İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhaba,

Yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Kuzgunun Gölgesi ne yazık ki talihsiz serilerimizden biri. Büyük bir kadro değişikliğinin kurbanı oldu. Benim İthaki’deki tek görevim yeni kitap çıkarmak değil, aynı zamanda eski kitaplara dönüp bunları şu an kendimize koyduğumuz standartlara taşımak. Elbette bunu fantazi edebiyatı kapsamında yapıyorum sadece. Elimdeki serilerden biri de Kuzgunun Gölgesi serisi. Aynı şekilde Zaman Çarkı üzerinde de çalışma planım var. Bu yaz Rüzgârın Adı ve Bilge Adamın Şarkısını elden geçireceğim. Bunun gibi oldukça kabarık bir listem var.

Biz’in ayrı bir talihsizliği var ama açıkçası bu girmemin yakışık alacağı bir konu değil. Biz konusunda büyük bir çalışmamız olacak, çok yakında o da. Sabri Gürses’le nasıl bir tartışma yaptığınızı sorabilir miyim bu arada?

Bunun gibi eleştiriler bizim için çok değerli.

Elric Ruh Hırsızı’dan bahsettiğini varsayarak cevap veriyorum. Neden basılmasın ki? Daha yeni bitti.

4 Beğeni

Yapılan geri dönüşleri değerlendirirken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Artemis’i okuyorum şuan.CO2 yazılışlarında hata olmuş hepsinde.Co2 Oksijen küçük harf ile yazılmış bilginize :+1:t6:

Teşekkür ederim cevabınız için. Belli bir standart koyup bu kapsamda eserleri yeniden elden geçirme düşüncesi bu konunun üzerine düşüldüğünü gösteriyor. Şunu söylemeliyim ki Zaman Çarkı üzerine çalışmanızı merakla bekleyeceğim :slight_smile:

Biz konusunda Sabri Gürses, zaten zor bir metin olduğunu, bu yüzden bazı noktalara katılmadığını söylemişti. Ben de bunun üzerine İngilizceden yapılan çevirilerin gayet akıcı olduğunu söylemiştim. Onun üzerine sohbet etmiştik.

4 Beğeni

Merhaba, Tolkien’in eserlerini yenileyeceğinizi söylemistiniz acaba Silmarillion’da Hobbit gibi yenilenecek mi? Eğer yeni baskı yapilacaksa tahmini olarak ne zaman satışa çıkar?

Teşekkürler. Yeni baskıda düzeltildi hepsi.

Bir ayı bulmaz gibi duruyor.

1 Beğeni

Tolkien eserlerini kapakları değişecekmi

Bu konu üzerine verdiğim sayısız cevapta değişeceğini söyledim diye hatırlıyorum. Yani elbette değişmeyecek.

1 Beğeni

İyi günler,Kayıp Öyküler kitabı 1 ve 2’yi basmayı düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız tahmini bir tarih var mı ?

Hayır, basmayı düşünmüyoruz.

Michael Moorcock’ın Elric serisi dışında başka bir serisini basma ihtimaliniz var mıdır?
Ve Elric istediğiniz satış düzeyini yakaladı mı acaba?

Kralların Merhameti’nin devamını çıkaracak mısınız?

Yeni Doctor Who romanı çıkmayacak mı? 12. Doktor gitti ama hala 12 Doktor 12 Hikaye basılmadı.

Hayır ve satış konusunda konuşmak için erken. Henüz seri tamamlanmadı.

Biraz daha zamanı var.

Sene içerisinde bir Doctor Who kitabı daha çıkarmayı istiyoruz.

2 Beğeni

Zaman Çarkı serisinin 6. kitabı Kaos Lordu’nun hiç bir yerde baskısını bulamıyoruz. Tekrar basılması ve piyasaya sürülmesi ne kadar zaman alır sizce?

1 Beğeni

Birkaç ayı var daha.

3 Beğeni

Peki flood gibi olacak ama yine de sorayım.

-Ray Bradbury’nin kitaplarını yenileyecektiniz bu sene, acaba kitaplar Bilimkurgu Klasiklerine mi dahil edilecek?

-Uzun Dünya kitabı yeniden basılacak mı?

-Kralkatili Güncesi 10. Yıl edisyonu tahminen ne zaman gelir?

1 Beğeni

Bunların hepsini cevapladım zaten. Keşke arama özelliğini kullansanız.

• Ray Bradbury’nin geri kalan kitapları bilimkurgu mu? Değil. Haliyle Bilimkurgu Klasikleri içine dahil olması mümkün değil. Mantıklı diziler içine bölüştürülecekler.

• Basılacak.

• Sonbahardan önce gelmez.

1 Beğeni

Vakıf serisinin 3. Kitabı ne zaman çıkar acaba? ( bu arada Asimov kitaplarını tekrar bastığınız için çok çok teşekkürler. Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız. Darısı Arthur C. Clarke serilerine…)

2 Beğeni

Daha önce 3 Nisan denmişti. :slightly_smiling_face: