İthaki Yayınları Soru Hattı

Merhaba,

Görüyorum ki Zaman Çarkı ateşi sizi de sarmış.

Peki bunun karşılığı ofisteki herkesi rahatsız etmek mi? Bu konunun muhatabı Hamdi Bey değil. Onu bulabildiğiniz her yerde rahatsız etmeye en ufak bir hakkınız yok. Buna bir son vermenizi rica ediyorum. Madem Zaman Çarkı okumak istiyorsunuz, buyurun okuyun. İlk 5 kitabın baskısı var. Baskısı olmayan sadece iki kitap var. Ara vermeden hem Hamdi Bey’i hem de diğer arkadaşlarımızı spam’e boğmak gibi bir davranışın sebebini anlamıyorum.

Sorunuza şu cevabı vereyim. Evet, Zaman Çarkı konusunda kesinleşen birçok şey oldu geçen iki hafta içerisinde. Ama bu davranışlarınız yüzünden artık bunları paylaşacağımı sanmayın. Satış sitelerine düştüğünde görürsünüz.

13 Beğeni

Bununla beraber şunları söylemek istiyorum.

Burada size karşı elimden geldiğinde şeffaf davranmaya çalıştım bugüne kadar. Fakat bunun karşılığı paranoya, saçma sapan komplo teorileri olacaksa; çalışma arkadaşlarım rahatsız edilmeye başlayacaksa açıkçası buna devam etmek istemiyorum. Lütfen bunu suiistimal etmeyin.

17 Beğeni

Emre Bey sizi kim rahatsız etti bilmiyorum ama bizleri de azarlamışsınız sanki neden böyle yaptınız hiç anlamadım. Bu şekilde bilgi paylaşımından vazgeçerseniz kitaplığı İthaki Yayınlarıyla dolu bizler gibi sadık takipçilerinizi de cezalandırmış olmuyor musunuz?

Eğer size karşı yapılmış bir saygısızlık varsa kabul ederseniz yapanlar adına bizler özür dileyelim. Kimsenin niyetinin bu olduğunu zannetmiyorum.

3 Beğeni

Vallahi ben @irbis Bey’e hak vermiyor değilim. Aslinda fuarda görebilseydim kendisini bu konuda tebrik etmek istemiştim. Muazzam bir sabrı var. İnsanlarla uğraşmak çok zor.

Pek çoğumuzun kitaplığı ithaki ile dolu. Toplum olarak saygı, empati, sabır ve anlayış mantalitemiz bozuk. Sözlerim size değil tabii. Bence kendisi de o kişilere ithafen yazıyor. Ben sadece düşünüyorum. Bazen insanlar kantarın topuzunu fazla kaçırıyor. 100 kişi kendini kaybetse nasıl bir sorunla karşılaştıklarını düşünün. 100 kisi her gün 20 mesaj atsa kitabın da uzun süreler çıkmadığını düşünürsek kim olsa fenalık geçirir. Zamanında müşteri hizmetlerinde çalıştım. Gelen epostalar bir dert, mesajlar ayrı dert çağrılar ise tamamen felaket. Ağzına geleni aklına düşeni çekinmeden kendisini haklı görerek yapıyor. Coğu da çok çirkin şeyler. Insanın keyifle çalışma şevkinin üzerine bir güzel sifonu çekiyorlar. Bence birçok kişi her alandaki firmaların çalışma mantığını az çok anlayarak yaklaşırsa böyle sorunlar olmaz diye düşünüyorum ben.

Yine de @irbis Bey burada seviliyorsunuz. Haklı bir serzeniş sizinkisi. Bizleri üzmeyeceğinizi düşünüyorum. Buradaki herkes de sizinle aynı görüşte diye düşünüyorum. Bu tatsız olayı bir kahve ile yumuşatıp unutmanızı dilerim. :coffee: (Tabi çay seviyorsanız o da olur.)

11 Beğeni

Darlamış gibi olmak istemem. Bir cevap da beklemiyorum zaten ama Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler’i rüyamda görmeye başladım :grin: İthaki yetkilileri üstün cihazlarıyla beynime sinyaller gönderiyor sanırım.

2 Beğeni

Rüyaların ardındaki öte denizlerden geliyor Locke. Malum deniz yolculuğu yol uzun ve yavaş. :smiley: Her hafta limana bir gelip etrafa bakının, gelmişlerse mutlaka fark edersiniz :smiley:

3 Beğeni

Ben zaten Emre Bey’i son derece haklı buluyorum. Cidden uğraşılacak iş değil yani anlamak lazım.

2 Beğeni

Merhabalar;
Aralık programında halen robert charles wilson 2. kitap var mıdır ? Birde Dune ocak 2019 programında mıdır acaba? Teşekkür ederim.

2 Beğeni

Enginlik serisinin 4. kitabı programınızda mı acaba?

İyi günler Emre bey,

Editörlerin çalışma yoğunlukları hakkında bir bilginiz var mı? Gelecek yayın programınızın doluluğu hakkında sizden kısa bir bilgi rica edebilir miyiz?

İlginiz için teşekkür ederim.

Merhabalar Emre Bey,

Aylardır hem bu forumu hem de ithakiyi takip eden biri olarak ilk defa bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim. Yaklaşık 6 ay kadar önce ben de zaman çarkı serisine giriştim ve bunu yaparken kitap baskılarını çok da kontrol etmedim, basiretim bağlanmış herhalde, baskının biteceğini hiç düşünmemişim. Neyse, bir talihsizlik oldu ve geri kalan birçok arkadaş gibi geldim altıncı kitaba ve baskı olmadığını gördüm. (Bu sırada panik halinde serinin geri kalan tüm kitaplarını alıp kitaplığıma da koydum.) 3 aydır da bu konuda forumu takip ediyorum. Zaten bu konuda yüzlerce soru aldığınız ve yine de cevapladığınız için bir yenisini daha yazma ihtiyacı hissetmedim ya da bir iki arkadaş gibi gidip ekşi hesabımdan ithaki hakkında anlamsız spekülasyonlar yapmadım. Çünkü gecikmesi ile ilgili yazdığınız gerekçeler fazlasıyla haklıydı ve durmaksızın yeni bir şeyler basıyor olmanız dolayısıyla da tüm rasyonel olmayan hayranlık duygularımı bir kenara bıraktım ve baskı konusunda şikayetlenmeyip sizin için uygun zaman gelmesini bekledim. Hatta bu sürede dayanamayıp kitabın epubını tabletten okudum ve bitirip yedinci kitapla birlikte fiziksel kopyalarımı okumaya geri döndüm. (proudtears)

Eminim çok da ilgi çekici olmayan bu hikaye, birçok takipçinizin hikayesine benzerdir. Bizlerin, sizi bu konuda darlamayıp sessizce takip edenlerin, açıklamalarıza inanan ve zamanı geldiğinde bu konuda en iyisini yapacağınızı bilen kişilerin, nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeyen üç beş kişinin çocukça hareketleri yüzünden bu cezalandırmayı haketmediğimizi düşünüyorum. Lütfen pireye kızıp yorgan yakmadan önce gözünüzün gördüğünden çok daha fazla hayranın sessiz bir şekilde bahsettiğiniz haberleri beklediğini unutmayın. Kızmakta haksızsınız demiyorum; ama yanlış bir şey yapmayan onca kişinin cezalandırılmasına da gerçekten üzülüyorum.

Sevgiler,
Moiraine

(Nickimi unuttum ve şu an mobilden görüntüleyemediğim için imza atamıyorum, dolayısıyla en sevdiğim wot karakterlerinden biri olarak imza attım lol)

11 Beğeni

Emre bey kolay gelsin
Psikomitoloji’nin ilk kitabının size geri dönüşü nasıl oldu. Seriyi devam ettirmeyi düşünüyor musunuz.

Yorgan falan yakmak yok yahu. Biraz yoruldum sadece. Burada verdiğim bir cevabı, Twitter’da, “Abi İthaki Zaman Çarkı’nın tekrar baskısını 2020’ye kadar yapmayacakmış,” diye okuyunca mesela, hoş olmuyor.

Aralıkta olmazsa ocakta olur. Dune 2019’da evet.

Oldukça yoğun ve oldukça dolu.

Kurgudışı kısmıyla ben ilgilenmiyorum. Ne geri dönüş hakkında, ne de serinin devamları hakkında bilgi sahibiyim. Yardımcı olamayacağım o yüzden, kusura bakmayın.

3 Beğeni

Bu başlıkta bir çok mesajın altına öneri olarak yazmak istediğim şeydi.

4 Beğeni

İnsanların ilk tercihi olmayabilir, anlarım çünkü eğer kindle falan yoksa cidden çok zor oluyor; ama o noktaya geldikten sonra başka bir kitap okuyamaz oldum. (İskandinav Mitolojisi hariç, o fazlasıyla kısa ve akıcı bir kitaptı.) Elric’i okumaya başladım, bilim kurgu klasiklerinden bir şeyler okumayı denedim falan ama aklım hep zaman çarkında kaldı ve hırs yapıp okudum mecbur. Şu an karşınızda bunu başarmanın haklı gururu ile duruyorum =D

5 Beğeni

Emre bey richard. K. Morgan : siyah adam kitabı yada yazarın başka kitapları planlarınız da var mı ?

@irbis Bey,Bayan Peregrine serisinin yeni kitabı hakkında bir gelişme var mı acaba? Geçtiğimiz ay çeviriye başladığınızı kaliteli olması için nispeten uzun bir süreç olacağı söylemiştiniz.Özellikle hem Ransom Riggs’in bu nacizane yeni kitabını (kalemi gerçekten çok kuvvetli yeni nesil yazarlardan) hemde Bayan P serisindeki baskı kalitesine hayran olduğum için merakla beklemedeyim.Tahmini bir tarih verme şansınız varsa ne mutlu :slight_smile: Kolay gelsin

1 Beğeni

Aslı Dağlı kitabı harıl harıl çeviriyor elinden geleni yapıyor. Yalnız geçmişe dönük bi okuma falan yaptı çünkü önceki kitaplarda A dediği şeye yeni kitapta B demekten korktuğunu söylemişti. Beklesek bile mükemmele yakın bi çeviriyle gelecektir.

4 Beğeni

Merhaba,Neil Gaiman’ın birçok kitabının baskısı uzun zamandır yok.Kıyamet Gösterisi,Yokyer,Yolun Sonundaki Okyanus,Yıldız Tozu vs.Bu kitaplar yeniden basılacak mı ve ne zaman basılacak?

Önce zaman çarkını okuyanlar geldi. Sırayı bozmayalım lütfen :slight_smile: