İthaki Yayınları Soru Hattı

Jack Finney çevirmeyi düşünüyor musunuz?

3 Beğeni

Bıçağın Kendisi kitabında harita yok. Acaba diğer kitaplarda eklenir mı? Yoksa resmi bir haritası yok mu Witcher serisi gibi?

3 Beğeni

Vaiz ve Sandman bu hafta geliyor mu? Haziran sonu da geldi artık bi görseydik yeni ciltleri ne güzel olurdu :c

4 Beğeni

Neil Gaiman - Yokyer’in yeni baskısı için ilknokta.com da ön sipariş açılmış (Yokyer). Sandman de gelse ne güzel olur

1 Beğeni

11 gün önceki yoruma baktım da yeni ayın başında çıkabilir.

Bak şu ise sen Ligtbringer kitabında da yoktu harita. :face_with_monocle:

Sandman 6 ve Mezarlıklar Kitabı 2 ne zaman gelir acaba net tarihler belli mi?

Şimdilik düşünmüyoruz.

Evet.

Hele kitap bir yayımlansın.

Tarih veremem. Üzerinde çalışmaya başladık. Hazır olduğunda yayımlayacağız.

Gediksavaşları’yla alakalı herhangi bir çalışma olmadığını daha önce de dile getirdim. Tekrar bir çalışma olması için uzun bir bürokratik sürece ihtiyaç var. Tüm kitapların baskıları varken de kitaplar depoda bekliyordu. İkinci bir baskının satışları canlandıracağına dair herhangi bir emare yok ne yazık ki.

Beren ve Luthien tam olarak iki sene önce yayımlandı yurtdışında. Fall of Gondolin ise sadece 10 ay. Bu kitapların çevirilerinin kolay olduğunu düşünüyorsunuz sanırım. Burada yayınevini geçtim, bu kitapların en iyi çevirisiyle çıkması için neredeyse 1 seneye varan süreçlerde çalışan çevirmenlere haksızlık yapıyorsunuz.

Şimdilik düşünmek için bile çok erken. Takibindeyiz ama.

Ciltli baskı düşünmüyoruz.

Yazarın basılmıış herhangi bir kitabı yok.

Her baktığımda kitap sayısı arttı bu mesajda. :slight_smile:

O zaman sıradan:

• Basmayı düşünmüyoruz.
  • Basmayı düşünmyüoruz.
  • Basmayı düşünmüyoruz.
  • Bilimkurgu Klasikleri 45-50 arasında çıkacak.
  • Basmayı düşünmüyoruz.

Yüksek ihtimal.

Şimdilik düşünmüyoruz.

Çünkü kitabın kendi haritası yok. Joe Abercrombie bu şekilde tercih ediyor genellikle.

Temmuz’da, Çizgi romanlarla ilgilenecek arkadaşın işe başlamasını bekliyoruz. O başlar başlamaz seri olarak çıkacak kitaplar. Kendisi 1 Temmuz’da işbaşı yapacak.

20 Beğeni

İhtimal dahilinde olması bile sevindirici :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Merhaba,
Müthiş bir haber :slight_smile:
Bilimkurgu Klasikleri’ne mi dahil olur?

3 Beğeni

Elric Ruh Hırsızı tekrar basıldı mı? Dün Dr ve İdefix’te satışta gördüm ama bugün itibariyle yok. bir yerlerden iade gelen kitapları mı eklediler, yoksa tekrar basılıp tükendi mi?

1 Beğeni

BKM kitap’a bakabilirsin. Orada var :slight_smile:

1 Beğeni

Eğer stokları güncel ise tabii, sonra temin edemedik diyip birde para iadesi ile uğraşmak var

2 Beğeni

Evet baktım varmış, ama fiyatı yüksek.

1 Beğeni

@irbis Müşterik Dostumuz neredeyse bütün sitelerde baskısı tükenmiş.Tekrar baskıya girecek mi yada hala sizin stoklarınız da varmı acaba?

Merhabalar Octavia Butler’ın 1987 de yazmış olduğu Xenogenesis serisi bilimkurgu klasiklerine girer mi ? Ya da başka kitapları çevirilir mi ? Gerçekten çok sevdiğim bir yazar.

4 Beğeni

@irbis Kitapyurdunda ki Unutulmuş Diyarlar Anayurt ve Sürgün yeni baskısı doğrumu? İlknokta da halen tükendi gözüküyor da…

3 Beğeni

@irbis Dracula Cha Cha’yı basacak mısınız?

1 Beğeni

@irbis Merhaba Emre Bey. Kitaplarınızda karşılaştığımız çeviri/baskı hatalarını bildirebilmemiz için bir e-posta adresi açmayı düşünür müsünüz? Kitabın adını, sayfa numarasını, hatanın resmini, kaçıncı baskı olduğunu vs. yollarız. Böylece sizin yükünüz hafifler, biz okuyucular da yeni baskılarda daha bir keyifle okuruz.
Not: Aslı Dağlı Hanım ona iletirsek yayınevinize ileteceğini söylemişti ama böylesinin daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

9 Beğeni

Güz Alacakaranlığı Ejderhaları ( Ejderha Mızrağı Destanı 1. Kitap) tekrar basılacak mı ? Ne zaman basılır bir tarih verebilmeniz mümkün mü ? Teşekkür ederim.