İthaki Yayınları Soru Hattı

Yayınevleri şuan zor durumda olabilir fakat normal şartlarda da ithaki ve planlama kavramı pek yan yana gelmezdi. İthaki sanki şuana kadar müthiş bi planlama ile kitap çıkartıyodu da döviz kuru taş koydu gibi yorumlar komik oluyor.

4 Beğeni

Hobbit - Çizgi Roman tekrar basılacak
mı acaba

1 Beğeni

Basılmayacakmış daha önce soruldu

Ay içerisinde.

Basılmayacak.

O kitaplar bilimkurgu değil ki?

Belli bir tarih yok.

Belli bir tarihi yok.

Şimdilik herhangi bir tarih belirlenmedi. Tekrar baskılar için bir tarih vermem mümkün değil zaten. En fazla tahmini bir tarih veriyorum, o da çoğunlukla tutmuyor.

@YevgenyZamyatin
Söylemeniz şart değildi, zira bütünüyle haksızsınız. Forum içerisinde yapacağınız 10 saniyelik bir aramayla tüm bu değişikliklerin ne amaçla yapıldığını öğrenebilirdiniz. Yazara saygı diyorsunuz, kapakları değiştirmemizi isteyen doğrudan Asimov’un varisi ve öz kızı. Ay aman uçan araba koymuşlar dediğiniz kapaklar, Vakıf kitaplarının orijinal ilk kapakları. Arkadaşların aşağıdaki düzeltmelerine cevap olarak tek bir kelam bile etmemişsiniz. Bizden talep ettiğiniz empati ve saygının karşılıklı olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum size.

Yerli çizerlerle her zaman olduğundan çok daha fazla çalışıyoruz aslında. Bilimkurgu Klasikleri’nin kapak görsellerinin hemen hemen yüzde sekseni yerli çizerlerin elinden çıktı aslında. Modern bilimkurgu kitaplarımızın bir kısmı da yerli arkadaşların tasarımları. Elbette yurtdışında inanılmaz görseller varsa, tekerleği baştan icat etmiyoruz ama burada daha iyisini yapabileceğimizi düşündüğümüz yerlerde ilk şansı her zaman yerli sanatçı arkadaşlara veriyoruz. Örneğin futbol kitaplarımızın kapakları, yanlış hatırlamıyorsam, büyük oranda yerli arkadaşların şahane tasarımlarından oluşuyor. Bununla birlikte aynı hamleyi basacağımız fantastik kitaplarda da yapmaya başladık. İlk eserleri çok yakında basmaya başlayacağız. Bu seferkiler yurtdışı standartlarında, büyükçe projeler oluyor.

Demem şu ki, bir kitabın içindeki illüstratörü hemen hemen her zaman yazıyoruz, künyeleri okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Hazır olduklarında çıkacaklar.

Basılmayacak.

6 Beğeni

Emre Bey merak etmeyin siz söylemeden çooook önce, ben künyeleri okuyordum, tavsiyenize teşekkür ederim…

Demem o ki Rıhtımda yazdığım üç beş haberde de künye bilgilerini yazıyorum. Hatta bazen bulamadığım künye bilgilerini de araştırıyorum. Şöyle ki şu haberin yayınlandığı tarihte kapak görselinin kime ait olduğunu bilmiyordum ama araştırdım… Hatta sağolsun Bayram kardeşim uğraşmış bulmuştu:

Neyse konuyu önemsiz ayrıntılara çekmeden mesajımı kısaca açıklayayım. Yabancı sanatçıların yaptıkları kapak görsellerini yahut yayın evinin elinden gelmeyen değişiklikleri “tartışacağımıza” yerli yazarların işlerini konuşalım dedim, hem de onlara daha fazla fırsat verilse dedim ki siz yüzde 90 onlara verseniz bile işleri ben yine de öyle diyeceğim. Şükrü Karakoç, Hamdi Akçay… işlerini görmek hoşuma gidiyor ve isteğimi belirteceğim, bu benim zevkim. Uyarsınız uymazsınız o da sizin bileceğiniz bir durum ve sizin işiniz, karışamam…

Mesajları üstün körü okumayın Emre Bey, biliyorum yoğunsunuz ama size yüklenenler olacağı gibi savunanlar da olacak. Yerli sanatçılara kapak görsellerini vermiyorsunuz demedim ki künye bilgilerini söylüyorsunuz. Merak etmeyin yaptığınız en ufak hata fark edildiği gibi yaptığınız güzel çalışmalar da fark ediliyor. Ancak her konuda olduğu gibi edebiyatta da toplumumuza başarılı işlerden bahsetmek yerine hatayı yermek daha cazip geliyor, öyle olmasın demek istedim, yapılan yerli sanatçıların işlerini konuşalım dedim. Başta siz yanlış anladınız. Ne yapalım, daha hassas olup daha açık yazmam gerekiyormuş, şimdi farkına vardım benim hatam.

4 Beğeni

ışık tanrısı’nı dr mağazalarından sorabilirsiniz belki yardımcı olurlar tek tük kalmış oluyor en son gittiğimde sivas dr’da vardı

olmayanlar için ithaki tez zamanda tekrar basar umarım. Ben 2 ayda anca bulabildim😁

14 Beğeni

@Husey kardeş sen katilmi olmak istiyorsun ? Bak @otis az kalsın kalp krizi geciriyordu .

3 Beğeni

Kalbim… Yeter, görmek istemiyorum.

3 Beğeni

Ben biraz özel bir soru sormak istiyorum, cevap vermemenizde çok doğal. Malum ekonomik durumlar vs… Sizin planlarınızı etkileyen durumlar mevcut mu? örneğin aklınızda basmayı planladığınız seriden vazgeçtiğiniz yada devam ettirmeyi düşünmediğiniz veya kitap çıkartma hızınızı azaltma yoluna gitmek gibi… Şahsen bu ekonomik zayıflığa boyun eğmeyip kitaplarınızı aynı hızda edinmeye devam edeceğim.

Culture serisinin çıkmasını dört gözle beklerken, C.J. Cherryh kitapları hakkında planlarınız mevcut mudur?

3 Beğeni

:joy::rofl::grin: Ne güldüm ya. Bende o kadar ugraş sonucu buldum.

1 Beğeni

Sahaflardan filan mi buldun ?

Hayır zebramo diye ikinci el ürün satan bir site var, oradan uzun bekleyiş ve takibim sonucu buldum. 450tl ye​:grin::joy: fiyatta çok iyi

Senin benim gibi kitap okuyan birinden site üzerinden buldum

hocam sizin yayınevinde(ofiste) de kitapdaki senaryo hakkında şöyleydi böyleydi falan kavga ettiğiniz oluyor mu?

aranızda kitap okuyorum ben aydın insanım diye gezenler var mı?

kitabı tüketim malzemesi olarak gören var mı? yani kitaplara ne gözle yaklaşıyorsunuz?

anlaşamadığınız konularda ne gibi çözümler üretiyorsunuz?

hangi kitaplar hakkında “olum bu olmuş lan” hangi kitaplar da “keşke bunu yapmasaydık” diyorsunuz?

haftada kaç saat çalışıyorsunuz? çalışma ortamınızdan ve şeklinizden memnun musunuz?

kapitalist sistemin bir parçası olduğunuzu düşünüyor musunuz?

6 Beğeni

Yılların birikmişligini döktü arkadaş🤣 hadi cevap verin

Öncelikle merhabalar sormak istediğim 2 nadide soru var bunları cevaplarsanız beni çok mesut edersiniz. :smile:

**1)**Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları bildiğiniz gibi yeni kitabı çıkıyor size instagram üzerinden yazdığımda çıkıştan kısa süre sonra yayınlayacağınızı söylemiştiniz,yazar Ransom Riggs detayları paylaştı 10 Ekim 2018’de çıkacak bana en azından tahmini çevrilme aralığı verebilirseniz yani “aralık-ocak aylarında çevrilmiş olur” tarzında.Birde gerçekten şuana kadar BPTÇ serisinde gördüğüm en kaliteli baskı gibi duruyor ciltli aynen böyle basacak mısınız benim gibi koleksiyon hastaları ağzını açmış cevabınızı bekliyor olacak ^^

**2)**Neil Gaiman’ın Norse Mythology kitabını 1 ay içerisinde çıkacağını (yanlış anlamış olabilirim) üstteki yorumlardan öğrendim ve bir Sandman/Amerikan Tanrıları ve Anansi Çocukları hayranı olarak çok mutlu oldum.Sizden bu konuda da ricam ince kapak mı yapacaksınız :confused: Yoksa sabahtan beri aklımdan çıkaramadığım bu evladiyelik baskıyı mı? Bilgi verebilirseniz bu 2 soru hakkında çok müteşekkir olurum,kolay gelsin efendim ^^

3 Beğeni

Yakında bizi bekliyor

5 Beğeni

Drizzt çıkana kadar ithakiyi protesto ediyorum. Bana katılanlar beğensin :krs:

6 Beğeni

Drizz çıkarsa ithaki protesto ederim :rofl::joy: aga okadar güzel kitap varken drizz ne olaki

1 Beğeni