İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhaba, foruma hoş geldin.

Aylardır bu başlıkta konuşulan konular bunlar. Konu içinde arama özelliğini kullanarak merak ettiğin soruların yanıtlarına ulaşabilirsin.

bu cevap gecen hafta verildi. Yani artık zaman çarkı serisinde eksik baskı sorunu olmayacak.

Tüm kitapların şömizleri tutarlı hale getirildi. İçleri yeni bir taramadan geçirildi. Eksikleri tamamlıyoruz. Yukarda ithaki yayınları yetkilisi böyle yazmıştı.

Muhtemelen şömizlerin tutarlı hale getirilmesiyle amaçlanan sırttaki renkli kısımların aynı hizaya çekilmesi falandır. zira şu anda benim kitaplıkta zikzak çizip duruyor o renkli baskılı kısım…hiç hoş değil biz ne yapacağız şimdi bizimkiler böyle kalacak :smiley:

Yapacak bir şey yok, çay demleyip “zaman çarkı” okurken çay içeceğiz… :slight_smile: Bir bardak soğuk su da olurdu ama malum havalar soğudu…:sun_behind_rain_cloud::sun_behind_rain_cloud::sun_behind_rain_cloud:

3 Beğeni

Çark dilediği gibi dokur .

5 Beğeni

Şömiz sevmiyorum. Keşke şömizsiz bassalar. Maliyeti biraz daha düşer

2 Beğeni

heheh… olsun ya napalım hayati değil.

buna katılmamak elde değil.

Şömizsiz kullanın isterseniz kırmızı kırmızı :slight_smile: Ayrı bir hava katıyor ama okurken ben de çıkartıyorum.

2 Beğeni

Bir an için “yoksa!?” demedim değil

5 Beğeni

Az önce Alican’ı stalklarken gördüm; 2017 Aralık ayında, before watchmen’i 2018’in ilk yarısında göreceksiniz demiş. Var mı böyle bir planınız?

Sizin paylaşımınızı görünce ben de demedim değil yani. :smiley:

Transmet, Vaiz’den sonra en sevdiğim çizgi roman. Ama şimdilik böyle bir planımız yok. Çok da ağır bir kitap zaten. Belki ileride.

Planlar bu yönde.

Sakin geçmesi demek, ayda 15 kitap çıkarmayacağız demek sadece. Fantastikleri ocak ayına erteleme kararı aldım. Üzerlerinde yeteri kadar çalışacak zamanım olmayacaktı aksi takdirde. Ama aralık ayı bilimkurgu serilerinin devam kitapları çıkacak.

Çeviri süreci uzadı. 2019’a kaldı.

5 Beğeni

inşalalh planlarımız tutar. Heyecanla bekliyoruz :slight_smile:

5 Beğeni

@1.as.dad iki hafta önce ya da daha yakın bir zamanda bu konuyla ilgili sorulan sorulara yeni bir gelişme olmadıkça yanıt verilmeyeceği söylenmişti. Aklınızda bulunsun. Gerçi yorumları okuduysanız bunu da görmüşsünüzdür ama gözünüzden kaçtıysa diye belirtmek istedim boşuna beklemeyin.

&

İthaki 2019 sezonuyla ilgili aklıma takılanlar var; aklımızda bir Strugatski kardeşler kitabı daha var ama hakkında bir gelişme yok demiştiniz geçen ay. 2019’da Bilimkurgu Klasikleri’ne bir Strugatski daha beklemek hayal olur mu? Bir de Zamyatin’in Biz dışında bir kitabını da yayın eviniz çatısı altında görme ihtimallerimiz nedir?
Son olarak daha önce de Sandman: Fabllar ve Yansımalar hakkında bir soru sormuştum biraz değiştirip yenilemek istiyorum, 2019 kış sezonuna Vaiz ya da Sandman görme şansımız var mı? Yoksa daha geç vakitlere mi bekleyelim?

Bence de artık bir Vaiz görmemizin zamanı geldi. 1. cildi yayınlanalı neredeyse bir sene olmuş.

2019’da beklemeyin Strugatski. Zamyatin’in başka bir kitabını daha çevirttik. 2019’da çıkar mı bilmem ama haberiniz olsun.

2019 kış sezonunda hem Sandman hem de Vaiz bekleyebilirsiniz. Vaiz’in gecikmesi hem Sandman 5’in gecikmesinden, sonra da biraz benim yoğunluğumdan kaynaklandı. Şu an Vaiz 2’nin üzerinde çalışıyorum. En kısa sürede size ulaştırmak istiyorum ben de zira çok özledim. Sandman 6 da oldukça ilerlemiş durumda. Henüz grafik aşamasına geçmedik ama yanlış hatırlamıyorsam, 6. cildin grafik işi çok değil. Aralık ayında çizgi roman yayını olmayacak ama ocaktan itibaren hem çizgi romanlar hem de fantastik romanlar tam gaz çıkmaya başlayacak.

15 Beğeni

işte buna heyecanlanırım

Eski forumda Alan Moore’un Jerusalem’i ve Voice of the Fire adlı kitaplarını basmayı planlayıp planlamadığınızı sormuştum. Hayır cevabını vermiştiniz. Şu ana kadarki süreçte bir değişiklik oldu mu? Cevabınız halen hayır mı?

Ben de özellikle bu kısmı bekliyorum.