İthaki Yayınları Soru Hattı

Aslında geçen sene “Ocak ayında çıkacak” diye duyuru yapılmıştı. Sonrasında Dost bey yetiştiremedi yahut farklı şeyler oldu da beşinci kitap çıkmadı. O zamandır da bekliyor.

Yayınevi yetkilisi bu konuda sürekli soru sorulmasından sıkkın ve bıkkın farkındayım. Lütfen kızmasın.

En son sorduğumda serinin son iki kitabının yayınlanmasının çok zaman almayacağını söylemişti. Umarım Dune yakın zamanda tamamlanır.

Lan şu 20 karakter olayinin nasil halediyorsunuz anlamıyorum. Hilesi filan mi var?

(Buyici) #3844

Premium üye onlar. :wink:

(Koray Atmaca) #3845

Acaba Preacher’da 2.kitap geldikten sonra yine bu kadar arayla mı çıkar yoksa çıkma hızı ciddi şekilde artar mı? Umarım bu kadar uzun süre bekledikten sonra seri çabuk şekilde bitirilir :slightly_smiling_face:

(Doğan Can Urul) #3846

Herhangi bir yazıyı önce spoiler içine alıp, sonra komutun içindekini silebilirsiniz.

(Behram) #3847

BKK nin yeni üyesi belli oldu mu acaba ?

(aysegul) #3848

Instagram hesabında basılacak unutulmuş diyarlar kitaplarının kapakları yayınlanmış, mutluluktan gözlerim doldu şu an. Teşekkürler. :slight_smile:

Tehlikeli Diyardan Öyküler tekrar basılır mı?

(Hüseyin gök) #3850

Bütün Tolkien’leri basacaklar.

(Harun Pekdemir) #3851

@irbis Emre Bey, bilmiyorum yetkiniz yada ilginiz dahilinde midir ama ilknokta.com’a alternatif bir kargo şirketi ekleme gibi bir düşünceniz var mı acaba? Aras kargo, ismini gördüğümde bile tüylerimi ürperten bir firma( acı tecrübeler dolayısıyla).
Son Eşik’i dilimize kazandırdığınız için teşekkür etmek istiyorum. Tamamlanmayan seriler konusunda size yüklenmiş biri olarak, devamı gelmese bile İthaki denedi diyeceğim kendime. :clap:

Çok iyi (20 karakter)

(Kaan Aşkın) #3853

Yıllarca Yurtiçi ile çalışmışlardı. Sanırım kriz kargolama sürecinde de kesintiye gitmelerine sebep olmuş.

Tolkien kitaplarının kapakları eski basımlar gibi beyaz mı olacak

Siyah olacak, son çıkan siyah Kapaklı Hobbit gibi

(Kayra Ulukayın) #3856

Merhaba,

Kan Şarkısı ve Mucizeler Kenti kitapları için yakın zamanda bir gelişme görecek miyiz?

Prince of Nothing ve The Black Company serileri için bir girişiminiz var mı/ olacak mı?

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Sakın İlahi Kentler olmasın :slight_smile::blush:

Son kitabın adı Mucizeler Kenti.

Ekleme: Uzun Dünya’nın devamı yaz aylarında gelir mi?

Emre Bey bu ay Mucizeler Kenti ve Vaiz 2. cilt de çıkar mı acaba? İlknokta siparişimi ona göre tamamlamak istiyorum :slight_smile:

Not: Bıçağın Kendisi kitabı için teşekkürler. Umarım sevilir ve devam kitaplarını çok beklemeyiz.

(Emre Aygün) #3860

İlk iki soruşunuzda verdiğim cevaptan farklı bir cevap vermeyeceğim. Hazır olduğunda göreceksiniz kitabı, sürekli güncelleme istemenize gerek yok.

Arkadaşlar ne Sprawl basıyoruz dedim ne de basmıyoruz dedim. Sprawl da basacağız ama ona daha çok var. Ve Bilimkurgu Klasikleri programlamasına siz kafa yormayın. Orası bizde. İstersek diziye ekleyeceğimiz seri sayısını üçe dörde beşe de çıkarabiliriz. Orasını bize bırakın.

Görmezsiniz.

Bir değişiklik yok. Kitaplar teker teker çözülüyorlar. Sözleşmeler elimize ulaştıkça çıkarıyoruz. Bu hafta Mezarlık Kitabı, birkaç haftaya Yıldız Tozu ve Yokyer çıkacak. bu sırada Kıyamet Gösterisi de çözülürse onu da basacağız. Her kitap hazır bekliyor.

Evet, bu diziye dahil olduğu için bu kadar zaman aldı. Daha önce yirmi kere söylediğim gibi çeviriden gelmediği için değil.

İkinci kitap bu ay sonu, gelecek ay başı gelecek. Ondan sonra aylık devam edecek birkaç ay. Şu an diğer ciltler de çevriliyor. Serideki çevirmen sayısını ikiye çıkardık. Hem Sandman’i hem de Vaiz’i hızlı bir şekilde tamamlama programı yaptık. Sene sonuna kadar birçok cildin çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Oldu.

İlknokta konusunda yapabileceğim en ufak bir şey yok. Kargo konusunda da öyle. Eğer şirketimiz memnun kalmazsa ortaklıktan, kendileri bu düzenlemeleri yapacaklardır.

Kan Şarkısı’nı bu ay sonuna doğru çıkarabiliriz aslında. Yoğunluktan ertelemek zorunda kaldık hep sadece. İşinin büyük kısmı tamamlandı.

Mucizeler Kenti’nin çıkış tarihi temmuz.

Bahsettiğiniz seriler için planımız henüz yok.

Planımız yaz aylarında.

Temmuzda çıkacaklar. Yaklaşık bir ay var daha onlara.