İthaki Yayınları Soru Hattı

Bir tanesi açıklanmıştı. 2018 yolı içerisinde diye. 2019 da gelir diye düşünüyorum.

11 Beğeni

Daha önce soruldu ise affola ancak uzun zamandır kimsenin sormadığını görünce sormak istiyorum:

Philip Pullman’ın, Kuzey Işıkları serisi tekrar gelecek mi? Herhangi bir haber var mı? Yıllar oldu…

1 Beğeni

Philip K Dick ile ilgili planlarınız var mı?

1 Beğeni

Yayın hakları Alfa Yayınları’nda

1 Beğeni

Tüm kitapları değil diye biliyorum. (Yanılıyor olabilirim) Bir kısmı alfada bir kısmı da 6:45’ teydi. Ama 6:45 artık basmıyor sanırım.

ilknoktada zaman çarkı 1 i mi gördüm? :scream:

2 Beğeni

Basıldı, 6 ve 10 da matbaadaymış.

3 Beğeni

Kralkatili serisinin ikinci ara kitabı olan sessizliğin müziği çevirisi yapılmış peki ilk ara kitap, "The Lightning Tree"nin çevirisi yapılacak mı?

O kısa roman bildiğim kadarıyla Rogues derlemesinde yer alıyor (ilkinde). Ayrı bir kitap olarak okumak harika olurdu tabii.

Not: Türkçe baskılarını okumadım :slight_smile: Orijinal baskıda bu şekilde.

MerhabaBu iki kitap arasında kapak dışında fark var mı? Bir de 50. yıl edisyonu olan idefix’de satışta güzüküyor. Onlardan kaynaklı bir hata olduğunu düşünsem de her iki versiyon da basıldı mı diye sormak istedim.

2 Beğeni

50.yıl edisyonu hala satışta var. Yeni baskısının olduğunu sanmıyorum. Gezerken mağazalarda karşılaşmıştım.

1 Beğeni

İdefix, babil ve ilknokta’da yoktu daha önceden. Şimdi idefix’te satışta görünce yeni baskı yapılmış olmasına ihtimal verdim açıkçası. Gerçi aynı kitabın iki farklı baskısını yapmazlar herhalde.

İdefix’te stoklarda gözükmüyordu 50.yıl edisyonu. :thinking:

Bu 50. Yıl edisyonu Game of the Year misali ek metinler mi barındırıyor? Eğer öyleyse modern serisindeki madde 22 aynı içeriğe mi sahip?

Madde 22 50 yıl edisyonu

2 Beğeni

İlk çıktığında kitapçıda bakmıştım, içinde The Lightning Tree yoktu.
Eski foruma da yazmıştım, Martin başlığının son üç mesajı.

@akadir

4 Beğeni

O zaman İthaki Bey’den cevap bekliyoruz :slight_smile:

(Kalkedon içeriği tam basmamış bile. Üzücü)

3 Beğeni

İdefix stoklarını güncellliyor sanırım veya iade gelen kitapları satışa çıkarıyor. Daha önce baskısı olmayan hiçbir yerde bulamadığım Evliya Çelebi Seyehatnamesi 2 ve 3 . ciltleri geçen hafta aldım. Önceki hafta İdefixte de yok görünüyordu. Altıktan sonra baktım ve tükendi yazısı ile karşılaştım. Baskısı olmayan ve almak istediğiniz kitaplar olursa , idefix’e bir bakın derim, tesadüfen olabilir.

2 Beğeni

Yanlış bilgi vermeyeyim ama bildiğim kadarıyla o hikaye kitabın orijinal baskısından da çıkarılıyor sonradan, Rothfuss’un isteğiyle.
Ama dediğim gibi bu sadece benim duyduğum bir şey. Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar varsa ve duruma açıklık getirirlerse ben de mutlu olurum.

Teşekkürler. Biz de çekerken büyük keyif almıştık ancak inanılmaz yoğun bir dönemdi o dönem. Sanırım İzmir fuarı öncesiydi. Mesai yapmaktan bir daha video çekmeye fırsatımız olmadı. Yine ara ara konuşuyoruz şunu mu yapsak bunu mu yapsak diye. Kısmet diyelim.

Şimdilik böyle bir planımız yok bildiğim kadarıyla ama editöryel bir karar değil zaten bu. O yüzden belli olmaz diyeyim. Ama alışkanlık halien getireceğimizi sanmıyorum.

Hellbound Heart ve Imajica sırada.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde çıkacak. Sonra da The Book of Dust’ı çıkaracağız.

Yok.

Zamanında, bu derlemeye ait olduğu için bize vermemişlerdi. Yoksa şimdiye basılmıştı.

1. yıl edisyonunda çok daha fazla yan içerik var. Yeni baskıda sadece bir önsözle bir sonsözü tutup kitabın daha az kalın ve daha ucuz olmasını hedefledik. 50. yıl edisyonu için güncel bir planımız bulunmuyor.
15 Beğeni