İthaki Yayınları Soru Hattı

Roger Zelazny’den amber yıllıkları serisinin yeniden basılacağını söylediler . Heyecanla beklemekteyiz .

1 Beğeni

Evet onları gördüm. Umarım bunları dışında kalanlar da basılır.

Işık tanrısı bilimkurgu klasikleri arasındaydı yanlış hatırlamıyorsam

Evet aynen. Ben de bu kitaplar dışındakileri soruyorum işte.

Okumakta zorlandığım ve itiraf etmem gerekir ki anlamadığım bir eserdi.

zaman çarkı nın sadece 6. kitabı kaos lordunumu basıcaksınız piyasada yok diye ? 6. kitabı alıp okurken 7. ve 8. kitap tükenmesin ? yani diğer kitaplarınıda pisayada azsa basacakmısınız ? ona göre kitapları erkenden yığmak lazım duruma göre

1 Beğeni

Cthulhu’nun Çağrısı kitabı yeni çıkacak olan baskıda 160 sayfa gözüküyor. Alfa Yayınları’nın baskısı 475 sayfa. Aradaki bu üç yüz küsür sayfa farkının sebebi ne acaba? Sizinki tam metin değil mi?

cthulhu’nun çağrısı en uzun olan hikayelerinden birisi, ithaki’de sadece onu içeriyor. alfa yayınlarındakinde diğer öyküler de var içerisinde.

1 Beğeni

Tahmini bir zaman yok. Bu yıl kesin görmeyeceksiniz.

Kitapların baskısı ne zaman tükenirse ondan sonra yeni baskısı yapılır. Depoda kitap varken baskısı yapılmaz.

Cthulhu’nun Çağrısı Lovecraft’ın en uzun öykülerinden biri değil, nereden çıkarıyorsunuz. Yirmi sayfalık bir öykü. Bizim seçkimizde Lovecraft’ın en meşhur 7 kısa öyküsü bulunuyor.

Bir kafa karışıklığını önceden gidermek için: Deliliğin Dağlarında da Lovecraft’ın tek romanı. O edisyonda sadece Deliliğin Dağlarında bulunuyor.

4 Beğeni

karıştırdım sanırım ):

1 Beğeni

Kolay gelsin, iyi çalışmalar Emre Bey. Elric serisinin son iki kitabını basmaya yönelik bir plan veya çalışma var mı acaba?

Son iki kitap da çeviriden geldi. Yıl sonuna kadar en az birini, yetiştirebilirsek ikisini basmak istiyoruz.

6 Beğeni

İşte bu müthiş bir haber. İyi çalışmalar diliyorum :blush:

Iain M. Banks’ın Kültür serisinin basmayı düşünüyor musunuz?

Basacaklar. Zaten konuda aratırsan bulabilirsin.

1 Beğeni

Asimov’un Ben, Robot gibi Bilimkurgu klasiklerinde ayrı kitabı gelir mi yoksa bundan sonra hep Asimov Kitaplığı adı altında mı basacaksınız sadece?

1 Beğeni

Merhabalar, uzun zaman önce 3 kitabını yayınladığınız Ejdergemileri serisinin son kitabı da yayınlanacak mı acaba?

1 Beğeni

İyi bayramlar. Ian McDonald çevirmeyi düşünüyor musunuz?

Doctor Who: Ölüm Şehri baskısı şuan bulunmuyor.Yakın zamanda tekrar basılacak mı ?

Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları ciltli olarak tekrar basılacak mı? 2. ve 3. kitap ciltli olarak var fakat ilk kitap karton kapak olarak var sadece.