunu gördüm. Temin edilememesi ile alakalı başka bir durum var ise bilgisizliğimi affedin.

İyi çalışmalar dilerim.

1 Beğeni

Geldi gönlümün efendisi…Ne zamandır istiyordum baskısı yoktu nedendir bilmiyorum tamamen şans eseri aldım İdefix’den umarım yakın vadede Yokyer baskısı yenilenir ve ulaşamayan arkadaşlar kitabı temin edebilir :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Tamam da neden İhsan? :smile::smile:

10 Beğeni

Bir de Fuat bulalım hocam🙂

Robot serisini basıcak mısınız? Basıcaksanız tahmini ne zamab basılır

1 Beğeni

@irbis Emre bey kapağı paylaşılan Kara Prizma ne zaman satışa çıkacak acaba?

1 Beğeni

Basılacak. (20 Karakter)

@irbis Emre Bey merhabalar geriye doğru başlığı biraz taradım ancak sorulduğunu görmedim :

1- Neil Gaiman Sandman serisi tamamlandıktan sonra bağlantılı yan hikayeler (örn Death : High Cost of Living) yada Absolute Sandman gibi özel baskı planları mevcut mudur?

2- Bir süredir baskısı bulunmayan Ara Dünya, Yıldız Tozu, Odd ve Ayaz Devleri, Kıyamet gösterisi vs Gaiman kitapları konusunda yakın gelecekte baskı planı var mıdır? Özellikle Good Omens 'ı bu yıl içerisinde mini seri dizi olarak da göreceğimizden yeniden baskıya gireceğini ümit ediyorum.

3- (Emin olmamakla birlikte) Daha önce türkçe baskısı yapılmamış Neil Gaiman kitapları (Örn Unnatural Creatures) ile ilgili planlar var mıdır?

4- Son olarak Kasım’18’de verdiğiniz bir cevapta (Gaiman) "Neil Gaiman kitaplarının revizyona giderek karakalem formatlı kapaklara döneceği " ile ilgili bir konudan bahsetmişsiniz. Konuyla ilgili bir gelişme mevcut mudur?

Kendi adıma severek okuduğum yazarların tüm külliyatını okumayı ve kitaplığıma koymayı seviyorum. Güncel durumda da takip ettiğim yazarların başında da Neil Gaiman geliyor. Biraz da sizden gelecek cevaba bağlı olarak bulabilirsem eksik olan kitapları 2. el/ sahaf vb şekilde edinmeyi yada da orjinal versiyonlarını temin etmeyi deneyeceğim.

Bu arada diğer kitapları aradan çıkartırken Sandman 6’yı beklemekteyiz.

İyi çalışmalar.

6 Beğeni

Yeni sözleşmelerin gelmesini bekliyoruz. Yoksa aylar önce yayımlanacaktı.

Yazardan hoşlanıp hoşlanmamakla alakalı bir durum yok ki ortada. Kişisel görüşlerimize göre iş yapmıyoruz. Ortada çok net veriler var. Bunların ışığında basmayı durdurma kararı aldık. Yeni seriyi basmayı da düşünmüyoruz.

Çağlayan’ı da düşünmüyoruz. Gerekli olmadığına inanıyoruz. Currents of Space zaten basıldı. Oradan belki bir kitap alırız seriye. O da belki. Bu kitapların çoğu o dönemde popüler olduğu için basılan ama günümüze kalmayan kitaplar.

Tekrar baskısı yapılacak.

22 Şubat.

1. Seri bir tamamlansın da, yan hikayelere o zaman bakarız. Gönlümüz basmaktan yana.

2. Bu sorunun cevabının verildiğini görmüş olmanız lazım zira en çok cevap verdiğim sorulardan biri bu. Tekrar baskıların hepsi yapılacak.

3. Daha önce baskısı yapılmamış Neil Gaiman kitapları basılacak ama Unnatural Creatures bunlara dahil değil. Çünkü Neil Gaiman’ın kitabı değil bu. Öyküler sadece bir istisnaydı.

4. Kitapları basmaya devam etmek için yeni sözleşmelerin gelmesini bekliyoruz. Bir de o karakalem çalışmalar çok emek isteyen çalışmalar. Haliyle zaman alıyorlar.

16 Beğeni