İthaki Yayınları Soru Hattı

(Sertaç Hasköy) #931

Cthulhu’nun Çağrısı kitabı yeni çıkacak olan baskıda 160 sayfa gözüküyor. Alfa Yayınları’nın baskısı 475 sayfa. Aradaki bu üç yüz küsür sayfa farkının sebebi ne acaba? Sizinki tam metin değil mi?

(Emre ) #932

cthulhu’nun çağrısı en uzun olan hikayelerinden birisi, ithaki’de sadece onu içeriyor. alfa yayınlarındakinde diğer öyküler de var içerisinde.

(Emre Aygün) #933

Tahmini bir zaman yok. Bu yıl kesin görmeyeceksiniz.

Kitapların baskısı ne zaman tükenirse ondan sonra yeni baskısı yapılır. Depoda kitap varken baskısı yapılmaz.

Cthulhu’nun Çağrısı Lovecraft’ın en uzun öykülerinden biri değil, nereden çıkarıyorsunuz. Yirmi sayfalık bir öykü. Bizim seçkimizde Lovecraft’ın en meşhur 7 kısa öyküsü bulunuyor.

Bir kafa karışıklığını önceden gidermek için: Deliliğin Dağlarında da Lovecraft’ın tek romanı. O edisyonda sadece Deliliğin Dağlarında bulunuyor.

(Emre ) #934

karıştırdım sanırım ):

(Baran Taşar) #935

Kolay gelsin, iyi çalışmalar Emre Bey. Elric serisinin son iki kitabını basmaya yönelik bir plan veya çalışma var mı acaba?

(Emre Aygün) #936

Son iki kitap da çeviriden geldi. Yıl sonuna kadar en az birini, yetiştirebilirsek ikisini basmak istiyoruz.

(Yasin) #937

İşte bu müthiş bir haber. İyi çalışmalar diliyorum :blush:

(Aykut Güven) #938

Iain M. Banks’ın Kültür serisinin basmayı düşünüyor musunuz?

(Ahyed) #939

Basacaklar. Zaten konuda aratırsan bulabilirsin.

(Cem Yorulmaz) #940

Asimov’un Ben, Robot gibi Bilimkurgu klasiklerinde ayrı kitabı gelir mi yoksa bundan sonra hep Asimov Kitaplığı adı altında mı basacaksınız sadece?

(levent yüksel) #941

Merhabalar, uzun zaman önce 3 kitabını yayınladığınız Ejdergemileri serisinin son kitabı da yayınlanacak mı acaba?

(Yasin) #942

İyi bayramlar. Ian McDonald çevirmeyi düşünüyor musunuz?

(Berkay) #943

Doctor Who: Ölüm Şehri baskısı şuan bulunmuyor.Yakın zamanda tekrar basılacak mı ?

(Ahmed Loş) #944

Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları ciltli olarak tekrar basılacak mı? 2. ve 3. kitap ciltli olarak var fakat ilk kitap karton kapak olarak var sadece.

(Hakan) #945

Karton kapak yazıyor ama o ciltli olmalı. Ben kitapyurdu’ndan almıştım karton kapak yazıyordu

(Ahmed Loş) #946

Peki teşekkürler. Emre Bey şöyle bir soru sormak istiyorum. Son zamanlarda eskiden basılmış, yarım kalmış veya orijinal kapağıyla yayınlanmayan eserleri tekrar yayınlamaya başlamışsınız gibi gözüküyor. Gerçekten böyle bir çalışma var mı? Varsa bu hangi eserler için geçerli? Örneğin Yaşlı Adamın Savaşı gibi zamanı gelince Enginlik serisi içinde aynısı yapabileceğinizi söylediniz. Ona göre serileri satın almak istiyorumda. Birde Zaman Çarkı serisini güncellemek gibi bir planınız gerçekten var mı? Varsa onun içinde beklemeyi düşünüyorum. Ve umarım bu seferde seriler yarım kalmaz ve tamamlanır.

(Ahyed) #947

Mary Shelley’in Son İnsan ve Roger Zelazny’in diğer kitaplarından Bk klasiklerine ekleyecekleriniz var mı?

(Emre Aygün) #948

Bu konuda henüz son kararı vermedik.

Yayımlanmayacak.

Düşünmüyoruz.

Kasım fuarından önce basılır çok yüksek ihtimal.

İlk kitabın karton baskısı yok. Ciltlisi de yakında basılır.

Basıyoruz zaten, haliyle böyle bir çalışma tabii ki gerçekten var. Enginlik Serisi için henüz geçerli değil. Ne zaman olur bilmiyorum. Yaşlı Adamın Savaşı da bir sene içinde tamamlanır diye tahmin ediyorum. Zaman Çarkı için de plan var. Olmayan şeyi neden söyleyeyim. Ama ne zaman bilmiyorum. Bundan 3 sene sonra da başlayabiliriz buna. Henüz herhangi bir elle tutulur adım atmadık.

Mary Shelley’den başka kitaplar basacağız. Son İnsan da bunlara da dahil olur. En az bir tane daha Zelazny kitabı gelecek.

(Mustafa Yıldız) #949

Merhaba,

Fahrenheit 451’in 2 farklı baskısı var piyasada, böyle mi devam edecek yoksa artık sadece BK klasiklerindeki halini mi göreceğiz?

Cesur Yeni Dünyanın son sözünde adı geçen Yevgeni İvanoviç Zamyatin’in Biz’inin İthaki baskısı var BK klasiklerine de gelir mi?

Asimov’un Janet Asimov tarafından yazılan biyografisi gelecek mi? Tüm kitaplar Asimov kitaplarının Asimov kitaplığından basılması taraftarıyım ancak seride yayınlanan 4 kitapta da çeşitli göze batan hatalar mevcuttu. En azından bundan sonra bu muhteşem eserlere biraz daha özen gösterilmesini rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim

Tahminim Fahrenheit 451 kırmızı kapaklı ve klasikler içinde çıkacak bundan sonra.
Biz’in de klasiklere ekleneceğini düşünüyorum.