İthaki Yayınları Soru Hattı

hmmm… (20 karakter)

3 Beğeni

@irbis leigh brackett basmaya düşüyor musunuz?

Gene Wolfe ! Yoksa The Book of the New Sun mı geliyor ?

3 Beğeni

Merhaba iyi günler Centilmen Piçler serisinin 4.kitabını çevirecek misiniz ?

Yazar kitabı çıkartırsa çevirirler

5 Beğeni

Beren ile Luthien için bir tahmini bir zaman verebilir misiniz?

Bir de Gediksavaşları serisi ile ilgili çok şey söylenmiş. 2002 yılında ilk kitabı alıp okumuş ve sonra da diğer kitaplarla devam etmiştim. 8-9 kitabını almıştım o süreçte. Sonra araya giren bazı şeylerle genel olarak kitaplara ara vermiştim. Aldığım kitapların bazıları arkadaşlara okuması için verildi geri dönmedi bazısı da kayboldu. Kaç senedir seriyi tekrar almak istiyorum ama daha ilk kitap bulunmuyorken diğerlerini almak da mantıklı gelmiyor. Kitaplığımda mutlaka bulundurmak istediğim bir seri olsa da alamıyorum.

İlk kitabın bulunmaması bence diğer kitapların depoda çürümesine asıl sebep diye düşünüyorum. En azından ilk kitabın tekrar okuyucuyla buluşması sağlanabilse diğerlerinin de satışı tekrar canlanır diye düşünüyorum. Bu konuda ileriye dönük bir çalışma var mı? Depodaki kitapların satışı durduk yere canlanmaz sonuçta.

4 Beğeni

Beren ve luthien geliyor çevirisi hazır sanırim. Umarim yaz bitmeden çıkarırlar

12 Beğeni

Biz kutlamalara başladık… :heart_eyes:

Sırada Fall of Gondolin var daha hemen bütün sevincini harcama:) Umarım o da bir kaç yıla çıkar.

3 Beğeni

Pek ümitlenmeyin derim. Basmayı kesinlikle düşünmüyorlar. Seriyi toplamakta da iyi şanslar, toplu satan birini bulamazsanız işiniz zor. Sağdan soldan toplanmıyor artık bir çoğu ve fiyatları yavaş yavaş karaborsa seviyesine geldi. İngilizce okuma şansınız varsa eksik kitapları bu şekilde tamamlayabilirsiniz. İlginçtir ilknokta.com’da sadece 3 kitabın satışı kalmış.

Bu 3 senede anca çıktı fall of gondolin 2022den önce çıkmaz artık

2 Beğeni

Hadi ya o kadar oldumu :joy::joy:

Ben Gondolin’den umudu kestim kısmetse o zamana dili iyice ilerletip İngilizce baskını alacağım o kadar umutsuzum :joy:

Gideon the Ninth’ı düşünüyor musunuz ? :slight_smile: Sizden görür müyüz?

Evet evet, kitabın çıkış tarihi Eylül 2019 ama yorumlar ve konusu çok iyi duruyor.

8 Beğeni

Yazarın diğer kitaplarını okudunuz mu nasıl iyi mi?

Tekrardan iyi günler dileyip sorumu yayınevinize iletiyorum. Centilmen piçler serisini aşırı sevdiğimden elimde ciltli kitaplarının olmasını çok isterim. Ciltli baskılarını görebilir miyiz bir ihtimal?

Okumadım. Tor’un (yayınevi olan) bu kitaba olan hazırlığını takip ettim. 8 bölümünü falan yayınladılar. ARC kopyalarını dağıttılar ki okur yorumları kitap çıkmadan yapılmaya başlansın. Öyle de oldu. Konusu da çok ilgimi çekiyor, o nedenle epey merak ediyorum :slight_smile: İyi mesai yaptı Tor bu kitap için :slight_smile:

3 Beğeni

@irbis iyi akşamlar , ileride ;
•Malka Older - The Centenal Cycle üçlemesini
•Michael Swanwick’e ait eserleri
•Vernor Vinge - Zones of Thought serisini
•Frederik Pohl - The Heechee Saga
•Robert Silverberg - The Majipoor Cycle görme şansımız var mı ?
Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Bunlardan hiçi destanını basacaklar, Robert silverberg içeriden ölmek ve bir kitabını daha basacaklar diğerlerini bilmiyorum .

Paul Anderson’un Tau Zero kitabını BKK’de görecek miyiz?

1 Beğeni