İthaki Yayınları Soru Hattı

Ne zaman çevrileceği belli mi tarihi acaba 5. ciltteyim de sabırsızlıkla bekliyorum :))

Seri tamamlanacak ama zamanını bilmiyorum.

1 Beğeni

Temmuzda 6. cilt, temmuzdan sonra da her ay 1 cilt çıkarma planları olduğu söylenmişti bu başlıkta. Değişiklik oldu mu bilemem tabii.

2 Beğeni

Merhaba, Zaman çarkı 4.kitabi olan golge yukseliyor hic bir kitapcida mevcut degil. Tekrar basim ne zaman olacak? Seriye dolu dizgin devam ederken eksik kitap olunca duvara toslamis gibi oluyor insan

1 Beğeni

Muhtemelen ekim kasım gibi diye duyum almıştım, baskı sırasında diyorlardı sanki.

1 Beğeni

Drizzt serisinin 7. ve sonraki kitapları ne zaman basılır?

1 Beğeni

Drizzt’in Kışgörmez serisinden sonraki üçlemesi Ork Kral, Korsan Kral ve Hayalet Kral’ın da tarihini öğrenmeliyiz. Nadirkitap’a girip Laika’nın bastığı baskıları tam 60-70 liraya alacak gibi oluyorum, sonra İthaki bunu bi iki aya basar diyip sepetimden çıkarıyorum. Bitsin artık bu hasret @irbis lütfen. Laika’dan beridir bekliyoruz Drizzt nerelere gitti diye.

6 Beğeni

Ben aynı şekilde “Güz Alacakanlığı Ejderhaları” için hissediyorum. Çok yakında çıkacak denmişti beklemedeyiz…

3 Beğeni

Serinin sıralamasında hata var. Ork Kral gelmiyor Kışgörmez’den sonra.

Pardon, ben karıştırmışım ve boşuna bekliyormuşum. Laika’nın bastıklarını almaktan başka çare yok gibi. Serinin sonraki kitabı Companions Codex’miş. Yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın. @narpal söylediğin için teşekkürler, birkaç ay daha boşuna beklememi engelledin :smiley:

1 Beğeni

Ithaki’nin en son açıklamasında sorunların çözümünde gelişmeler var ama daha kesin değil demişti. Sorunlar biterse muhtemelen öncelik eski kitaplara verirler.

3 Beğeni

Ayna telgraf olarak da kullanılıyıor heliograph. Çevirmenimiz böyle tercih etti, biz de müdahaleye gerek görmedik. Daha ayrıntılı bir açıklaması varsa haberim yok ama. Metin üzerinde herhangi bir çalışmam olmadı benim.

Grafik çalışmaları için sıraya alındı kitaplar. Bu aya yetişecek gibi değiller ama çok da sürmez.

Bir yere kadar önem veriyoruz tabii. Goodreads oyları ve puanlamaları kitapların yurtdışında ne kadar tuttuğunu görmek için basit bir metrik. Tabii ki yeni serilerde. Goodreads yeni bir sistem ne de olsa. Onun dışında asıl kararı genelde okuyarak, okur kitlemizin talepleri, beğenilerini göz önüne alarak editörler olarak biz veriyoruz. Bu bağlamda, kitap daha çıkmadan satın aldığımız kitapların sayısı oldukça yüksek. Bizi özellikle etkileyen kitaplar oluyor genelde bunlar. Haliyle burada Goodreads oyu ve puanlarının pek bir etkisi olmuyor.

Son zamanlarda bazı satış sitelerinin kitaplarımızın bazılarını satışa açmadığı ya da erken kapattığı durumlar oldu. Bunları kendilerine bildirdiğimizde sıkıntıyı düzeltiyorlar. Stokla alakalı bir durum yok. Kitabın hâlâ baskısı var.

Kitap sırada. Genelde ayda 1 tane çağdaş bilimkurgu basıyoruz. Sırası yakındır yani.

Bastığımız tam metindir. Kitapların boyutları, mizanpajları, puntoları sayfa sayısı farklarına neden olabilir.

Bunun ne demek olduğunu anlamadım. Herhalde bu kadar genel bir soru sormak istemediniz. Her halükarda, evet, temmuz ayında yeni kitap çıkar.

Drizztlerin devam etmesine çok az kaldı. Beklemenizi tavsiye ederim.

30 Beğeni

Arkadaşlar bir de dile getirmek istediğim bir düzeltme var, arkalarda kaldığı doğrudan mesajı editlemek istemedim.

Barış Müstecaplıoğlu’nun kitaplarının basımına devam ediyoruz. Ben farklı bir kitapla karıştırmışım. Zaten sonrasında bir arkadaş yeni basımın linkini de paylaşmıştı. Haberiniz olsun.

23 Beğeni

@irbis iyi günler , Mucizeler Kenti bu ay içinde yetişir mi ? Yoksa ağustosa mı sarkar :thinking:
Yeni kitabı iple çekiyorum , şimdiden teşekkürler.

4 Beğeni

Haftaya matbaaya gönderiyoruz. Yani 2 Ağustos’ta çıkıyor.

21 Beğeni

@irbis Emre bey, son zamanlarda İthaki kitaplarının kağıt kalitesinde gözle görülür bir düşüş var. Örneğin şu an elimde Drizzt Charon’un Pençesi var, kullanılan kağıt çok ince, neredeyse alttaki sayfa görünecek. matbaa kaynaklı bu sorunun giderilmesi için İthaki olarak bir girişiminiz var mı?

Düzenleme: Eklediğim fotoğraftaki kitapların biri Driztt Göç, 320 sayfa, diğeri Drizzt Charon’un Pençesi ise 424 sayfa. Ama yanyana tutunca aynı kalınlıkta görünüyor. Oysa biri diğerinden 114 sayfa daha fazla.

17 Beğeni

Dün bıçağın kendisi kitabını inceledim. Destanlar çağı ve o zamanlrda çikan diğer kitaplara göre kapağı daha kaliteli olmuş. Yani düzelme var.

1 Beğeni

Daha sonra çıkmış olan Postacı kitabını inceleyin bir de fikirleriniz değişebilir. Sıkıntı var şu an yeni kitaplarda. Sayfalar çok ince, bir yere kadar belli sayfanın üstünde incelik kabul edilebilir ama bunlar şimdi yayınevi adı vermek istemiyorum onların yaptığı baskılar gibi yok denecek kadar ince.

6 Beğeni

Dediğiniz kitaba henüz bakamadım, ancak ben genel bir soruna değinmek istedim. son dönemlerde aldığım İthaki kitaplarında ne yazık ki bu sorun var. Sayfalar aşırı ince ve bu, İthaki’ye yakışmıyor. Aynı sayfa sayısına sahip iki kitap arasında bir parmak kalınlığında fark oluyor. Neyse, umarım İthaki buna bir çözüm bulur.

@Ufuk, aynen öyle, yeni çıkan kitaplardaki sorun gerçekten de can sıkıcı.

5 Beğeni

Evet benim son aldığım ithaki kitapları da böyle. Sayfalar çok ince okurken yırtılacak diye korkuyorum.

3 Beğeni