İzlemek İstediğiniz Diziler?

Merhaba Rıhtım ahalisi. Bu başlık altında izlediğimiz dizilerden çok, izlemek istediklerimizi konuşalım istiyorum. Hatta başlığı açmaktaki temel amacım izlemek istediğimiz diziler hakkında izleyenlerden fikir alabilmek.

Şu günlerde The Crown dizisini araştırıyor, merak ediyorum. İzlemediğim bir diziye başlık açmaktansa böyle genel bir başlığı uygun gördüm ve diziyi izlemiş olan varsa, benimle olumlu ya da olumsuz şekilde fikirlerini paylaşması mutlu edici olur.

İyi forumlar!

4 Beğeni

DARK’ ı izlemek istiyorum ama vakit bulamıyorum.
La Casa De Papel var birde radarımda
Ayrıca boş bir zamanda Westworld’e de başlamak hoş olurdu.

@Bengu Öncelikle süper başlık. :krs:

Kesinlikle öneririm. Tarihe ilgin varsa zaten seversin, ancak başlı başına çekim, gösterilen özen, kurgu ve oyunculuklar hepsi harika. Son yıllardaki öne çıkan yapımlardan.
Şu an ikinci sezonun muazzamlığında yüzüyorum, off Claire Foy, kraliçeden daha iyi oynuyor kraliçeyi. Oyuncular arasında bir tane vasat yok, hepsi iyi. Yav iki bölüm kaldı… Bitme. :cry:

İzleyeceğimse; Dirk Gently’s Holistic Detective Agency 2. sezonu. İlkini oldukça beğenmiştim, The Crown’dan sonra buna geçeceğim.

1 Beğeni

Friends’e başlayıp 3 haftada tamamını bitirmek istiyorum. Yerli dizi olarak da Leyla ile Mecnun’u bitirmek şuanki ilk hedefim.
Yarım bıraktığım South Park ve Shameless’i de tamamlasam güzel olacak.
The big bang theory hakkında kötü eleştiriler gördüğüm için izlenecek diziler listemden kaldırdım ama hala izleyip izlememek konusunda kararsızım. :thinking:

2 Beğeni

Big bang theory en sevdiğim diziler arasındadır. Eğer fantastik, bilim kurgu ve çizgi roman gibi alanlarla ilginiz alakanız yoksa ve bilimden çok uzaksanız bazı espriler ve metaforlar anlaşılmayabilir. Bunun dışında bence özgün ve gayet komik bir dizi. Günümüzde artık bir çok komedi filminde ya da dizisinde gülemiyoruz. Espriler ya da olaylar bize artık çok tanıdık geliyor. Sanki bugüne kadar bütün komedi unsurları işlenmiş ve tükenmiş gibi. Ama Big Bang Theory bana kahkahalar attırabilen ve güncel olan tek yapım diyebilirim son yıllarda. Ki zaten bölümleri çok kısa süre olarak, yanlış hatırlamıyorsam 18-20 dakika gibi. Yani her akşam bir bölüm izleseniz kafanızı dağıtmaya yeter zaten :slight_smile: Ve çok vaktinizi de almaz. O yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Haha teşekkürler.

İzleyen birini görmek harika oldu. Dediğiniz övgüleri duymuştum, siz söyleyince daha da merak ettim.

Tarihe normalde özel bir ilgim yok ama diziyi merak ettim. Bi’ kaygım da bu yüzden bir nevi. Bir de İngilizce altyazı ile izlemek istiyorum. Zorlanır mıyım diye de düşünüyorum, dili çok ağır mıdır diye (ya da tarihselliğin dili ağır gelir mi diyeyim).

Ben de Matt Smith’i merak ediyorum, bakalım…

2 Beğeni

The Crown’u yeni bitirdim, muhteşemdi. Oyunculuklar çok iyi, Matt Smith bir harika, şahsi favorim Prenses Margaret. Çok fazla tarihi detaya boğup da tarih dersine çevirmemişler diziyi, oldukça güzel yedirilmiş. İzledikçe araştırma ihtiyacı hissettim sürekli, bir ton yeni şey öğrendim. Bitince boşluğa düşmedim değil :slightly_frowning_face:

Heh izlemek istediğim diziye de geleyim, The Expanse izlemek istiyorum, bilimkurgu izlemeyi özledim.

1 Beğeni

Black Mirror, Rick and Morty, Peaky Blinders şuanda izlediğim diziler bunlar fakat hala bitiremedim, son sezonları duruyor hepsinin. Vakit bulabilirsem yazın Dark, The Expanse ve Altered Carbon’u da izlemek istiyorum.

Sicario, Hell or High Water ve Wind River’ın yazarından Yellowstone. Kanal arıyorlarmış, fakat bulamama gibi bir mevzu olmuş. Umarım yayınlanır. Haziran gibi çıkacağı söyleniyor.