İthaki Yayınları Soru Hattı

Yıllarca Yurtiçi ile çalışmışlardı. Sanırım kriz kargolama sürecinde de kesintiye gitmelerine sebep olmuş.

4 Beğeni

Tolkien kitaplarının kapakları eski basımlar gibi beyaz mı olacak

Siyah olacak, son çıkan siyah Kapaklı Hobbit gibi

Merhaba,

Kan Şarkısı ve Mucizeler Kenti kitapları için yakın zamanda bir gelişme görecek miyiz?

Prince of Nothing ve The Black Company serileri için bir girişiminiz var mı/ olacak mı?

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

5 Beğeni

Sakın İlahi Kentler olmasın :slight_smile::blush:

1 Beğeni

Son kitabın adı Mucizeler Kenti.

Ekleme: Uzun Dünya’nın devamı yaz aylarında gelir mi?

3 Beğeni

Emre Bey bu ay Mucizeler Kenti ve Vaiz 2. cilt de çıkar mı acaba? İlknokta siparişimi ona göre tamamlamak istiyorum :slight_smile:

Not: Bıçağın Kendisi kitabı için teşekkürler. Umarım sevilir ve devam kitaplarını çok beklemeyiz.

2 Beğeni

İlk iki soruşunuzda verdiğim cevaptan farklı bir cevap vermeyeceğim. Hazır olduğunda göreceksiniz kitabı, sürekli güncelleme istemenize gerek yok.

Arkadaşlar ne Sprawl basıyoruz dedim ne de basmıyoruz dedim. Sprawl da basacağız ama ona daha çok var. Ve Bilimkurgu Klasikleri programlamasına siz kafa yormayın. Orası bizde. İstersek diziye ekleyeceğimiz seri sayısını üçe dörde beşe de çıkarabiliriz. Orasını bize bırakın.

Görmezsiniz.

Bir değişiklik yok. Kitaplar teker teker çözülüyorlar. Sözleşmeler elimize ulaştıkça çıkarıyoruz. Bu hafta Mezarlık Kitabı, birkaç haftaya Yıldız Tozu ve Yokyer çıkacak. bu sırada Kıyamet Gösterisi de çözülürse onu da basacağız. Her kitap hazır bekliyor.

Evet, bu diziye dahil olduğu için bu kadar zaman aldı. Daha önce yirmi kere söylediğim gibi çeviriden gelmediği için değil.

İkinci kitap bu ay sonu, gelecek ay başı gelecek. Ondan sonra aylık devam edecek birkaç ay. Şu an diğer ciltler de çevriliyor. Serideki çevirmen sayısını ikiye çıkardık. Hem Sandman’i hem de Vaiz’i hızlı bir şekilde tamamlama programı yaptık. Sene sonuna kadar birçok cildin çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Oldu.

İlknokta konusunda yapabileceğim en ufak bir şey yok. Kargo konusunda da öyle. Eğer şirketimiz memnun kalmazsa ortaklıktan, kendileri bu düzenlemeleri yapacaklardır.

Kan Şarkısı’nı bu ay sonuna doğru çıkarabiliriz aslında. Yoğunluktan ertelemek zorunda kaldık hep sadece. İşinin büyük kısmı tamamlandı.

Mucizeler Kenti’nin çıkış tarihi temmuz.

Bahsettiğiniz seriler için planımız henüz yok.

Planımız yaz aylarında.

Temmuzda çıkacaklar. Yaklaşık bir ay var daha onlara.

13 Beğeni

Connie Willis’in Oxford Time Travel’ının 2000 öncesindeki ana üçlemesini (bir novelette ve iki roman) Bilimkurgu Klasikleri dizinize ekleme ihtimaliniz var mı? Ayrıca Heinlein’ın 12 kitaplık genç-yetişkin dizisine dair Asimov Kitaplığı gibi bir çalışmanız olur mu?

3 Beğeni

Bir süredir dikkatimi çeken bir husus var. Emre bey’in cevaplarken kullandığı üslubu doğru bulmuyorum. bildiğim kadarıyla ne kendisinin burada soruları cevaplama gibi bir zorunluluğu var ne de sorulan sorularda kendisine veya kurumuna bir saygısızlık yapılmış.

Emre bey, ben niyetiniz ya da kişiliğinize dair çıkarım yapma hakkına da bilgisine de sahip değilim ancak bir yayınevini resmi veya gayri resmi temsil ettiğiniz bir ortamda üslubunuz konusunda daha dikkatli olmanızı rica ediyorum. Aynı sorular tekrar tekrar soruluyorsa görmezden gelirsiniz olur biter. Kimse sizi 20 kere cevapladığınız bir soruyu 21. kez cevaplamadığınız için ilgisiz olmakla itham edemez.

İyi çalışmalar dilerim.

37 Beğeni

Sizi çok iyi anlıyorum 1 buçuk haftadir bir kargoyu getiremediler. Bundan sonra ilknoktandan alisveris filan yapmam. Pencereden dışarıya bakmatan boyun kaslarım gelişti.

1 Beğeni

Drizzt’in yeni kitapları ön siparişe açılmış ama bilin bakalım hangileri :slight_smile: 22. ve 23. kitap! 7. Kitabı bekliyorum neredeyse 3 sene olacak yahu yazık değil mi bize?

1 Beğeni

Ben de hep onu diyorum ama yakın tarih eski mesajlarda açıklaması var. Yayınevinin elinde olan bir durum değil. Bekleyeceğiz, elbette çözerler sorunu… umarım.

3 Beğeni

En azından yıllardır beklenen Kışgörmez dörtlemesi tamamlandı diye sevinebiliriz.

2 Beğeni

Bir de şu açıdan bakın siz üç senedir 7. kitabı bekliyorsunuz ama 22. veya 23. kitabı bekleyenler kim kaç senedir bekliyor. :slight_smile: Bana kalırsa onlara öncelik gösterilmesi anlayışla karşılanmalı.

8 Beğeni

2.kitap daha bugün bitti. Çok güzel seri tam anlamıyla. Fakat bir dahaki kitap için hiç heyecan yapmıyorum.

Çok değil, 6 senecik sadece. Devamını getirmeyi başaracaklarını umuyorum.

2 Beğeni

Bence sorun çözülünce gelecektir. Bu yüzden hep tamamlanmamış bir seriyi okumama kararı alıyorum. Ne zaman biteceği belli olmuyor. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Hayatın bin bir türlü hali var. Nasıl ki güneşli bir günde aniden gök kararıp yağmur yağmaya başlıyorsa öyle… Zamanında seçim şansım yoktu. O zamanlar ikinci kitabı elimde yoktu-vardı filan demeden atlayarak okumak durumunda kaldığım çok oldu. Şimdi bir seri yarım kaldığında onun yerine okuyacak belki üç-dört seri oluyor. Kaldı ki böyle uzun soluklu serilerin tamamlanacağına dair garanti bence daha düşük oluyor çünkü yıllara yayılacağı çok bariz. Diğer yandan serilere odaklanırken tekil kitaplar da kaçabiliyor. Bu süreçlerde onları tüketmek ve diğerlerini kenara atmak daha iyi oluyor. Tabii aradan 6-7 sene geçince o seriye olan ilgi kayboluyor ister istemez. Bu da işin diğer yanı. İlk zamanlarda seriye olan okuma şevkiyle sonradan tamamlanınca aynı şevk olmayabilir. Bir de zamanı geçmiş gibi hissettiriyor ister istemez. Geç kalınmışlık hissi de var fakat hiç olmaması mı yoksa bir gün olması mı önemli?

Her neyse bana kalırsa yayınevi de böyle olsun istemez. Bu onların satış değerlerine ister istemez yansıyordur. Süregiden bir seri daha hızlı baskı yapar ve daha hızlı satar fakat böyle hız ister istemez düşecektir ve altı sene depolarda o kitaplar duracaktır. Biz okuma keyfi olarak sekteye uğrasak da onlar maddi zarar ve yük altına giriyorlar.

4 Beğeni

Haklısınız arkadaşlar lakin siz 21 kitaplık bir seriyi okuyup sindirdiniz bizim 7 kitabın tadı damağımızda kaldı işte :slight_smile: kıskanıyor insan

Benim durumum daha kötü. 23 kitaptan sadece 7. kitap eksik :slight_smile: