İthaki Yayınları Soru Hattı

Daha önce Karanlık Orman konusunda sorunların farkındayız demiştiniz ama şu konuya net cevap vermediniz; bu kitaplar gerçekten Çince’den mi çevriliyor? Eğer öyleyse wallbraker gibi (sf. 139) İngilizce kelimeler neden var?

(Lanfear ) #3042

Bir başlasanız devamı gelir aslında. Zamana yayarak okuyabilirsiniz. Şu an 5-6 seriyi birlikte götürüyorum. Hepsi de kallavi seriler. Gözüm döndü zira şu foruma girdim gireli :joy:

Sizinle aynı durumdayım.:grinning: belki aynı serileri değil ama farklı türleri bir arada okuyorum, aslında, okunacak o kadar çok seri ve kitaplar oluyor ki, bazı çok iyi kitaplarda ister istemez gecikiyor.

(∆) #3044

N.K. Jemisin
Mary Doria Russell
Jane Rogers
Colson Whitehead
Paolo Bacigalupi
Jo Walton

Bu sene bu yazarlar arasından kitaplarını basmayı düşündükleriniz var mı?

(Kaan Aşkın) #3045

Telif hakları Metis’te.

Nedense aklıma Burcugül Durmaz geliyor “kallavi” kelimesi görünce :joy:

(Lanfear ) #3047

Ben de oradan alıştım zaten :joy:

(Enver Arman ★) #3048

Dex yayınlarından Beşinci Mevsim gelmişti.

(∆) #3049

Evet ama serinin devam kitaplarını basmadılar.
DEX’in çevirisine güvenemiyorum bir türlü.

(Enver Arman ★) #3050

Ben de DEX’in matbaasını sevmiyorum. Aldığım çizgi romanın kapağı sayfalara dualarla tutturulmuştu. Kapak elimde kaldığında geçirdiğim şoku tarif edemem. Gereksiz yere uğraşmıştım.

(M Ali Yusif) #3052

Işıkyaratan serisinin diğer kitaplarını hangi aralıklarla basmayı düşünüyorsunuz? İkinci kitap bu sene yayınlanır mı?

(Zeynep) #3053

@irbis Nora K. Jemis’in Nebula ödüllü "The Broken Earth serisini dilimizde görme şansımız var mı ? Dex yayınlarının dışında telif haklarını alma düşünceniz var mı ?
Teşekkürler

(Samet) #3054

Emre Bey,kitap sipariş vereceğim lakin Bayan P’yi bekliyorum sepet onsuz onaylanmıyor :joy: Ve birde üzücü bir sorum olacak ben uzun süredir Kral Katili Güncesini almak istiyordum ve kısmetse 1-2 aya alacaktım ama ikinci kitap baskısı her yerde tükenmiş basımı olacak mı? Olacaksa mayıs ayına yetişir mi… :(((

(İshak Asımoğlu (Asimov)) #3055

Daha önce hellbound heart ve imajica basacaklarını söylediler. Keşke arama butonunu kullansaydınız.

(Yasin) #3056

Merhaba. Yanlış hatırlamıyorsam Grady Hendrix’in yeni kitabını yayınlayacağınızı söylemiştiniz. Acaba bu sene içinde yayınlanır mı?

Ayrıca Darryl Gregory’nin Spoonbenders’ını yayınlayacak mısınız?

İyi çalışmalar efendim.

(Yasin çakır ) #3057

Amerikan tanrıları 10. Yıl edisyonun bir değişik versiyonunu yada aynısını 15. Yılda çıkartmayı planlıyormusnuz . Yani kaçıranlar için çok güzel olabilir .

(Umut Özak) #3058

Düşünmediklerini söylemişti Emre bey.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #3059

Ne olaki. Nerdesinn yavaşladın sen :joy::joy::joy:@fortknoxt

Fantastik bir şeye benziyor. Yoksa…

(Şeyma) #3061

Bu kitap sanırım…söylemişlerdi zaten basacaklarını.