İthaki Yayınları Soru Hattı

(kimyager _ferhat gürdoğan) #845

Nasıl olsa çıkacak sahaflara gidip çok para vermeye gerek yok bence.Çıkana kadar okunacak bir sürü kitap olduğunu düşünüyorum.

(Tansel Diplikaya) #846

Tüm kitaplar çok yüksek fiyatlara satılmıyor. Ben 6-7 önce 5-10₺ya satıldığını gördüm. Ama tabi seri halinde değil parça parça. Arkadaşın okuma hızını bilmiyorum tabiki :smiley:

(Yasin) #847

Merhabalar. Kim Stanley Robinson’un Mars serisine bu sene baslar misiniz ?

(emre) #848

Dragonlance, Forgotten Realms serilerinin ana kitapları dışında basmayacağınızı söylemiştiniz. Yan kitap serilerini ekitap olarak çıkararak en azından serileri tamamlayamaz mısınız. Mesela Elfuluslarının 3. Kitabı daha önceden çevrilmiştir iki kitabı hala bulunabiliyor kitap sitelerinde.

(Hüseyin gök) #849

Konu dışı ama burada çok fazla okur var. Sizin bilginiz olur heralde. Türkiye’de kitaplara sansür uygulayan yayınevleri hakkında bilginiz varmı?

(kimyager _ferhat gürdoğan) #850

Konu hakkında bilgim yok ama İthaki sayfasında değilde yeni bir konu açsanız daha iyi olur bence

(kimyager _ferhat gürdoğan) #851

Fiyatlar uygunsa bakılabilir tabi ama çok uçuk kaçık fiyata satanlarda var 500₺ 13 kitap satan sahaf biliyorum bu kitaplardan :grin: Ama ithaki tekrar basıyor :pray:t6:

(Emre ) #852

ilerde toplu bir biçimde çıkar mı acaba baya uzun bir seri ve farklı yayınevleri felan girmiş araya, hevesimi kaçıeıyor.

(Emre ) #853

locke lamora kitapları, eylül’de tekrar basılacakmış arkadaşlar.

(Emre Aygün) #854

Son iki haftada 3 Drizzt kitabı gönderdik matbaaya.

(Emre Aygün) #855

Evet, daha önce de soruldu.

Hemen kendisine yaptırım uyguluyoruz. Olur muymuş öyle şey!

Gündemimizde. Sonbaharda basacağız.

Ağustos ayında Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği basılacak.

Önce seriyi hayırlısıyla bir tamamlayalım. Aklımızda.

Muhtemelen başlamayız.

Tamamlayamayız. Kitapları e-kitap halinde basılabilecek hale getirmek demek, zaten bu kitaplara yaptığımız yatırımın %80’ini yapmak demek. O aşamadan sonra zaten matbaada basmak yapılan yatırım küçük bir kısmına denk geliyor. Haliyle yan serilere girmeyeceğiz.

O yayınevleri araya girmiyor. Basım tarihlerine bakın. Onlar eski yayıncıları. Artık kitapların hepsi bizde ve hepsini biz çıkaracağız. Az daha sabretmenizi tavsiye edebilirim.

(Emre ) #856

yok demek istwdiğim o dğeildi, farkı yayınevlerinden çıkan kitapların seriyi bozması onlar 7-8-9 u felan basmış sanırım, ya da karışık hiç bilmiyorum bakasım gelmedi. sizden hepsi komple çıkınca alırım artık.

(Arfrlecow) #857

Size gönderilen taslaklar için tutumunuz nasıl acaba? Çok fazla seriyi basmaya çalışıyorsunuz elbette fakat kendini göstermeye çalışan arkadaşlar için işleyiş hakkında bilgiler verebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

(batuhan ) #858

Mutluluktan dört köşe oldum :heart_eyes:

Bilmediğimden soruyorum Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serilerinin kaç kitabını basacaksınız ?

(Emre Aygün) #861

dosyabasvuru@ithaki.com.tr adresine dosyalarınızı gönderebilirsiniz. Türkçe edebiyat ve çeviri kurgu iki ayrı ekip tarafından götürülüyor ve yayın programlarımız birbirimizi etkilemiyor. Haliyle basmaya çalıştığımız seriler Türkçe kitapları etkilemiyor. Türkçe edebiyat editörlerimiz gönderilen dosyaları incelemeye alıp 6 ay içerisinde dönüş yapıyorlar. Yazar olarak yeni olmanız ya da basılmış bir yazar olmanız çok bir şey değiştirmiyor, arkadaşlar eserinizin niteliğine bakıyorlar.

16 Ejderha Mızrağı, 30 Drizzt kitabı basmış olacağız seriler tamamlandığında.

Merhaba:
Daha önce sordum affınıza sığınarak bir kere daha sormak istiyorum. Kim Stanley Robinson’un Mars üçlemesi yakın programınıza alındı mı? Bir tarih verebilir misiniz

(Yasin) #863

Ben de daha önce sorduğum bir soruyu yinelemek için sizden izin istiyorum. Elric 5. cilt ne zaman gelir acaba?

(Emre Aygün) #865

Arkadaşlar daha önce sorduğunuz soruları tekrar sormanıza gerek yok. Bir gelişme olduğunda öğreneceksiniz zaten. Örneğin Mars Üçlemesi. Daha 2 önceki cevabım bunun hakkında. Lütfen arama özelliğini kullanın. Burada aynı sorulara vermek zorunda kaldığım aynı cevaplara harcadığım her an, ofiste herhangi bir kitap üzerinde çalışmadığım bir an demek.

Ek olarak, şunun tekrar altını çizmek istiyorum. İthaki olarak yayın programımızı paylaşmıyoruz. Haliyle tarih vermek gibi bir durum söz konusu değil. Tarihler her gün değişebilmekte, haliyle sizlerde de hayal kırıklığına neden olmakta. Bu ay için programa aldığımız bir kitabı 8 ay sonrasına ertelememiz gerekebiliyor. Bunun da ötesinde tekrar baskılarda tarih vermek bir tık daha zor, zira yeni kitaplar matbaada önceliğe sahip ve bizim bu hafta tekrar baskıya gönderdiğimiz bir kitap matbaada 1 ay bekleyebiliyor.

(Emre Aygün) #866

Bu konularda anlayışınıza sığınıyorum. Arama özelliğe hem size hem de bana çok zaman kazandıracaktır.