İthaki Yayınları Soru Hattı

(Javi) #4319

Merhaba

Ben bayadır Silmarillion’u arıyorum ama malum baskısı yok acaba ne zaman piyasaya sürülecek bir daha?

(Vulcan) #4320

Merhaba,

Bilimkurgu Klasikleri serisi içerisinde çeşitli yazarların öykülerinden oluşan “Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” benzeri veya daha az hacimli bir öykü derlemesi görecek miyiz?

(Semih Akgül) #4321

Asimov’un “İşte Tanrılar” kitabı hakkında bir çalışmanız var mı?

(Samet) #4323

Beren ile Luthien ciltli olacak diye bekliyordum,ince kapak olması cidden üzdü…

(Qui tacet, consentire videtur) #4324

Merhaba,
Robert Jordan’ın ‘Warrior of the Altaii’ kitabını basma düşünceniz var mı?

(Emre Aygün) #4325

Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere, kitapta Beren ile Luthien’in ilişkisine dair gereken her şey anlatılıyor. Christopher Tolkien bu hikâyeye dair her şeyi veriyor zaten bu kitapta.

Beren ile Luthien’i okumadan bu kadar kesin ifadeler kurmasanız keşke. Daha piyasaya sürülmemiş bir kitap hakkında ne kadar çok kesin yargı kesildi forumda şu son iki günde. Keşke sonucu görüp de üzerine konuşulsa.

Beren ile Luthien;

• Silmarillion’u okumadan da okuyabilirsiniz. Tolkien’in asıl amacı ve Christopher Tolkien’in uğruna çalıştığı şey de budur. Hurin’in Çocukları da aynı şekildeydi. Gondolin’in Düşüşü de aynı şekilde.

• Beren ve Luthien’in içinde 9 adet kuşe kâğıda basılı Alan Lee illüstrasyonu bulunuyor. Yani çizimler siyah beyaz değil.

• Sosyal medyada paylaşılan görseldeki siyah beyaz çizimler, doğrudan orijinalindeki gibi.

• Kitabın etiket fiyatını piyasanın altında koyduk bilerek.

• Şimdilik ciltli düşünmüyoruz çünkü kitabın olabilecek en büyük kitleye ulaşmasını istiyoruz ve ciltli olması fiyatı oldukça yükseltecekti.

İleride başka antolojiler yayımlayacağız.

Şu anlık yok.

Basacağız.

(Carai an Caldazar!) #4326

Biri @Ishamael haber versin.

(Qui tacet, consentire videtur) #4327

‘Warrior of the Altaii’ haberi muhteşem oldu gerçekten, teşekkürler. @irbis

Şimdiki zaman çarkları gibi Warrior of the Altaii kitabıda hem ciltli hem karton kapak basılır herhalde

(Carai an Caldazar!) #4329

warior of the altaii zc ile ilgisi var mı?

(Qui tacet, consentire videtur) #4330

Bağımsız bir hikaye ama Zaman Çarkı’ndan önce yazılmış ve yazarın Zaman Çarkı’ na hazırlık niteliği taşıyan bir hikayesi olduğunu, Zaman Çarkı’nda görülen bazı unsurların ilk halleriyle bu kitapta görülebildiğine dair bir tanıtım yazısı okumuştum.

Bu ilk kitaplarından galiba. Kendisi “asla basılmayacak ve vasiyetimde yakılmasını söyledim” diyordu.

(Carai an Caldazar!) #4332

Desenize o zaman yazarın gelişimine tanıklik edeceğiz. Tabi bu sefer tersten olarak.

@M3rett0 karısı bastirtmıştir.

Merhabalar Emre Bey. Son birkaç haftadır Silmarillion, Tolkien, baskılar kalmamış diye saç baş yoluyordum ki nazik Kayıp Rıhtım adminleri burayı gösterdiler, nasıl kaçırmışım hayret bir şey. Üşenmedim, bütün cevapları okudum ve sormak istediğim birçok şeyin cevabını aldım. Ancak hâlâ daha merak ettiğim birkaç bi şey var sayın @irbis . Beren ve Luthien artık geldiğine göre Silmarillion’u da çok yakın zamanda bekleyebiliriz sanırım? Gondolin’in Düşüşü adı da geçip durduğuna göre sanırım onu da çok uzak olmayan bir tarihte bekleyebiliriz? Mesela bu yıl??? Bir cevapta bütün Tolkien kitapları bu yıl yeniden basılacak demişsiniz ki bu beni ne kadar mutlu etti anlatamam. O baskıların arasında bir yere ciltli bir Silmarillion sıkıştırmayı ciddi ciddi düşünür müsünüz? Elimizde bir Silmarillion bulunsa bile birçok kişi yine de o ciltli versiyonu kitaplıklarında görmek isteyecektir. (Şahsen kendi koleksiyonumda 5 ayrı Hobbit vardı.) Fantastik kurgu hâlâ en az satan tür demişsiniz ve bu her ne kadar genelde doğru olsa da ben İthaki’nin asıl okuyucu kitlesini benim gibi obsesifler oluşturuyor sanıyordum, demek ki yanılıyormuşum. Yine de citlli bir Silmarillion’a sahip olmayı çok kişi isteyecektir. Çok konuştum ama en son şunu da sormak istiyorum, ilerde Yüzüklerin Efendisi’ni İthaki baskısıyla görme gibi bir şansımız var mı? Elbette kitaplar bu haliyle de harika ama hep farklı bir çeviriyle, farklı kapaklarla görmek nasıl olurdu diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Bu kadar şeyi okuduğunuz için sabrınıza teşekkürler.

(Ahmet Eren Sancak) #4334

@irbis Sanırım Sandman bu ay da yalan oldu. Acaba bir güzellik yapıp önümüzdeki ay 2 cilt birden mi çıkartsanız? :smiley:

(Kadir Engin) #4335

Baskı sorunu çözüldü mü matbaa ile ilgili olan Arkadaşlar buradan uyarıyorum ilkbahar aylarımda basılan kitaplara yaklaşmayın baskı sorunu var dağılıyor sayfalar

( tansel) #4336

güvenilir mi? acaba site sağlam mıdır?

Alışveriş yapmadım ama anladığım Sınav yayınlarına ait bir marka sıkıntı olacağını sanmıyorum.

teşekkür ederim. sağolun