İthaki Yayınları Soru Hattı

Teşekkür ederim ilginize ve cevabınıza. Merakla bekliyoruz.

Emre bey merhaba. Öncelikle büyük bir sabırla sorulara cevap verdiğiniz için teşekkürler. Clive Barker bastiginizi görünce hem çok sevindim hem de heyecanlandım. Dokudunya kitabını sepete ekledim. The hellbound heart’in çeviride olduğunu söylediniz. Merakla bekliyorum. Benim sorum şu: Uzun zamadir piyasada bulunmayan Kan Kitaplarının haklarini aldınız mı? Ya da almayi düşünüyor musunuz? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim. Iyi çalışmalar.

3 Beğeni

Bu Vaiz kitabı kaç kitaptan oluşuyor acaba 6mı 13 kitab mı acaba? fuardan sonra epey çizgi roman görme imkanımızda varmı?

2 Beğeni

Şimdilik basılmış kitaplarla ilgili bir çalışmamız olmadı. Öncelikle Clive Barker’ın basılmamış üç kitabını basıp okurun nasıl karşılayacağını görmek istedik. Dokudünya ilkiydi, Hellbound Heart ikincisi olacak muhtemelen
Imajica da sonuncusu. Kan Kitapları’nı diziye eklemeyi istiyoruz ama önceliğimiz daha önce basılmamış eserleri eklemek.

Joe Hill de aynısı geçerli. İtfaiyeci’yi çıkardık. Bir sonraki Joe Hill kitabımız Strange Weather olacak muhtemelen. Ondan sonra geri dönük bir çalışma yaparız, yapacaksak.

9 cilt. 6 ciltlik bir edisyonu yapıldı ama biz onu baz almıyoruz. Çizgiromanları artıracağız fuardan sonra. Sandman ve Vaiz öncelikli olarak.

16 Beğeni

Peki Locke and Key ile ilgili bir düşünceniz de olabilir mi romanların yanında? Tabi hakları sizdeyse.

2 Beğeni

Onlar ayrı bir konu. Çizgi romanların hakları başka bir yerde ve romanlardaki opsiyonumuz onları kapsamıyor.

Öncelikle iyi akşamlar,God Of War sonunda ön siparişe çıkmış çok mutlu oldum bir umut İskandinav Mitolojisi’nde olduğu gibi hem ince kapak hem sert kapak şeklinde basarsınız diye düşünmüştüm.Ancak ne olursa olsun 2 ay gibi bir sürede çevirdiğiniz için çok teşekkürler.
Ayrıca Yaban Diyarlarda Yabancı ve Orsinya Öyküleri’de çıkmış ki özellikle bu sonuncusunu çok istiyordum elinize sağlık :clap::clap::clap: (God Of War İlknokta’da 22 tl idi sanırsam alacak arkadaşlara duyurulur)

Teşekkür ederim. Uzun ve yorucu iki ayın sonunu bu kitapla taçlandırdık. Fuar mesaimiz bitti artık. Şimdi fuara kadar dinlenme zamanı.

Öte yandan senede 3-4 tane ciltli kitap basıyoruz. İstisnai bir durum yani. Her kitap için beklemeyin.

15 Beğeni

Bașlıkta arattım ama sorunun tam cevabını bulamadım daha çok cilti basılacak mı diye sorulmuş. Sorulduysa özür diliyorum, mazur görün lütfen.

Silmarillon ve Bitmemiş öyküler tekrar ne zaman basılacak ? Bayadır alamıyorumda. Bitmiş heryerde.

@irbis

2 Beğeni

Penguen Kitabevinin Gebze şubesinde iki kitap da mevcut. Haberiniz olsun almak istiyorsanız.

2 Beğeni

Valla sen çok sanşlısın :joy:

Biraz üzgünüm açıkçası. Buradaki insanlar o kadar kitap okumuyor ki çoğu ellerinde kalıyor sanırım. Keşke okusalar ama en azından almak isteyenlerin haberi olsun.

2 Beğeni

God of war konusunda oyun kapaklarının kitaplara basılmasından pek hoşlanmıyorum ama burda istisnai bir durum olarak oyunun senaryosu direk romanlaştırıldı. tabi yeni bir illüstrasyon görsek tadından yenmezdi. yine de ellerinize sağlık, yaptığınız büyük hizmet.

2 Beğeni

Bundan daha iyi bir kapak ben düşünemiyorum.

Bence ondan daha iyisi bu olurdu.

Bu arada konuyla akasız gönderimin altına alakalı soru sorayım.

@irbis Neil Gaiman kitapları revizyona gidip hepsi karakalem formatındaki kapaklarla mı yayınlanacak.
(Zaman Çarkı yeni kapak muhabbetini de ben sormuştum ilk. O yüzden cevap vermeseniz de olur. :sweat_smile:)

2 Beğeni

Ne yazık ki oraya gitmem mümkün değil…

Buraya bakabilirsiniz. Diğer sitelerde de vardır muhtemelen ama tek kitap alacaksanız ücretsiz kargo kampanyası var. Silmarillion’u birkaç hafta önce almıştım ben de. Son kitaplardanmış demek ki tükenmiş.

Merhabalar. Bir Peter Straub hayranı olarak şu soruyu sormak istiyorum. Yazarın Mr. X, Floating Dragon ve Julia kitaplarından birini veya birkaçını Karanlık Kitaplık serisine ekleme planınız var mıdır? Çok yakışırdı seriye, hatta basımı tükenen özelikle Hayalet Hikayesi de eklense ne güzel olur. :blush:

Ayrıca R. Scott Bakker’ın Prince of Nothing serisini basma planınız var mı?

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Babilde Bitmemiş öyküler stoktan teslim gözüküyor direkt gönderirler.

Selam Giskard, Emre Bey’in yazdıklarını okudum, görerek ve bilerek sordum sorularımı. Arama yaptığımda Watchmen hakkında daha önce Eylül ayında baskı yapıldığını gördüm ve sonrasında tekrar gündeme gelmemiş. Bana o gün Watchmen hakkında çok iyi yorumlar yapılması sebebiyle araştırdım ve kitabın 100 lira civarında satıldığını öğrendim. Bu yüzden de sorma gereği hissettim. Rama ve Hiçi için de kendi sorumu güncelledim bir nevi. Bilimkurgu Öyküleri için de son defa şansımı denemek istedim aslında. Sanırım önümüzdeki hafta 200 lira civarı bir bedel ile satın alacağım. İşsiz kalmış, haftada 3 kitap okuyan ve koleksiyon manyağı haline geldim, Emre bey de, siz de, forumda yazıp da sorumdan rahatsız olan herkes mazur görsün.

@irbis Rica ediyorum Watchmen için de bir cevap verin, 3 gündür konuştuğum insanlar öyle yorumlar yaptı ki çok merak ediyorum. Eylül’de baskı yapmış ve şu an hiç bir yerde bulunamıyor. Yakın dönemde baskı yapılmayacaksa gözümü karartıp karaborsaya düşeceğim. Tekrar teşekkür ederim.

2 Beğeni