İthaki Yayınları Soru Hattı

(Bahadır Satır) #951

En son Mayıs’ta sorulmuş ama Işık Tanrısı yeni baskı için belirlenen bir tarih var mı?

(M.Enes Tomar) #952

İyi günler Emre bey.
Unutulmuş diyarlar ve Ejderha mızrağı hakkında son durum nedir acaba?
Yeni kitapları ne zaman raflarda görebiliriz?
Şimdiden teşekkürler.

Karanlık cevher serisi yeniden basılacak mı? Basılacaksa da belirli bir tarihi var mı?

(Emre Aygün) #954

Piyasada Fahrenheit’ın 2 farklı baskısı yok. Eski küçük boy artık yok. Sadece bilimkurgu klasikleri baskısı devam edecek. Ana baskımız o, bundan sonra.

Biz de bilimkurgu klasiklerine taşınacak.

Asimov’un yüzlerce kitabı var. Yüzlerce zamanı geçmiş, her türlü konuda artık geçerliliği kalmamış bilim kitapları var. Bunları basmayacağız. Hataların farkındayız, gereken düzeltileri yapıyoruz.

Yok.

Charon’un Pençesi ve Son Eşik şu an matbaada. Ay sonuna doğru dağıtılırlar. Ruhdöveni ve Silah Kardeşliği de gelecek ay için planlandılar. Ötesindeki iki ay da Drizzt basacağız.

Yeniden basılacak, evet. Bir tarih belirlemedik henüz.

(Ahyed) #955

Kişisel fikrim, Dune Serisi keşke klasiklerde değilde ayrı bir seri olarak basılsaydı. Ayrıca daha önce sorulmuş ama oğul Herbert’in Dune kitapları ile ilgili yeni bir gelişme var mı?

(Emre Aygün) #956

Olmazdı. Dune serinin yapıtaşlarından biri. Boşuna dizinin ilk kitabı değil. Rasgele koymadık yani.

Neden yeni bir gelişme olsun ki? Kesin bir şekilde basmayacağımızı söyledik.

Gereksiz sorduysam affola öncelikle. Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler yeni baskısı ne zaman çıkar? Piyasada bulunmuyor malum. Biri eylül demişti de emin olamadım. Şimdiden teşekkürler. :slight_smile:

(Emre ) #958

eylül dediler, instagramda sormuştum.

(Emre Aygün) #959

Kesin bir tarih yok.

(Efecan Başöz) #960

Merhaba Emre Bey,

Üçüncü kez aynısını soracağım, kusura bakmayın ama maalesef halen çıkmadığı için soruyorum. Enginlik serisinin 4. kitabı için önce kısa zaman, sonrasında ise yaz içerisinde çalışıyoruz demiştiniz. Yaz da 3 gün içerisinde bitiyor, bu durumda bekleyebileceğimiz tarih konusunda bir bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

(Hazal Çamur) #961

Emre Bey, tuhaflı kitap var mı yakında :confused: ?

Yeni çalışmaları büyük beğeniyle izliyorum. Tüm ekibin ellerine sağlık.

(Emre Aygün) #962

Henüz hazır değil. Hazır olduğunda basacağız. Herhangi bir tarih yok.

1-2 tane olacak. Yeni Josh Malerman geliyor, Unbury Carol. Karanlık Kitaplık’taki önümüzdeki kitap çok tuhaf olacak. Bizim çok heyecanlandığımız bir kitap. Bir keşif.

Teşekkür ettik hepimiz.

Merhabalar,

Neil Gaiman’ın Norse Mythology kitabının yayım tarihi belli mi? Sanırım bayramdan önce kapağı hazırlanıyordu.

(Yusuf) #964

Dresden dosyalarının devamını basacak mısınız?

(Ufuk) #965

Ray Bradbury’nin mars yıllıkları kitabı daha önce blim kurgu serisi haricinde basılmıştı. Cadılar bayramı ağacı, Sonbahar ülkesi, Güneşin altın elmaları gibi kitaplarıda bilim kurgu serisi içinde çıkacak mı? çıkmayacaksa tükenmeden alıcam.

(Bahri Doğukan Şahin) #966

Sonbahar Ülkesi ve Cadılar Bayramı Ağacı muhtemelen Karanlık Kitaplık dizisine taşınır.

Güneşin Altın Elmaları’nda da bilimkurgu öyküleri var ama bilemiyorum onu. Fantastiğe kaçan öyküler olursa klasiklere taşınmayabilir.

(Hüseyin gök) #967

yeni kitap :grin:

(Ahyed) #968

Ya tam beklediğim kitap geldi :heart:

(Emre ) #969

üstteki arkadaş ve senin postunuzun “ithaki yayınları soru hattı”yla ne alakası var?

(Ahyed) #970

Hadi ya gerçekten mi? Bunu sen mi söylüyorsun?