İthaki Yayınları'ndan Yeni Dizi: Karanlık Kitaplık

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ithaki-yayinlari-karanlik-kitaplik/İthaki Yayınları korku ve gotik romanlarını bir araya getirip bu türün klasiklerini tek bir çatı altında toplayacağı yeni bir seriye başladı. (DEVAMI…)

15 Beğeni

İthaki kendi topuğuna sıktı. Artık Bilimkurgu Klasiklerinin kapakları begenilmeyecek. Bunlar daha güzel.

5 Beğeni

Kapaklar şahane olmuş cidden :slight_smile: Siyah sırtlarıyla kitaplıkta çok güzel dururlar ayrıca. Ama asıl logodaki o kafatası beni benden aldı. Murray? Sen misin? :skull:

8 Beğeni

Umarım seriye dahil edilecek kitaplar arasında, Clive Barker’ın The Hellbound Heart novellası da olur. Sinemada boy gösterip gönüllere korku salan Cenobitler, bu sefer de ortaya çıktıkları ilk roman aracılığıyla yüreklere korku salsınlar.

1 Beğeni

İthaki madeni buldu işliyor. sanırım bundan sonra bir fantastik kurgu serisi yada polisiye filan yapabilirler…

2 Beğeni

Sonunda korkuseverlerin de bir serisi oldu. Buna çok sevindim. Alternatif türler arasında bence en boşlanan ve diğer türlerin arasında en az çevrilen tür korku. İthaki bu hamlesiyle açığı kapatacak gibi. Umarım uzun yıllar devam eder.

3 Beğeni

Bilimkurgu klasiklerinin kapakları baştan beri rezaletti. Bunlar onların yanında altın gibi parlıyor. Özellkle Uykulu Kuytu Söylencesi’nin kapağı çok daha başarılı olmuş. Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana’nın kapağında biraz derinlik hissi olsaydı daha başarılı olabilirdi. Seriyi merakla takip ediyor olacağım. =)

1 Beğeni

Kapaklara bayıldım! Harika olmuşlar, elinize sağlık. :star_struck:

BK serisinde minimalist müthiş kapaklar vardı.
Bende bu kapakları hiç beğenmedim.

Kişisel zevkler her insanda farklıdır doğal olarak. Bunun böyle olması güzel zaten. Ama burda çok net bir gerçek var; alt kültürün minimalizm ile bir alakası yoktur. Alt kültür çeşitlilikten, farklılıktan, ayrıntıdan beslenir. Bilim kurgu ve fantazya alt kültür öğesidir. Bu yüzden bilim kurguya minimal kapak yakıştırılmamalıdır. Yoksa durumun zevklerle bir alakası yok zaten. =)

Ben iki serinin de kapaklarını genel anlamda beğeniyorum :slight_smile: Bilimkurgu Klasikleri’nin kapakları minik ayrıntılarla dolu. Kitabı okuduktan sonra baktığınızda size konuyla ilgili bir şeyler anımsatıyorlar. Bilimle kafayı bozmuş insan, küçük ayrıntıları sever.

Karanlık Kitaplık serisinin ilk iki kapağı da temaya uygun. Siyah arka plan, kuru kafalar, karanlık siluetler… Tam bu türün simgeleri.

Çok da takılmamak lazım bence. Kapak teferruat, önemli olan içerik :slight_smile:

6 Beğeni

BK serisini minimalist kapak ile çıkartmak ithakiden beklenmeyecek kadar kaliteli bi karardı. Varsın bk böyle güzel bi farklılıktan beslensin. fantazya kısmına katılıyorum.

2 Beğeni

Ben de minimalist kapakları aşırı derecede beğenip, korku serisini beğenmedim çok ergen işi duruyor.

1 Beğeni

Bunlar güzel haberler :slight_smile:

Sarıyer Edebiyat Günleri’ne yetişiyor O.o Orada mı olacak acaba?

O gün (bir aksilik olmazsa) kitapçılara dağıtımı olacak. İthaki fuara katılıyorsa ve depolarında olursa oraya da getirirler elbet :slight_smile:

1 Beğeni

Serinin 3. kitabı

melezlere5f10f735c4b55de624805211fa164f0

3 Beğeni

Seriye ne sıklıkta kitap eklenecek. Her ay bir kitap gelir mi bu seriye acaba?

Zannetmem. Yine de onu Emre’ye sormak lazım. Summon @irbis :slight_smile: