İthaki Yayınları Soru Hattı

Bilimkurgu klasiklerinde yapsalar şu yanlışlığı. Ama nerdee bizde öyle şans :grin: Mesela 50. Kitap :grin:

1 Beğeni

Arthur c clark, Asimov, Tolkien, artık çıkarsınlar. Biraz soluk alın şu bilimkurgu serisinden seven var sevmeyen var🙄

1 Beğeni

Çünkü kitap çıkmak üzereydi. Son dakikada doğru zamanın şimdi olmadığına karar verdik. Haliyle tanıtımlar gönderilmiş, siteye de eklenmişti. Öte yandan nerede karışmış bilmiyorum ama taslak aşamasındaki kapak kıullanılmış. Yoksa Türkçeleştirilmiş hali de mevcut.

Kitabın son okuması dahil her şeyi yapıldı. Zamanı geldiğinde yayımlanacak. Herhangi bir sıkıntı yok.

Yani mesela 50. kitabın ne olduğunu söyleyebilirim ama söylemiyorum. 40. kitap için de geçerli bu. 55. kitap için de.

Öte yandan kapağı hazır bir sürü bilimkurgu klasiği, birkaç Karanlık Kitaplık, tonla Modern kitabı var ama onları da saklı tutuyoruz. :slight_smile:

12 Beğeni

Bu serinin 100’e kadar yolu var gibi. :slight_smile:

4 Beğeni

Robert charles wilson 2.kitap kasim programindaydi,umarim değişmemiştir.Büyük bir keyifle tekrar okuyorum hafizami tazelemek için… Bitince yenisine geçeceğim…

Yazılanları görmemiş gibi davranıp, bir umut bekleyeyim ben :slight_smile:

Aboooo

Deli edersin adamı… :grin:

Benim siparişte bu vaziyetteydi iptal ettim. Çünkü kitabın ne zaman çıkacağı belli değil. Siparişleri boşa bekletmemek gerek. İşin enteresanı kitap daha çıkmadan tükendi yazması. :joy::joy:

Aman Allah’ım dedim. :open_mouth::open_mouth::open_mouth:

Bir gün sizin ofise baskın yapmak istiyorum. Ajan gibi çalışıp bilgi toplayasım var. :joy::joy::joy: @irbis

3 Beğeni

Artık aralık programında.

Daha çok beklersiniz, ne diyim.

Dediğim gibi, tanıtımdan gönderildikten sonra beklemeye alma kararı verdik. Kitap satış siteleri de talep ettiğimiz gibi silmek yerine tükendi yazısı koymayı daha kolay gördüler. Sonra kafa karışıklığıyla biz uğraşıyoruz burada. Neyse.

Ekipten olmayan insanlar odaya girdiğinde hemen İthaki 2019 bilimkurgu klasikleri yayın programı tahtamızı ters çeviriyoruz ki sızıntı olmasın. :slight_smile:

17 Beğeni

Sayın @irbis Bey,geçtiğimiz ay İskandinav Mitolojisi Ciltli (basımı gerçekten çok beğendiğimi belirtmeliyim) ve Zaman Çarkı 1.kitabı sipariş verdim elime ulaştı.Lakin üstte okuduğum yorumlara göre ciltli basım 1-2 yıl sonra duracak ve ince kapaklı yeni şekilde basılacakmış öncelikle üzüldüğümü söylemeliyim umarım 2 yıl içerisinde tüm kitapları ciltli şekilde almaya muvaffak olurum.
Bir diğer merakım merakla beklediğim Joe Hill’in İtfaiyeci kitabının kısa süre geleceğini gördüm lakin bir kez daha üzüldüğümü belirtmeliyim.49 tlye çıkarmanız elbette mümkün olabilir lakin ince kapak şekilde çıkıp 49 tl olur bu gerçekten çok üzücü olur.O meblağda çıkıyorsa ciltli olması gerekir en azından ki benim gibi birçok kişi merakla bu kitabı bekliyordu umarım üzücü bir baskı olmaz…
Son sorum ise yukarıda God Of War kitabını gördüm,Tüyap’a falan mı yetiştirmeye çalışacaksınız yani kısa vadede mi çıkacak yoksa ileriye dönük bir proje mi? Cevabınızı merakla bekliyorum,saygılar.

Bu yılın başında Amber Yıllıkları’nın yeniden basılabileceğini söylemiştiniz. Acaba bu yıl meydana gelen kur farkından dolayı yeni baskının gelmesi gecikecek mi?

Yorumlarınız için teşekkürler. Fakat katılmıyorum.

Siz bizden farklı bir ülkede yaşıyorsunuz sanırım. Kitabın sayfa sayısına da bakmadığınızı varsayıyorum. Bu başlıkta fiyatlandırma konusunda bir açıklama yaptım. Geçenlerde Türkiyedeki Kitap Fiyatlarındaki Aşırı Artış başlığında da birkaç kelam ettim. 49 TL bu kitap için koyabileceğimiz en makul fiyatlardan biri. Ciltli olsaydı 65 lira olurdu. Ki 650 sayfalık kitabı 70 liraya satan yayınevleri var. Biz 700 sayfalık bir kitapta 50 TL sınırını geçmemeye çalışıyoruz. Adaletle mi sayın okur?

Bu piyasada ancak bu kadar tutabiliyoruz fiyatları.

Beklememiz kurla alakalı değil. Henüz üzerinde yeteri kadar çalışma yapmadık sadece. Hazır olduğuna basacağız. Bir sıkıntı yok, merak etmeyin.

6 Beğeni

Teşekkür ederim.Sevindirici bir haber oldu bu.

1 Beğeni

Henüz piyasaya çıkmadığı için kitapyurdunda gözüken etiket fiyatıdır. Kitap çıkınca o fiyat üzerinden %35 civarı düşer. 700 sayfalık bir kitap için “günümüz şartlarında” 30 TL bence abartı değil.

Misal Babil’de 31 TL.

Düzenleme : Yanına başka kitap almayacaksanız ve 6-7 TL kargo ücreti eklensin istemiyorsanız. BKM’de kargosuz 33 TL

2 Beğeni

İlknokta 30,38 TL

1 Beğeni

Preacher vol.2 :frowning:
Aralıkta bir sene oluyor.

Sandman bebek evi bu hafta satılır mı?

Evet, haklısınız. :frowning: Ama şu an öyle bir yoğunluktayız ki araya çizgi roman sıkıştıracak vaktimiz yok. Biliyorsunuz, çizgi romanları mesai saatleri dışında, Gerekli Şeyler’in grafikeriyle çalışarak hazırlıyoruz. Fakat mesai saati dışı bir kavram kalmadığı son zamanlarda, gidip çizgi roman hazırlayacak zaman da kalmıyor.

Hele şu Kasım fuarı bir geçsin. Çizgi romanları hatırı sayılır derecede hızlandırma projemiz var. Bu Vaiz olsun, Sandman olsun, Mezarlık Kitabı 2. cilt olsun, haklarını aldığımız basacağımız diğer seriler olsun. Ki elimizdeki seriler ve tekil ciltler de çok ama çok güzeller. Bunları sizinle buluşturmadaki heyecanımız yadsınamaz. Sadece biraz daha sabretmenizi rica etmem gerekiyor.

11 Beğeni

Merhaba İrbis bey daha önce sorduğumda Michael J. Sullivan nin bir kitabının çevirince olduğunu söylemiştiniz acaba son durumu ogrenebilirmiyiz ?

benim sorum direkt yayın evine değil aslında, bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar da yanıtlayabilir.

bu yıl sonuna kadar ejderha mızrağı, drizzt efsanesi 1-2-3, hurin’in çocukları ve silmarillion gibi kitapların yeni basımı olacağı söylendi diye hatırlıyorum. bunlardan bazıları tükenmiş olsa da bazıları halen satın alınabiliyor.

bu noktada internet üzerinden kitap satın alan okur, örneğin silmarillion’un yeni çıkacak basımına nasıl ulaşabilir ya da bu -en azından bahsettiğim kitaplar için- düşünülmesi gereken bir şey mi?