İthaki Yayınları Soru Hattı

@irbis

Böyle olsun istemezdiniz. Bu durum sizi de kahrediyor değil mi? Çok üzücü :((

2 Beğeni

Yahu yanlış anlamışsınız siz bunu. Yeni kapakları çıkarın aklınızdan. Tekrar baskının onlarla uzaktan yakın en ufak bir alakası yok. Orada dediğim hiçbir şey tekrar baskıyla alakalı değil.

Konuyu taradım, nerede böyle bir şey demişim diye. Uzun süre eylül ekimden önce olmaz demişim. Daha ekim yeni bitiyor. Ondan sonra da tarih veremiyorum demişim.

Lütfen yanlış tarihler yaymayın. Rica ediyorum.

9 Beğeni

Tamam tamam :slight_smile: özür dilerim ben yanlış anlamışım sanırım

Robert Charles Wilson’un Dönüş kitabının 2.si için sene bitmeden yayınlanacak demişsiniz birkaç ay önce. Acaba tüyap fuarında görür müyüz kitabı?

Dizi çıktığında 6. kitabın çıkacak baskısı da bitmiş olur muhtemelen.

Şu an redaksiyon aşamasında kitap. Redaksiyondan döndüğünde basacağız. Sene bitmeden tahminim hâlâ geçerli görünüyor. Ama tüyapta hayır. Tüyap kitaplarının hepsi duyuruldu.

2 Beğeni

@irbis Drizzt’in yeni kitaplarını Tüyap’ta olacak mı? Gerçi duyurusu olmadı ama bir sorayım dedim.
Uzun dünya ve Dönüş kitaplarının devamını merakla bekliyorum en kısa zamanda yayımlarsınız umarım.

Dizi çıktığında 6. kitap çıkmış olur yani iyi güzel bari :slight_smile: Bahsi açılmışken ( ki bende hiç kapanmıyor :slight_smile: ) zaman çarkı serisi 10. kitap alacakaranlık kavşağı şuan baktım stoklarda yok onun yeni baskısı ne zaman olucak ? Tamam cevap vermeyin sadece biraz şaka yapmak istedim. (8 kitapta yokmuş ama ona bakmadım)

Hangi seriler yarım kaldı? Böyle bir cümle kuruyorsanız o zaman en az 4-5 örnekte yanına koyun ki inandırıcılığı artsın. (en az 4-5 diyorum çünkü İthaki 15-20 senelik yayınevi)

Dresden Dosyalarını söylemeyin, bu serinin ucu bucağı yok ve bence mantıklı bir karar oldu çünkü Jim Butcher ölene kadar bu seriyi yazacaktır. Gerçi aynı şey Diskdünya için de geçerli ama bu evren kendi içinde bağımsız üçlemelerden vs oluşuyor ve Delidolu yayınevinin sanırsam yayınladığı tek seri hatta sıralamaları bile takip etmeyebilirler.

Bu kadar tartışma ne için anlamakta güçlük çekiyorum. Sorunlar dile getirilmeli tabi ki ancak çok aşırıya kaçıldığını düşünüyorum. Bana göre daha önemli eserlerin basılması için enerji harcansa, baskı yapılsa, böyle isteklerde var dedirtilse hepimiz için daha yararlı olacaktır.

Otherland Series by Tad Williams The otherland keşke tekrar türkçeye kazandırılsa. Adı sanı unutulmuş bir seri.

https://www.goodreads.com/author/show/25307.Robin_Hobb Bu yazara keşke ülkemizde daha çok değer verilse, daha çok reklamı yapılsa…

Culture Series by Iain M. Banks Space Operanın en iyilerinden, James S.A. Corey cebinden çıkarır.

https://www.goodreads.com/author/show/2917917.N_K_Jemisin Daha çok önem verilmesi gerekiyor bana göre.

Joe Abercrombie (Author of The Blade Itself) Kitapları çevirilecek sanırım, çok bile geç kalındı.

Malazan Book of the Fallen Series by Steven Erikson Allah’ını seven şu serinin haklarını artık salsında bir yayınevi çıkarsın şu seriyi.

Ve aklıma şu an gelmeyen daha niceleri, yukardakiler bir anda aklıma gelenler. Tabi bunu buraya yazmam bunları illa ki İthaki çıkarsın demiyorum ama artık dilimizde olması gereken eserler.

15 Beğeni

Yaşım gereği daha çok vaktim olduğunu düşünerekten Zaman Çarkı’na bulaşmayacağım yıllarca. O zamana da kim öle kim kala. Umarım herkes istediği kitaba ulaşır. Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler!

2 Beğeni

The Culture gelecek zaten :slight_smile:

Baskısı olmayan kitapların buraya tekrar tekrar her gün yazılması açıkçası kitapların daha hızlı çıkmasında en ufak bir etkisi olmuyor, arkadaşlar. Bu sorulara tekrar tekrar cevap vermenin de bir zamandan sonra hiçbir manası kalmıyor. O yüzden aynı sorunuza aynı cevabı vermezsem, mazur görürsünüz diye umuyorum.

13 Beğeni

Acaba Arthur C. Clarke’ın bir sonraki basılacak eseri olarak 2010’u mu, yoksa yeni bir serisini veya tekil bir kitabını mı yayınlamayı düşünüyorsunuz?

3 Beğeni

2010’nun biraz daha işi var. O yüzden 2019’da bir tekil kitabını çıkaracağız. O sırada 2010’u ayarlayacağız, ardından da seriyi tamamlama çalışmalarına ağırlık veririz.

11 Beğeni

Selamlar, birkaç sorum olacak ve daha önce sorulmuş olmalarına rağmen gözümü karartıp tekrar soracağım. Bir nevi bilgi güncellemesi olarak düşünebiliriz;

• watchmen’in yeni baskısı 2018 içerisinde yapılır mı sizce?
  • rama ve hiçi yayımlanacak, hatta hiçi çok yakında demiştiniz şu an ne durumda?
  • son siparişlerden sonra BK Klasiklerinde tek eksiğim Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri. Yeni baskıya dair en ufak bir gelişme var mı?
2 Beğeni

Bari 20 Temmuz’da çıkarın ?

Bilimkurgu klasiklerinin ellinci kitabı bu olabilir mi? Kurgu dışı, ama yine de mümkün gibi geldi bana.

Steampunk türünde kitap basma planınız var mı?

Daha bugün Emre Bey’in yeni baskılarla ilgili yazdıklarını okumadınız mı? Altı üstü birkaç mesaj yukarıda.

6 Beğeni

Merhaba, yayınevindeki konumunuz belki bilmenize olanak sağlamıyordur ama ben yine de sorayım; Erich Auerbach’ın Mimesis’ini basacaktınız, hatta bu kitapla ilgili bir kitap dahi çıkardınız ama kitabın kendisi basılmadı. Basılacak mı ya da ne oldu? Teşekkürler.

Yok yahu, en ufak ihtimali yok. Clarke yazdı diye iyi olacak gibi bir kaide yok. İyi olsa, yurtdışında parlardı kitap.

Yok.

Ben ilgilenmiyorum kurgudışıyla ama bilgim var bu konuda. Şu an çeviride kitap. Çeviri ne hızda ilerliyor bilmiyorum ama gelecek sene çıkma ihtimali vardır muhtemelen.

4 Beğeni