İzlediğiniz Animeyi En İyi Anlatan Üç Cümle

Bu başlığın altında izlediğiniz, sevdiğiniz animeleri üç cümle ile anlatmaya çalışabilirsiniz.
Konusu ve içeriğiyle ilgili olmak zorunda değil, sadece imgesel veya yorum niteliğinde de olabilir.
Biliyorum, anime dünyasına dalanlar kendilerini alamıyorlar. Bundan dolayı, tek mesaj kutucuğu dolana kadar mesajınızı düzenleyerek güncellerseniz konu daha derli toplu durur. Olur da doldurursanız da yenisini yollamaktan hiç çekinmeyin :joy:

One Piece: Kaizoku oni ore wa naru! Et, kılıç, kızlar, cesaret, portakal, pamuk şeker, hentai, kemik, yaşaması için verilen izin. Sonunu görmeye ya bizim ömrümüz yetmeyecek ya da Oda başkan göçüp gidecek!
Shingeki No Kyojin: Çok yoğun, ilk sahnelerinden itibaren sizi ekrana kilitliyor. Kan, ölüm, vahşet ve yaşanılan trajediler arasında kaybolmuyor adeta hikayeye hapsoluyorsunuz. Levi…

Juuni Taisen: Zodiac War: On iki savaşçı bir ölüm karşılaşmasındalar ve sadece birisi kazanabilir. Her bölüm şok olma garantisi! Verilebilecek en kıyak ödül, yüz farklı yol.
Ushio To Tora: O kıytırık mızrak olsun ya da olmasın bir gün seni yiyeceğim. Sahip olduğun amaç uğrunda nelerden vazgeçebilirsin ve buna değer mi? Ah bir çorbanı içebilseydim!

Boku No Hero Academia: Uğrunda savaştığın bir ideolojin olmalı. Temsil ettiğin fikirleri koruyacak da kararlılığın. Bir de tüm gücünle yumruk atmadan önce iki, hatta üç kez düşüneceksin.
Black Clover: Elinde hiçbir şeyin olmayabilir, daha doğrusu elinde istediğin şeyler olmayabilir. Belki de zaten ihtiyacın olan, başka bir şeydir. Yolundan şaşma, bir de konuşacağında haber ver de kulaklığımı çıkartayım.

Shingeki No Bahamut: Her ne kadar monoton ilerlese de beni kendine bağlamıştı. Kim tanrı, kim şeytan, kim insan sorgulatmıştı. Kalbini kontrol etmeyi başarırsan iradeni kontrol etmenin çok daha kolay olabileceğini öğütlemişti.
Drifters: Dünyanın yaşanmış tüm çağlarında; hayatları boyunca bazı başarılara imza atmış insanlar, ölümlerinden sonra başka bir boyuta gönderilirler. Buradaki amaçlarını bilmeseler de kendilerini büyük bir savaşın içerisinde bulurlar. Onlara, tecrübelerini konuşturmak ve yeteneklerini göstermek için ikinci bir şans verilmiştir.

Ben de zamanla mesajımı güncelleyeceğim.

4 Beğeni

Fullmetal Alchemist: İnsanlar bir şeyler feda etmeden hiçbir şey kazanamazlar. Bir şeyler kazanmak için eşit değerde bir şeyler vermelisin. Bu simyanın eşit takas kuralıdır. :krs:

8 Beğeni

Berserk:
1- “En iyi zırh sende, çünkü en güçsüz sensin.” Gatzu.
2- “Nefret hüzne dayanamayanların gittiği yerdir.” Godo.
3- “Dua etme. Dua edersen ellerin kapanır. O zaman savaşamazsın.” Gatzu.

4 Beğeni

Naruto
En ilgimi çeken titizlikle oluşturulmuş mükemmel karakterlerdi. İnsanı sıradan hayatından koparıp içine hapsediyor. Bağlar, önyargılar, yanılgılar, fedakarlıklar, direnişler, savaşlar her şey güzel işlenmiş.

3 Beğeni

İlk aşamada en iyiler arasından değil de izlediklerim arasında devam edenler olarak derledim.

Shingeki No Kyojin: İnsan insanın kurdudur. Umutsuz anlar umutsuz çözümler gerektirir. Şeytan ayrıntıda gizlidir.

Black Clover: Büyünün her şey olduğu bir dünyada en büyük güç nedir? Tabii ki de büyüsüzlük, manasızlık. Başka bir deyişle anti-magelik.

Boku no Hero Academia: Taşıma suyla değirmen döner, dönüyor. Ödünç alınan miras olana dönüşebilir. Engellilik bazen süperlik demektir.

5 Beğeni

Death Note:
1- Bir orta boy defter ve 0.5 uçlu kalem ile suçluları dumur etme.
2-En az 10 kilo elma tüketen shinigami
3-Zeka fışkırıyor.

One Piece:
1-Sevdiğimiz sağlam karakterleri 40 yılda bir görebilmemiz.
2-Başladımı en az 1 sene sürüp bitemeyen arclar.
3-Luffy’nin aptallıkları.

Bleach:
1-Yeni sezonu halen bir umut beklenir.
2-İchigo’nun power up ları.
3-Orihime’nin içten Kurasaki kun diye haykırışları.

1 Beğeni

Fate/Zero: Mucizeler tek kurtuluş yolu olduğu gibi yok oluşumuz da olabilir. İnsan kurtuluşu ararken aslında aradığı şey yıkım olabilir. Bir insan tüm varoluşa ters düşebilir.

Ergo Proxy: İnsanın bir cevabı anlayabilmesi için o cevabı kendi bulması gerekir. Yaratıcı cezalandırılmalı. Benliğimiz bazenleri sadece bir amaç için harcanan bir yük de olabilir.

Legend of The Galactic Heroes: Siyaset,tarih ve insanlık

4 Beğeni

Kuroshitsuji: Görünen her zaman gerçek değildir. Asıl zayıf olanlar güce daha çok ihtiyaç duyarlar. Ve birilerinin intikamı için her şeyi kabul edebilirler.

Sailor Moon: Her şey en başından bellidir bazen. Gelecek bir yalan olabilir. Kötü olanların içinde dahi bir zamanlar ışık yanmıştır.

Noragami/Noragami:Aragoto: Her değişim kötü değildir. Geçmişe ait olan öldürme arzusu, en sevileni kaybetme korkusuyla bir an için bile olsa ortaya çıkabilir. En büyük düşmanın bir yakının da olabilir.

Death Parade: Ölüm. Oyun. Ve insanları doğru anlayabilmek için insani duygulara sahip olmak gerekmesi…

1 Beğeni

Cowboy Bebop: İntikam için ayrılık, İhanet için ayrılık, Aidiyet için ayrılık

Akame Ga Kill: Sırtında her daim bir hançerle yaşamak, saplandığında mutlu olacağın kadar yakın olmak o hançere

Hellsing: Alucard’a bulaşma tek yersin

1 Beğeni

Cowboy Bebop: Sonu gelmiş bir filmin çekilmeye devam etmesi…
(Kuralı tek cümleye indirdim ama…)

Shingeki No Kyojin: Duvarları koruyalım. Devleri öldürelim. Kimseye güvenmeyelim.

20th Century Boys.

Ben Collins’im. Armstrong ve Aldrin ayda tarihe geçerken ben gemide kalıp onları izliyordum. Beni… beni kimse izlemiyordu.