İthaki Yayınları Soru Hattı

sayın @irbis şu an gündem Beren ve Luthien, Silmarillion ama bir Gaiman Yıldız tozu vardı ne oldu ona, çıkış tarihi belli mi?

Evet sanırım bu tespitiniz doğru. Siyah kapaklıların basımı belki de uzayacağı için beyaz kapaklı bastılar.

1 Beğeni

Kitapyurdu an itibari ile 2.basım olarak giriş yaptı “Güz Alacakaranlığı Ejderhaları” nı

6 Beğeni

Bu güzel bir haber. Ama İthaki’nin verdiği cevaplar ile birbirini tutmuyor. İthaki bana yanlış sayımdan dolayı stoklarda görünmediğini, 1.baskı olduğunu cevap olarak yazdı. Neyse. Ben Kitapyurdu’ndan sipariş vereceğim. Teşekkür ederim

1 Beğeni

resim

5 Beğeni

Sandman serisi devam edecek mi? Basım neden yapılmıyor. Bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Bilgi verebilir misiniz?

5 Beğeni

En son Mart ayında böyle denmişti, normal işlerinin yanında ekstra bir iş yükü olduğu için yavaş ilerliyor sanırım.

En son Temmuz ayında geliyor denmişti yanlışınız var :')

Tabii bir de erteleme olmuş şu şekilde,

1 Beğeni

inşallah basilir.ejderha mızrağı serisinde .cüce derinlikleri ejderhalari ve kukla kral eksin bende sürekli ariyorum 150tl en ucuzu 2 . elleri cok pahali

1 Beğeni

Cüce Derinlikleri Ejderhaları bir gün basılacak ama Kukla Kral İthaki’nin gündeminde değil. Sadece ana seriyi basacaklarını söylemişti Emre Bey.

1 Beğeni

unutulmuş diyarlar serisinin 7 ve 19 arasi kitaplar basilcakmi 20 den.sonrakiler basildi da bizde 7 ,19 arasi yok :slight_smile:

2 Beğeni

Basılacak demişti Emre, bir eskilerden bir yenilerden şekilde gidecek.

Yüksek ihtimal sadece karton kapak basılır.

Sorularınızdan Silmarillion baskısı gibi soruların cevapları verilmiştir. O yüzden görmemiş olabileceğini sorularınızın cevaplarını vereyim.

Gondolin’in Düşüşü’nün çevirisi yetişirse Kasım ayında çıkacak. Silmarillion ciltli basar mıyız hâlâ kesin bir şey diyemem ama olsa da bu sene olmayacak kesinlikle. İthaki’den Yüzükleri Efendisi görmeniz çok uzak ihtimal. Öte yandan farazi konuşursak Yüzüklerin Efendisi basarsak elbette Çiğdem Hanım’ın çevirisini kullanırdık.

Çok az daha sabretmenizi rica edeceğim. Bayramda arkadaşlar mesailere başlayacaklar, Ağustos ayı içerisinde çıkacak bir sonraki Sandman cildi.

Yıl bitmeden çıkmış olacak.

Ağustos sonu Eylül başı en geç. Önce Sandman.

Bu seneye yetişecek gibi durmuyor.

Düşünmüyoruz.

Bunlar gerçekten çok güzeller. Yakın zaman için değil ama ileride böyle şeyler yapsak diye konuşuyoruz arada aramızda.

Ne yazık ki yok. Devam kitaplarının puanlarına itibar etmeyin. Her zaman çok daha yüksek olurlar. Çünkü ilk kitapta ortalamayı düşürecek puanları verenler ikinci kitaba geçmiyor çoğunlukla. Sadece ikinci kitabı beğenmeye meyilli okurlar kalıyor geriye. Haliyle çoğunlukla bu kişilerin beklentileri karşılandığı için de puan ortalaması her zaman ilk kitaba göre artar. En azından güncel serilerdeki durum budur.

Adalet dışındakileri görürsünüz. Adalet için kesin bir şey diyemiyorum. Uzun Dünya ve devamları bu senenin programında. Expanse de bu senenin programında. Alastair Reynolds düşünmüyoruz şimdilik.

Bırakırsanız talebiniz daha çabuk karşılanır.

Hangi site bu? Biz her zaman güncel kapakları gönderiyoruz ama her zaman kapaklar satış sitelerinde güncellenmeyebiliyor.

Bunlar bir daha beyaz kapaklı basılmayacaklar.

Keşke öyle olsa. Umarım sezon açıldığında eski hızlarında devam edebilecek yavaşlayan yayınevleri.

Şöyle söyleyeyim, o kadar çok sürpriz hazırlamışız ki, “Bu kadar da olmaz,” deyip bir kısmını erteledik. :slight_smile:

Bunu kaçırdım, keşke ne dediğini görseydim arkadaşın.

20 Beğeni

Olurdu. Neden olmasın? :frowning:

Maalesef bir süre şirinleri göremeyecek. :smiling_face:

10 Beğeni

Sağlık olsun siyah kapaklı alırız. Belki siyahlar çıkınca beyaz kapaklıların 2. el fiyatları düşer onları alırız :slight_smile:

ay içinde olması bile yeterli benim için çok teşekkürler :') heyecanla bekliyorum

1 Beğeni

Merhaba @irbis
Beren ile Luthien ve Silmarillion’un tekrar baskılarını göz önünde bulundurursak mutlu edici mi sizce ön sipariş rakamları. Silmarillion için erken olabilir fakar Beren ile Luthien kitapyurdunda tek başına bin adet satmış gözüküyordu zannedersem. Bu satış miktarları sevindirici ise eğer 12.ciltlik seriyi görme ihtimalimiz olabilir mi yoksa hala hayır mı bu sorunun cevabı. Kitapların ingilizcesi var ama dili o kadar bilmediğim için biraz zorluyor Türkçe basılsa ne iyi olur. Tekrar gündeminize girme ihtimali var mı bu serinin de?

2 Beğeni

Silmarillion’un siyah kapaklı hali Tüyap kitap fuarına yetişir mi acaba?

2 Beğeni

Arkadaşlar bana satış sormazsanız sevinirim.

12 ciltlik ansiklopedi de hiçbir zaman olmayacak. Beren ile Luthien bir milyon satsa da değişecek bir şey değil bu. Neden olmayacağını da daha önce anlattım. Bunlar bir kere hikâye değiller. Tolkien’in müsveddeleri. Okunabilecek hale, yani Beren ile Luthien, Silmarillion, Gondolin’in Düşüşü, Hurin’in Çocukları haline gelebilmesi için neredeyse on yıllarca çalışılıyor. Üç yüz sayfalık Beren ile Luthien’in çevirisi bile neredeyse bir sene sürüyor.

Bu, 12 ciltlik ansiklopedinin neden basılamayacağının birçok sebebinden sadece biri.

Bu konuda kesin bir şey diyemem.

4 Beğeni

Güz Alacakaranlığı nın 1.basım 2.basım kargaşası ile ilgili yöneltilen sorulara açıklama getirecekmisiniz emre bey?