İthaki Yayınları'ndan Yeni Dizi: Karanlık Kitaplık


#8

Bilimkurgu klasiklerinin kapakları baştan beri rezaletti. Bunlar onların yanında altın gibi parlıyor. Özellkle Uykulu Kuytu Söylencesi’nin kapağı çok daha başarılı olmuş. Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana’nın kapağında biraz derinlik hissi olsaydı daha başarılı olabilirdi. Seriyi merakla takip ediyor olacağım. =)


#9

Kapaklara bayıldım! Harika olmuşlar, elinize sağlık. :star_struck:


(Arda) #10

BK serisinde minimalist müthiş kapaklar vardı.
Bende bu kapakları hiç beğenmedim.


#11

Kişisel zevkler her insanda farklıdır doğal olarak. Bunun böyle olması güzel zaten. Ama burda çok net bir gerçek var; alt kültürün minimalizm ile bir alakası yoktur. Alt kültür çeşitlilikten, farklılıktan, ayrıntıdan beslenir. Bilim kurgu ve fantazya alt kültür öğesidir. Bu yüzden bilim kurguya minimal kapak yakıştırılmamalıdır. Yoksa durumun zevklerle bir alakası yok zaten. =)


(M. Ihsan Tatari) #12

Ben iki serinin de kapaklarını genel anlamda beğeniyorum :slight_smile: Bilimkurgu Klasikleri’nin kapakları minik ayrıntılarla dolu. Kitabı okuduktan sonra baktığınızda size konuyla ilgili bir şeyler anımsatıyorlar. Bilimle kafayı bozmuş insan, küçük ayrıntıları sever.

Karanlık Kitaplık serisinin ilk iki kapağı da temaya uygun. Siyah arka plan, kuru kafalar, karanlık siluetler… Tam bu türün simgeleri.

Çok da takılmamak lazım bence. Kapak teferruat, önemli olan içerik :slight_smile:


(Arda) #13

BK serisini minimalist kapak ile çıkartmak ithakiden beklenmeyecek kadar kaliteli bi karardı. Varsın bk böyle güzel bi farklılıktan beslensin. fantazya kısmına katılıyorum.


#14

Ben de minimalist kapakları aşırı derecede beğenip, korku serisini beğenmedim çok ergen işi duruyor.


(mirezloret) #15

Bunlar güzel haberler :slight_smile:


(Emre Can Doğan) #16

Sarıyer Edebiyat Günleri’ne yetişiyor O.o Orada mı olacak acaba?


(M. Ihsan Tatari) #17

O gün (bir aksilik olmazsa) kitapçılara dağıtımı olacak. İthaki fuara katılıyorsa ve depolarında olursa oraya da getirirler elbet :slight_smile:


#18

Serinin 3. kitabı

melezlere5f10f735c4b55de624805211fa164f0


(Yasin) #19

Seriye ne sıklıkta kitap eklenecek. Her ay bir kitap gelir mi bu seriye acaba?


(M. Ihsan Tatari) #20

Zannetmem. Yine de onu Emre’ye sormak lazım. Summon @irbis :slight_smile:


(Yasin) #21

Yeter ki bu seri devam etsin. Süre çok da önemli değil. Umarım en az elli kitabı görür bu seri. Türkiye’de tür okuyucularının en şanssızları korku severler bence. Fantastik, bilimkurgu, polisiye türlerinde yüzlerce kitap hatta bini aşkın kitap varken korku türü bunların yanında çok çok az.


(Emre Aygün) #22

İlk etapta ayda bir kitap çıkacak. Bu yaz sonuna kadar da devam edebilir, kasım fuarına kadar da devam edebilir. Ayda 2 kitap geleceği zamanlar da olabilir. Muhtemelen 10. kitaptan sonra 2 aylık bir yayım stratejisine döneceğiz. Şu an elimizde hazır kitaplar olduğu için oldukça hızlı gidiyoruz. Bu hep böyle gitmeyecek. Baştaki planımız da bu kadar hızlı gitmek değildi ama okurun coşkulu karşılaması fikrimizi biraz değiştirmedi değil.


(Yasin) #23

Harika bir haber bu. :heart_eyes::heart_eyes:


(V.) #24

Frankenstein, Dr. Jekyll and Mr. Hyde’ın bu dizide çıkıp çıkmayacağı hakkında bir fikriniz var mı? Eğer çıkacaksa karanlık kitaplık dizisini tamamlamayı düşünüyorum çıkmazsa da mecburen başka yayınlardan alacağım. Bir bilginiz varsa eğer beni bilgilendirmeniz harika olur.


#25

Frankenstein çıkmaz çünkü bilim kurgu serisinden çıktı yine de yayın evi yetkilisi @irbis sormak lazım.


(fatih çetin) #26

Frankenstein çıkmayacak sanırım. Diğerini bilemiyorum.


(V.) #27

Bende öyle düşünüyorum ama yine de emin olmak istedim, teşekkürler.