İthaki Yayınları Soru Hattı

Mutluluktan dört köşe oldum :heart_eyes:

Bilmediğimden soruyorum Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serilerinin kaç kitabını basacaksınız ?

dosyabasvuru@ithaki.com.tr adresine dosyalarınızı gönderebilirsiniz. Türkçe edebiyat ve çeviri kurgu iki ayrı ekip tarafından götürülüyor ve yayın programlarımız birbirimizi etkilemiyor. Haliyle basmaya çalıştığımız seriler Türkçe kitapları etkilemiyor. Türkçe edebiyat editörlerimiz gönderilen dosyaları incelemeye alıp 6 ay içerisinde dönüş yapıyorlar. Yazar olarak yeni olmanız ya da basılmış bir yazar olmanız çok bir şey değiştirmiyor, arkadaşlar eserinizin niteliğine bakıyorlar.

16 Ejderha Mızrağı, 30 Drizzt kitabı basmış olacağız seriler tamamlandığında.

10 Beğeni

Merhaba:
Daha önce sordum affınıza sığınarak bir kere daha sormak istiyorum. Kim Stanley Robinson’un Mars üçlemesi yakın programınıza alındı mı? Bir tarih verebilir misiniz

Ben de daha önce sorduğum bir soruyu yinelemek için sizden izin istiyorum. Elric 5. cilt ne zaman gelir acaba?

Arkadaşlar daha önce sorduğunuz soruları tekrar sormanıza gerek yok. Bir gelişme olduğunda öğreneceksiniz zaten. Örneğin Mars Üçlemesi. Daha 2 önceki cevabım bunun hakkında. Lütfen arama özelliğini kullanın. Burada aynı sorulara vermek zorunda kaldığım aynı cevaplara harcadığım her an, ofiste herhangi bir kitap üzerinde çalışmadığım bir an demek.

Ek olarak, şunun tekrar altını çizmek istiyorum. İthaki olarak yayın programımızı paylaşmıyoruz. Haliyle tarih vermek gibi bir durum söz konusu değil. Tarihler her gün değişebilmekte, haliyle sizlerde de hayal kırıklığına neden olmakta. Bu ay için programa aldığımız bir kitabı 8 ay sonrasına ertelememiz gerekebiliyor. Bunun da ötesinde tekrar baskılarda tarih vermek bir tık daha zor, zira yeni kitaplar matbaada önceliğe sahip ve bizim bu hafta tekrar baskıya gönderdiğimiz bir kitap matbaada 1 ay bekleyebiliyor.

12 Beğeni

Bu konularda anlayışınıza sığınıyorum. Arama özelliğe hem size hem de bana çok zaman kazandıracaktır.

15 Beğeni

Ben daha önce hiç sormadım nasılsınız Emre bey @irbis :smile:

2 Beğeni

FB_IMG_1533044446535 ithaki yeni bilimkurgu kitabı bu olacak.

3 Beğeni

senden önce bilgisi geldii. :slight_smile: :slight_smile:

Kitabı daha önce metis yayınları basmıs. Yani bunun anlamı Gercekten kaliteli bir bilimkurgu. Çıksada alsak :joy:

1 Beğeni

Merhaba.

ilk noktada baktımda yaşlı adamın savaşı tekrar basıma cıkmış ve karton kapak yazıyor yani sert ciltli basım mı acaba. Ve Diger seride mi sert kapak olacak

1 Beğeni

Isaac Asimov’un tüm kitaplarını basacağınızı söylemiştiniz. Peki bunlara Asimov’un editörlüğünü yaptığı öykü derlemesi serisi “Isaac Asimov Presents The Great SF Stories” de dahil mi?

Karton Kapak dediği standart kitap kapağıdır. Ciltli olanlarda sadece ciltli yazar.

Bilgi için saol. Keşke ciltli çıkarsalar kitapları raf ömürleri çok kısa oluyor normal kapaklı kitapların

1 Beğeni

Maliyetli olduğu için çok yanaşmıyor yayınevleri. Satış rakamlarının yüksek olması gerekir basılması için. Türkiye’de malum kitap fiyatları.

3 Beğeni

Yakın zamanda Yaşlı Adamın Savaşı’nı orjinal kapağıyla yeniden bastığınızı gördüm, sanıyorum ki devam kitaplarını da yeni kapaklarla görebileceğiniz. Böyle bir şey Enginlik serisi için de aranızda konuşuluyor mu acaba? 3. kitap orjinal kapağıyla çıkmıştı, 4 de öyle çıkacaktır diye umuyorum. Fakat serinin ilk 2 kitabı için yakın zamanda olmasa da orjinal kapaklarla yenilemek gibi bir düşünce geçiyor mu aklınızdan?

1 Beğeni

Merhaba, belki bu soruları duymaktan çok sıkıldınız; Sandman ve Preacher’in devam ciltleri ne zaman çıkar?

kitaplara bir zam daha gelecek mi malumunuz battık batıcaz , yiyecek stoğundan sonra kitap stoğuna geçicem.

3 Beğeni

Sandman 5’i basmadiniz mi hala yav