İyi Ki Türkiye'de Yaşıyorum

Dediğiniz neler var?

2 Beğeni

Keşke, Türkiyede yaşasaydım, diye biliyorum sadece…

4 Beğeni

Burda okullar açılmazsa geliyorum oraya :smiley:
Ama gerçekten keşke Türkiye’de yaşamış olsaydım.

3 Beğeni

Başka ülkede yaşayamam !

3 Beğeni

Hiçbir şey. Sadece anadilimiz Türkçe olduğu için rahat(!) iletişim kurmak olabilir. Zaten başka yerde doğmuş olsaydım oranın dilini bilirdim. Bu da bir artı sayılmaz.

9 Beğeni

Ne yaparsan yap rezil olmuyorsun, başka ülkede eminim böyle bir özellik yoktur. :krs:

9 Beğeni

Yeteri kadar paran ve malum yerlerde tanıdıkların var ise hiçbir kural, kanun yada cezaya tabi olmadan yaşayabiliyorsun.

9 Beğeni

-İyi ki Itayan değiliz.
+Neden?
-Çünkü Italyanca bilmiyoruz. :smiley:

5 Beğeni

404 not found
(20 karakter)

Beyaz peynir güzeldi eskiden, artık o da değil. İyi ki burada yaşıyorum diyecek hiçbir şey bulamıyorum.

Sadece çok bıkkınım.

7 Beğeni

Aydın’da dalından, müthiş güzellikte bir incir yemiştim. O zaman dedim herhalde başka ülkede bulamam bunu. Bunun dışında başka da hatırladığım yok, genelde hep tam tersini söyletecek durumlar yaşanıyor ülkemizde malum.

2 Beğeni

Türkçe dilini biliyor olmak diyebilirim. Onun dışında, çiğ köfte ve de diğer birkaç yemek olabilir. Ama bunlar için “İyi ki Türkiye’de yaşıyorum” dedirten şeyler demeyelim de Türkiye’de yaşamanın olumlu yanları diyelim.

3 Beğeni

Keşke, Türkiyede yaşasaydım. :slightly_smiling_face:
Ama kendi ülkemi de çok seviyorum. :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Aklıma neden gelmiyor.

Hiç bir iyi ki’min olmaması rezaleti mi desem haklılığı mı desem bilemedim.

1 Beğeni

İyi ki Türkiye’de yaşıyorum dediğim hiçbir şey yok, kalmadı.
Ama insanlarla alakalı olmayan her şeyi seviyorum bu ülkede. Dağını, taşını, denizini, havasını…

5 Beğeni

Ooo ülkeyi kötüleyecek bir konu çıkmış. Saldırın kadıköycü ekşici rıhtımcı tayfa.

Düzenleme: Gelen özel mesajdan sonra yanlış anlaşılmayı engellemek için ekliyorum. Serzenişim durum kötü olduğu için ülkeyi kaderine terk edip bana ne lan ben oynamıyorum deyip ilk fırsatta yurt dışına kaçanlara. Sonra ortamlarda Atatürkçüyüm dersin kim bilecek.

8 Beğeni

Kıymalı kaşarlı pide, adana, lahmacun, künefe, kadayıf…

4 Beğeni

İstanbul…

Sadece ve sadece İstanbul ama.

He başlı başına yeter de artar zaten bence bu orası ayrı tabi.

2 Beğeni

Benim için sıralamam gerekirse;

-Biraz akıllıysanız para kazanmak çok kolay.
-Türkçe çok güzel bir dil.
-Bilinçli bir insansanız tatil için çok para harcamanıza gerek yok.
-Türkiye gelişmekte olan bir ülke.

1 Beğeni