İthaki Yayınları Soru Hattı

(Kürşad) #3799

Merhaba, Beren ve Luthien için belli bir tatih var mı, yakında çıkar mı?

(Hüseyin gök) #3800

Ben bu soruyu 2 yıldan fazladır soruyorum ve hala netice yok.Bu yılda çıkmassa şaşırmam.:slight_smile:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #3801

Bence sen soruyorsun diye çıkarmıyorlar :rofl:

(Hüseyin gök) #3802

Valla bende işgillenmedim değil :joy::joy::joy: ilk çıktığı gün canlı takip etmiştim Alan lee’li yayını,ardından dedim bir kaç aya İthaki Tr çıkartır ama nerde.Amaçları ney çözemedim.Tolkien hayranlarının kapış kapış alacağı bir kitap çıkmıyor:)

Şimdi çikmasin,malum matba sıkintisi yaşiyorlar.

(Hüseyin gök) #3804

O HC baskı hazırlanıyordu benim bildiğim öyle kopma veya kötü bir baskı olaçagını sanmam.Malum Günler Haritası - Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 4 (Ciltli) çıkmıştı onda bir sıkıntı varmıydı acaba @alper bey ve @Asli_Dagli hanım:)

Bayan P. 4 kitap 2-3 gün elimde gezdi, kopma ya da açılma gibi hiç bir sıkıntı olmadı. Olan kitaplar için irbis matbaanın kullandığı yapıştırma ile ilgili olduğunu ve uyardıklarını yazmıştı, yayınevi durumun farkında olduğu için yeni baskılarda sıkıntı olmaz diye umuyorum.

(Hüseyin gök) #3806

İnce kapaklarda sorun hızlı düzeltilir ama iyikine ciltli baskılarıda bu hatayı yapmamışlar.Valla çıkılmazdı işin içinden :slight_smile:

Ben de sıkıntılı olanların 2 tanesi karanlık kitaptan, bu akşam bir arkadaşımla konuştuk. Karanlık Seri kitaplarımı ciltleyecek, en az 20-30 sene fazladan ömür kazanır dedi. Bakalım ilk fırsatta yapacak.

(Hüseyin gök) #3808

:joy::joy::joy::joy: O ciltleme olayı orjinal değerini çok bozuyor ya.20-30 sene sonra o değersiz olur ama dağılmış ince kapaklı 200-300tl eder :joy::joy: Bence sakla alper sen onları.

Benim al sat ile işim olmuyor. Okumayacağım kitabı almam ama aldığım kitabı da kolay kolay kitaplığımdan çıkarmam.

(Hüseyin gök) #3810

Yok ya o dediğim işin esprisiydi.:slight_smile:

William Gibson derken, Sprawl üçlemesi mi yani :slight_smile: Harika olur

(Bülent Özgün) #3812
  1. kitap Dalton Trumbo’dan “Johnny Silahını Kaptı” olsa keşke.

(Mehmet ) #3813

Fisrt law serisi kitap kapağını görseydik eyi olurdu :kissing_closed_eyes:

(Semih Akgül) #3815

Kırılgan Şeyler’i bastığınız gibi Smoke & Mirrors da basacak mısınız?

(liena) #3816

Sanırım önümüzdeki iki hafta boyunca her gün bir kere şu siteyi ziyaret edeceğim gözlerim yaşlı, Sandman bekleye bekleye ömrüm çürüdü.

(Hüseyin gök) #3817

Bu hafta sonu duyurulur artık gibi.Duyurulmaz ise yuhhh yani:)

(Emre Aygün) #3818

Amacımız iyi bir çeviriyle yayımlamak. Üçte biri şiir, üçte biri de akademik bir metin olan bir kitabı çevirmenin kolay bir iş olduğunu mu sanıyorsunuz? Belli ki öyle sanıyorsunuz ki ısrarla böyle bir yorum yapıyorsunuz.

Orasını bilemem. :slight_smile:

Daha iyisi olacak. Trumbo sonraya.

Ofise bir döneyim, ayarlayacağım.

Basacağız.

Yıl bitmeden gelir belki de…
Kimbilir,…
@irbis bilir. :slight_smile: