Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Bunu hiç duymamıştım. Kesinlikle bakacağım. Hatta gidip TvTime’ıma hemen ekliyorum ki unutmayayım.

1 Beğeni

Ingiliz yapımı olmaları dışında hiçbir ortak yanları yok komedi dizisi. Ama uyarayım Ingiliz komedisi biliyorsunuz yani biraz tuhaf. Ancak güldürünce iyi güldürüyor çoğu zamanda gülümsetmeyi başarıyor. Ben birkaç ayıplı espriyi gif yapıp arkadaşlarıma attım hatta. Ancak uyarayım bazı bölümler inanılmaz kötü. Ilk bölüm buna dahil ben ilk bölümle başlasam devam etmezdim. Bir bilgi daha vereyim deneysel bir çalışma. Kimi bölüm tek mekanda (dolabın içi, kompartıman) kimi bölüm 70’lerde geçiyor gibi kimi bölümde Kubrick esintileri var sezonların son bölümleri korku şeklinde ama korkmuyorsunuz çünkü yine de absürt komedi var. Bu arada türü kara mizah. Temas ettikleri noktalar bazen çok güzel ve komik bazen de saçma. Ancak hikaye anlatma teknikleri açısından inanılmaz başarılılar ki deneysel bir çalışma olduğu için dizi nasıl çekilebilir adlı bir çalışma izliyormuşsunuz gibi oluyor. Şimdi ben başlamanızı önereceğim bölümü bulayım.

1 Beğeni

O halde şöyle yapayım. Şu an Josh Malerman bütün enerjimi yiyor. Haliyle şapşal bir dizi izleyeyim. Lakin bir kitap sonra Black Mirror’un kitaplarından birinin yazarının kara mizah-korku türündeki kitabını çevireceğim. Bunu tam o zaman seyredeyim ki hem dizinin hem de kitabın hikayesinin içine gireyim.

Çok teşekkürler!

2 Beğeni

Benim en sevdiğim bölüm Series 3, episode 3 oldu sanırım. Neyse baştan da başlasanız ilk bölüme takılmayın pek. Sonu güzel ama kendisi… peh.

İyi seyirler.

1 Beğeni

Love, Death & Robots

Yapmamam gereken bir şekilde 18 bölümünü de izledim. İlk bölüm çok güzeldi. Başta sjwler için bölüm yapmışlar sussunlar diye de ilk bölüm olarak sıralamışlar dedim. Saolsun 5 dakikada ağızıma tıkadı tüm düşüncelerimi. Çok beğendim ve elim 2. bölüme kaydı.

1. Sonnie’s Edge
    Çok güçlü bir başlangıçtı benim için. Karakterleri çok beğendim öncelikle. 15 dk içinde hikayesi ve görselliyle çok güzel bir cyberpunk dünyaydı. Gerçekçi grafikleri olan muhteşem bir animasyondu benim için.

2. Three Robots
    İlk bölümden sonra tam bir dumurdu ve çok sevdim. İnsanlar hakkındaki yorumları şahaneydi.

3. The Witness
    Görsel tarzını en beğendiğim animasyon bu oldu. Karakter modellemeleri ve yaratılan renkli dünyayı çok sevdim ama hikayesi zayıftı benim için. İlk sahnede anladım nolacağını ancak seyrin keyfini çıkardım.

4. Suits
    İzlerken keyif aldım ama hikaye çok tırttı. Mech yerine at ve tüfek koyun. Uzaylılar yerine de kızılderilileri koyun. Milyonlarca defa anlatılan hikaye. Bana küçükken izlediğim Megas XLR çizgi dizisini hatırlattığı için bana izlerken daha fazla beğenmiş olabilirim.

5. Sucker of Souls
    Birden anime çizimlerine geçtik ve beni tavladı. Senaryosu da çok iyi olmasa da karakterler standart amerikan aksiyon filmi karakterleriydi zaten.

6. When The Yogurt Took Over
    Mesaj içerikli bör bölümdü ama ben ısınamadım bölüme. Çizim tarzı veya başka bişey soğuttu beni bölümden. Güldürme amacı güdse de beni güldüremedi açıkçası.

7. Beyond the Aquila Rift
    Bu bölüme de tek kelimeyle bayıldım. Yavaş yavaş düşen kalite burda birden yükseldi benim için.

8. Good Hunting
    Bunu da çok beğendim. Fantastik ortamın bir anda steampunka dönmesi, karakter ilişkileri vs çok sevdim bu bölümü de. Çinlilerin ismini hatırlamadığım 7 kuyruklu, çok güzel bir kadına dönüşüp erkekleri kendine aşık eden ve ölümüne sebep olan, tilki ruhundan yola çıkılarak yazılmış hikaye ve ben çok beğendim. Çizimleri Avatar çizgi dizisini anımsattı bana.

9. The Dump
    Pek beğenmedim. Her 80ler 90lar amerikan filminde car bu tarz çocukların korktuğu tipler. Dönem dizi ve filmlerinde de göreceğiz muhtemelen. Yan karakter olarak iyiler sanki.

10. Shape-Shifters
    America Afganistan’a doğa üstü demokradi götürdü. Animasyonu dövüş sahneleri güzeldi.

11. Helping Hand
    Animasyona diyecek yok en gerçekçi görünen buydu. Ama karakterin gerçekten kolunu kesmesine gerek var mıydı? Sırtındaki kocaman çanta gibi duran parçadan erişip sökebileceğin birşey yok muydu gerçekten demeden edemedim. Bu sorumun cevabı başka çaresi yoktuysa muhteşem bölüm ama beni inandıramadı izlerken. Yarın üşenmezsem uzay giysilerini inceleyeceğim.

12. Fish Night
    Miyazaki animelerinin kötü bir kopyası gibi sanki. İnsanların ruhu dadanıyorsa… Oha çok iyi fikir demişler ama tutmamış gibi. Görsellik şahane olmasa da güzeldi.

13. Lucky 13
    Ben bu hikayeyi bir yerde izledim ama nerde onu bilmiyorum. Orijinal olmamasına rağmen sevdim ben ama çok da konuşulacak birşey yok.

14. Zima Blue
    Kesin çok sanatsal bir bölümdür ama ben anlamamışımdır. Neysen osun veya hakikati içinde ara falan demek isyor herhalde.

15. Blind Spot
    Bu da bilindik bir hikaye güzel aksiyondu, beğendim.

16. Ice Age
    Benim için orijinal bir fikir ama daha fazla küçük insanların gözünden izlenek isterdim.

17. Alternate Histories
    Ben bunda da gülmedim. When The Yogurt Took Over ile aynı görsel tarza sahipti bence sezonun en kötü bölümüydü. Bugün de nazilere ve Hitler’e salladık çok şükür.

18. Secret War
    Buna benzer kahramanlıkları hep amerikalılar yapar zannediyorduk ama kızıl ordu da asil askerler yetiştirmiş. Ben sevdim bölümü. Askerlerin kendi iç dinamiklerini çok iyi vermişti bence.

Genel olarak sanırım tek eleştrim gerçekçi animasyonlarda özellikle yüz animasyonları olmamış yeterince uğraşılmamış. İlk defa 3. bölümde farkettim bunu. Özellikle hızlı sahnelerde karakter nefes nefese kalmış korkmuş ama yüzü ifadesiz. Yavaş sahnelerde korktuğunu vermişler qma hızlı sahnelerde biraz da bütçeden kısmak için önemsememişler. Sonraki gerçekçi animasyona sahip tüm bölümlerde dikkat ettim hızlı sahnelerde karakterlerin suratı donuyor.

Dizi çıplaklık ve vahşet içeriyor. Çıplaklık konusunda evet şekil değiştiren yaratıklar üzerinde kıyafet ile insana geri dönüşmezler sonunda mantıklı bir yapım dedim ama bazı sahnelerde biraz abartmışlar. Çölün ortasında ne kadar kendinden geçsen de anadan üryan soyunmazsın yada sokak ortasında sadece sabahlıkla koşarken sabahlığın o ipini bağlarsın can havliyle kaçıyor de olsa gibi geldi. Evet bu şekilde daha estetik duruyor ama bir noktada o kordonu bağladığını gösterselerdi keşke. Çıplaklığa karşı değilim ana aşırısı da çok basitleştiriyor gibi geliyor. Herşey tadında güzel. 3 tanesini hiç beğenmedim. Diğerleri muhteşem ile iyi arasında bölündüler benim için. 11. bölüm izlerken çok keyfli olsa da biraz düşününce kurcalasaydı keşke kıyafeti. Neden halatla bağlanmadığımı sormuyorum bile.

7 Beğeni

Burn Notice, Chuck, The Blacklist*, How to Get Away With Murder*, Fringe*, Person of Interest*, Nikita*, Covert Affairs, Monk önerebilirim. Tvtime izlediklerim listemden bunları yakın buldum yazdığınız dizilere. Yine de fragmanlarına bakın bir başlamadan. :smile:

/* işaretliler hafif daha ciddi gibi diğerlerine göre.

3 Beğeni

Shannara

Netflix’de gezerken rastladım ve hakkında yapılan kötü yorumları bildiğim için merak ettim. Bir bölüm izleyip bakarım dedim kendi kendime ama üç bölüm kadar izledim. Oldukça heyecanlı ve güzel yapmışlar. Efektler iyiydi. Sevmediğim bazı kısımlar vardı tabi. Mesela o Shannara’nın oğlu denilen eblek çocuğu (kusura bakmayın) çok mu aramışlar acaba? Başroldeki kız ise daha ağlayamıyor bile. Dişlerini yaptırmış olanları alalım mı demişler nedir anlamadım vallahi. Oyuncuların çoğu kötü, fazla estetikler. Hani Shannara için Yüzüklerin Efendisi çakması filan deniliyor ama onlara bir de dizideki oyuncuları göstermek lazım. :smiley: Neyse oyuncuları bir kenara bırakırsak güzeldi. Ben beğendim. Eğer konu böyleyse biraz fazla haksızlığa uğradığını düşünüyorum bu serinin. Okumayı da sürekli erteliyordum ama daha fazla ertelemeyi düşünmüyorum. Bazen bazı evrenleri seviyorsanız benzer kurgular da keyif verebilir. Fazla fanatik olanlar için önermiyorum. Her şeyi bağdaştırıp ağız, burun büken birisiyseniz keyif vermeyecektir. Ben her kitabı benzerliklerinin dışında kendi içinde değerlendiririm. Bu sebeple hoşuma gitti. Mutlaka benzer yönleri var ama hoşuma gitti.

Burada taleplerime uygun oldugundan emin oldugum diziler Chuck ve Monk ve ikisini de iki binli yillarin baslarinda izledim:) Asteriksle isaretlediklerinizin de yarisini izlemis olsam da haklisiniz, onlar daha ciddi diziler ve su anki isteklerimi karsilamiyorlar. Burn Notice ve Covert Affairs’i duymamistim, onlara hemen bakiyorum:) Tesekkurler. :heart:

Yorumu okurken, “Lan iyice kedici teyzelere dondum, her yerde kedi goruyorum,” diye dusundum. MEGER GERCEKTEN KEDI YAZIYORMUS! Akli dengemle oynuyorsun. :unamused::unamused::unamused:

Ahahahaha. :smiley: Kediler mi anmış beni? :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

love death & robots

Yukarıda ki arkadaşlar çok güzel yorumlamışlar bir kaç kelimede ben edim dedim.Dizi birincisi +18 bir iki bölüm sade olsada çolugunuz çocugunuz varsa izletmeyin ne kadar iyi bir yapım olsa da bir black mirror değil onun verdiği ders niteliğinde ki şeyler yok bu animasyon yapımında.Her bölüm 16 ve 8-10dk arası uzunlukta 18 bölümden benim gibi seveceginiz kesin 3 bölüm çıkacaktır karşınıza :slight_smile: Bu dizinin devamı olacak mı bilmiyorum ama en kötü yine 3-4 sezon çekerler gibi.

5 Beğeni

11 bölüm cidden güzeldi ama baglanaydı iyiydi :slight_smile: kos koca boşkukta neyine güveniyor öyle durmuş anlamadım.

2 Beğeni

Baktım biraz önce bir 3 metre 7 ton kaldırabilen çekme halatı ortalama 30 lira. Yaptır ondan bi 50-60 metre, çıkarken bağla beline ne riske gircen.

Buna bek katılmıyorum. 2-3 bölümünü izledim ve anlatık teknoloji, dijitalleşme kötü oldum. Biraz zorlama geldi bana. Bendersnatch çıkınca da bi göz attım. Adamların orjinallik dediği şeyi 10 sene önce telltale yaptı. Hatta hep aynı şeyi yaptıkları için battı adamlar.

1 Beğeni

Hocam black mirrorun bir çok bölümü beni çok etkiledi hele ki bir bölümü var akıl alır valla :slight_smile:
608de21c697b612e00ef851052ccba447c7424df

En sevdiğim bölüm buydu.BB’yi ekşi’de bir sıralama var ona göre izle daha çok keyif alırsın.

love death & robots bir black mirror değil dememin nedeni etki olayı çok düşük onun için benim gözümde fazla başarılı gelmedi.

2 Beğeni

Resmini attığınız bölümün hikayesi sanki Çin’de mi nerde insanlar puanlanaxak diye bir haber çıkmıştı. Onun üzerine yazılmış gibi hissettirdi. Kronolojik sıralama tam tersi de olabilir. Bakmaya da üşendim açıkçası. Tekrar bakmakta fayda var. Aşırı sevilen bir dizi. Antoloji olduğu için iyi yorum almış 1-2 bölümü denemek lazım.

lovev death & robots daha çok deneme gibi. Benim sevdiğim kısmı biraz da sosyal mesaj vermemesi veya gözümüze sokmaması aslında. İlk bölüm güçlü kadınlarımız temalıydı aslında. 8. Bölüm hem sömürgeciliği eleştirdi hem de doğadan kopmanın kötü birşey olduğunu söyledi. Yoğurtlu bölüm basbayı iktitar eleştrisiydi. Zima mavisi de hakikak içimizde ızaklarda arama dedi. Kurt adamlar kahrolsun devletinizin şavaşları dedi ama beni pek ikna edemedi. Bunları da çoğunlukla arkaplanda verdi. Ben biraz da o yüzden sevdim galiba. Gerçi ben ara ara google da kısa animasyon arayıp izlemeyi de çok seviyorum. Görsel kalitesi de beğenmediğim 3 bölüm dışında tatmin etti.

Black Mirrordan biraz sıkılmamın nedeni sanırım mesajı çok göze parmak. Ama tüm bölümlerini bilmiyorum. Tavsiyenize uyup izleyeceğim 1-2 bölüm daha. Bir de bendersnatch i yapan kişiler kesinlikle seçimin amacını anlamamış. Bazı kararlarları zorla verdiriyor. O da beni ekstra kıl etti.

Beni en çok bunaltan bölümlerden birisi de buydu. Ciddi anlamda asla katlanamayacağım bir durum. @MustafaYildiz dediğin gibi Çin’de denenen bir proje olduğuna dair birtakım söylentiler ben de okudum. Neresinden bakılırsa bakılsın yapmacık olamayacağım için muhtemelen taban puanlarında sürünüp pespaye bir hayat yaşayacağımı öğretmiş oldu. :smiley:

1 Beğeni

Aynen @MustafaYildiz diyince bende haberi gördüm,böyle bişey olsa ben kesin hapise girerim :slight_smile:

1 Beğeni

Bandersnatch fikir olarak şahane olsa da uygulama açısından bence de çok kötüydü. Tamamen bizim fikirlerimiz üzerinden yürüyecek, bizi illa bir şıkkı seçim yaptırmaya zorlamayacak şekilde tekrar yaparlarsa tadından yenmez.

Benim favori Black Mirror bölümlerim şunlar. Reklama giriyorsa mesaj silinebilir.

3 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Çileden çıkartıyor. Defalarca baştan başladım. En sonunda delirdim kendimi binadan aşağı attım. :smiley: Biraz daha inat ettim ve her seferinde başarısız oldum. Buna şaşırdım mı? Hayır! Nihayetinde kapattım. Bezdirdi resmen.

1 Beğeni

Yazar Hakkında

M. Ali
Birkaç işte çalıştıktan sonra mesleğinden nefret eder hale gelen ve işsizliğe demir atan bir mühendis. Çizgi romanlar ve diziler başlıca ilgi alanları. Favori karakteri Batman olmasına karşın ortamlarda sorulduğu zaman Animal Man ve Swamp Thing cevabını verir. :joy::joy:

Sayfa senin mi hocam?

1 Beğeni

Evet benim. :male_detective:

1 Beğeni