İthaki Yayınları Soru Hattı

Diablo 3’ün nesini çevirdi?

Beni unuttunuz sanırım @irbis

Unutmadım.

Fakat herhangi bir gelişme yok, zaten olsa görürdünüz. Herkes yoğun şu sıralar İzmir fuarı yüzünden. Çizgi romanları ofis içerisinde yapmıyoruz, Gerekli Şeyler ofisinde hazırlıyoruz. Onlar yoğun. Biz yoğunuz. Gerekli Şeyler ofisinde mesai yapacak fırsatımız olmadı. Çeviriler %100 tamamlanmış değil. Grafik işleri hazır değil. Hazır olduğunda yayımlayacağız. Başka ne diyeyim bilmiyorum.

5 Beğeni

Haklısınız Emre bey. Çok meraklı bir şekilde beklediğim için gelecek olanları ondan tekrar sorma gereksinimi duydum. Zor durumda bıraktıysam eğer özür dilerim. Umarım işler tez zamanda yoluna girer de en azından bi sandman daha görürüz. İyi çalışmalar ve iyi akşamlar :slight_smile:

4 Beğeni

Şu sıralar Karakarga ve jbc’nin çizgi romanları okumadıysanız çok doyurucu,ithaki’den kaç tane çıkar onu bilmediğimden fazla beklemiyorum. @irbis bey tahmini kaç tane çizgi roman çıkar acaba onun bilgisini ögrenmek mümkün mü?

1 Beğeni

Estağfurullah. Kötü niyetle sormadığınızın farkındayım. Elimizden gelen en iyi kaliteyle sunmak istiyoruz sadece çizgi romanları. Şu önümüzdeki birkaç ay yine yavaş geçebilir ama ondan sonra çizgi roman çıkarma hızımızı artırmak için bazı planlarımız var. Ancak yayıncılıkta planların yürürlüğe girmesi ve istenen sonucun alınması ne yazık ki sabır gerektiren bir şey. Ama üzerinde çalıştığımızı bilin yeter. Unutmuş değiliz, neredeyse her gün konusu açılıyor ofiste.

Aklımızda bir rakam var ama muhtemelen yine ulaşamayacağız bu sene. O yüzden onu vermesem daha iyi.

3 Beğeni

Okuyorum okuyorum fakat bir Sandman değiller üzgünüm :slight_smile:

2 Beğeni

Telifini alıp duyurmadığınız kaç çizgi roman serisi var Emre Bey söyleme ihtimaliniz var mı?

“Diablo 3’ün çıkışı tüm dünyada heyecan fırtınası yaratırken ülkemiz için ilginç şeyler oluyor.

Diablo 3’ün çıkışını geceden beri heyecan ve merakla oyun oynayarak kutlayan Diablo 3 severlere müjdeli bir haberimiz var.

Blizzard’ın çok gizli bir şekilde yürüttüğü Türkçe lokalizasyon detayları, oyunun Credits kısmı sayesinde ortaya çıktı.

Credits’te gördüğümüz isimler bize oyunun her an Türkçe olabileceğinin sinyallerini veriyor doğrusu. İsimlere baktığımızda fantastik kurgu ve çizgi roman severlerin de yakından tanıdığı isimleri görüyoruz.

Blizzard’ın anlaştığı Alpha CRC Ltd. şirketinin Lokalizasyon ekip lideri Mehmet Özgür Çaylak’ın kurduğu ekipte Niran Elçi, Hasan Gümen, Zeynep Karagözoğlu, Sertaç Kılıcı, Koray Özbudak ve Barış Yıldırım yer alıyor. Seslendirmeler ise AK’LA KARA Productions ile yapıldı.

Oyun için Türkçe çeviri altyazıdan ibaret değil. Pek çok dublaj ve metin lokalizasyonu da oyunda yer alıyor. Projenin büyük bir gizlilik ile yürütüldüğü belirtiliyor.

Oyunun içinde Türkçe dil dosyaları göründüğü söylenmişti. Diablo 3 Türkçe olarak çıkmadı ama gelecek bir patch (ile) her an Türkçe dil desteği ile karşılaşabiliriz.

Herkese iyi oyunlar. :slight_smile:

http://frpnet.net/haberler/diablo-3-turkce-oluyor-mu

Oyunu ilk aldığımda bu haberi görmüştüm ama sonra iptal oldu bu. Boşuna beklemeyin. :slightly_smiling_face: Neyse konuyu dağıtmayalım.

sonunda seriyi tamamladım. arkadaşlarıyla akşam kavuşacaklar. :grinning:

8 Beğeni

diğerleriyle de geçen baharda bu şekilde kavuşmuştum.

12 Beğeni

Hayırlı olsun, iyi okumalar.
Kavuşmak bir mesele, okumak ayrı bir mesele. Bu yaz, bu kış, bu bahar kesin başlarım okumaya diyerekten 2/3 yıldır benim okumamı bekliyor kitaplar.

4 Beğeni

Ben ilk kitaba çok zor başlamıştım. Hatta yaklaşık 5 ya da 6 kere niyetlenip her seferinde 30 sayfayı geçememiştim. Sonra bir gün ilk 100 sayfayı bitirene dek durmadım. Ondan sonra her dakika okumak istedim. Ne olacak? Ya şimdi ne olacak? Ama şimdi ne olacak? diye diye bitti. :joy: İkinci kitabın kalınlığı beni çok üşendirmişti. Onu taşımak, etmek filan oldukça üşendirici geldi. En sonunda onu da okudum ve bir anda bitti. Yanımda taşımama bile gerek kalmadı. Ne ara bitti, nasıl bitti, ne oldu demeye kalmadan bitirdim. Hatta bir an üçüncüye de devam edeyim dedim çünkü sanki sadece 50 sayfa okumuşum hissi verdi. Zamana yayarak okumak çok güzel oluyor. Ben senede 1 kitap okuyorum. :sweat_smile: Bu sene sanırım ikinci yarıda 3. Kitabı da okurum.

5 Beğeni

Ben de seriye başlamak istiyorum ama gözüm korkmuyor değil ortalama 1000 sayfalık 15 kitap :thinking:

1 Beğeni

Neil Gaiman’ın Öyküler kitabı yeniden basılacak mı? Stokta yok gözüküyor.

eskiden arada okuma listelerine bakarken görürdüm ama hiç okumaya niyetlenmemiştim nedense. kitap kalınlığı veya uzun seri olması benim için artı özelliktir. daha önce dune, yerdeniz, gediksavaşları, elric destanı,… gibi serileri severek okumuştum. 2 yıl kadar önce internetten epub olarak edindiğim kitaplar arasındaydı. yıllar önce yarıda bıraktığım amber yıllıklarından sonra zaman çarkına başladım ve toplam 6-7 ay gibi bir sürede bitirdim ki son kısımda kendimi yavaşlatmak için çok fazla zorladım. şu an ikinci kez okuyorum.

eskiden elektronik ortamlardan edindiğim ve beğendiğim kitapları da işe girdikten sonra yavaş yavaş edinmeye başladım. evdeki küçük kitaplığım yakında yetersiz gelecek gibi duruyor. hem zaman çarkı serisi hem de brandon sanderson kitapları fazlasıyla yer kaplıyor.

6 Beğeni

@irbis
• john scalzi’nin kırmızı üniformalılar kitabı yeni kapağıyla (yaşlı adamın savaşı gibi) yeniden basılacak mı?
• victor lavalle ve john crowley isimlerini ayraçta gördüm, acaba basılacak kitapları “the ballad of black tom” ve “little, big” olabilir mi?
• richard matheson’u karanlık kitaplıkta görecek miyiz?
• arthur c. clarke’in daha önce 2010’dan evvel bir tekil romanı yayınlanacak demiştiniz, bu konuda ipucu verebilir misiniz? mesela daha önce ithaki bastı mı? ilk kez Türkçeye çevrilmiş mi? daha önce çevrilmiş fakat başka yayınevinden mı çıkmış? Gibi!
• daha önce verdiğiniz cevapta robert silverberg’in bk klasikleri’ne ekleneceği ve içeriden ölmek kitabını basacaz dediniz, bir kitabını daha eklenecek fakat belli değil dediniz, acaba " invaders from earth" olsa güzel olmaz mı?
• jonathan santlofer kitaplarını karanlık kitaplığa eklemeyi düşünüyor musunuz?

6 Beğeni

Sinema kitaplığına yine harika bir eser. Teşekkürler İthaki :pray:

3 Beğeni

Doğru. Hem Silmarillion hem de Hurin’in Çocukları yeni kapaklarıyla yeni baskılarına hazırlanıyorlar. Metinlerin üzerinden tekrar geçiliyor. Ufak bir pürüz halledildilir halledilmez de baskıları okurla buluşacak.

amazon dizinin ikinci çağda geçeceğini açıklamışken daha da sabırsızlıkla bekliyoruz.

1 Beğeni