İzlemekte Olduğunuz Diziler ve Yorumlarınız

(Hiçliğin bekçisi…) #226

Ahahahaha. :smiley: Kediler mi anmış beni? :stuck_out_tongue:

(Hüseyin gök) #227

love death & robots

Yukarıda ki arkadaşlar çok güzel yorumlamışlar bir kaç kelimede ben edim dedim.Dizi birincisi +18 bir iki bölüm sade olsada çolugunuz çocugunuz varsa izletmeyin ne kadar iyi bir yapım olsa da bir black mirror değil onun verdiği ders niteliğinde ki şeyler yok bu animasyon yapımında.Her bölüm 16 ve 8-10dk arası uzunlukta 18 bölümden benim gibi seveceginiz kesin 3 bölüm çıkacaktır karşınıza :slight_smile: Bu dizinin devamı olacak mı bilmiyorum ama en kötü yine 3-4 sezon çekerler gibi.

(Hüseyin gök) #228

11 bölüm cidden güzeldi ama baglanaydı iyiydi :slight_smile: kos koca boşkukta neyine güveniyor öyle durmuş anlamadım.

(Mustafa Yıldız) #229

Baktım biraz önce bir 3 metre 7 ton kaldırabilen çekme halatı ortalama 30 lira. Yaptır ondan bi 50-60 metre, çıkarken bağla beline ne riske gircen.

Buna bek katılmıyorum. 2-3 bölümünü izledim ve anlatık teknoloji, dijitalleşme kötü oldum. Biraz zorlama geldi bana. Bendersnatch çıkınca da bi göz attım. Adamların orjinallik dediği şeyi 10 sene önce telltale yaptı. Hatta hep aynı şeyi yaptıkları için battı adamlar.

(Hüseyin gök) #230

Hocam black mirrorun bir çok bölümü beni çok etkiledi hele ki bir bölümü var akıl alır valla :slight_smile:
608de21c697b612e00ef851052ccba447c7424df

En sevdiğim bölüm buydu.BB’yi ekşi’de bir sıralama var ona göre izle daha çok keyif alırsın.

love death & robots bir black mirror değil dememin nedeni etki olayı çok düşük onun için benim gözümde fazla başarılı gelmedi.

(Mustafa Yıldız) #231

Resmini attığınız bölümün hikayesi sanki Çin’de mi nerde insanlar puanlanaxak diye bir haber çıkmıştı. Onun üzerine yazılmış gibi hissettirdi. Kronolojik sıralama tam tersi de olabilir. Bakmaya da üşendim açıkçası. Tekrar bakmakta fayda var. Aşırı sevilen bir dizi. Antoloji olduğu için iyi yorum almış 1-2 bölümü denemek lazım.

lovev death & robots daha çok deneme gibi. Benim sevdiğim kısmı biraz da sosyal mesaj vermemesi veya gözümüze sokmaması aslında. İlk bölüm güçlü kadınlarımız temalıydı aslında. 8. Bölüm hem sömürgeciliği eleştirdi hem de doğadan kopmanın kötü birşey olduğunu söyledi. Yoğurtlu bölüm basbayı iktitar eleştrisiydi. Zima mavisi de hakikak içimizde ızaklarda arama dedi. Kurt adamlar kahrolsun devletinizin şavaşları dedi ama beni pek ikna edemedi. Bunları da çoğunlukla arkaplanda verdi. Ben biraz da o yüzden sevdim galiba. Gerçi ben ara ara google da kısa animasyon arayıp izlemeyi de çok seviyorum. Görsel kalitesi de beğenmediğim 3 bölüm dışında tatmin etti.

Black Mirrordan biraz sıkılmamın nedeni sanırım mesajı çok göze parmak. Ama tüm bölümlerini bilmiyorum. Tavsiyenize uyup izleyeceğim 1-2 bölüm daha. Bir de bendersnatch i yapan kişiler kesinlikle seçimin amacını anlamamış. Bazı kararlarları zorla verdiriyor. O da beni ekstra kıl etti.

(Hiçliğin bekçisi…) #232

Beni en çok bunaltan bölümlerden birisi de buydu. Ciddi anlamda asla katlanamayacağım bir durum. @MustafaYildiz dediğin gibi Çin’de denenen bir proje olduğuna dair birtakım söylentiler ben de okudum. Neresinden bakılırsa bakılsın yapmacık olamayacağım için muhtemelen taban puanlarında sürünüp pespaye bir hayat yaşayacağımı öğretmiş oldu. :smiley:

(Hüseyin gök) #233

Aynen @MustafaYildiz diyince bende haberi gördüm,böyle bişey olsa ben kesin hapise girerim :slight_smile:

(galeme) #234

Bandersnatch fikir olarak şahane olsa da uygulama açısından bence de çok kötüydü. Tamamen bizim fikirlerimiz üzerinden yürüyecek, bizi illa bir şıkkı seçim yaptırmaya zorlamayacak şekilde tekrar yaparlarsa tadından yenmez.

Benim favori Black Mirror bölümlerim şunlar. Reklama giriyorsa mesaj silinebilir.

(Hiçliğin bekçisi…) #235

Kesinlikle katılıyorum. Çileden çıkartıyor. Defalarca baştan başladım. En sonunda delirdim kendimi binadan aşağı attım. :smiley: Biraz daha inat ettim ve her seferinde başarısız oldum. Buna şaşırdım mı? Hayır! Nihayetinde kapattım. Bezdirdi resmen.

(Hüseyin gök) #236

Yazar Hakkında

M. Ali
Birkaç işte çalıştıktan sonra mesleğinden nefret eder hale gelen ve işsizliğe demir atan bir mühendis. Çizgi romanlar ve diziler başlıca ilgi alanları. Favori karakteri Batman olmasına karşın ortamlarda sorulduğu zaman Animal Man ve Swamp Thing cevabını verir. :joy::joy:

Sayfa senin mi hocam?

(galeme) #237

Evet benim. :male_detective:

(Hüseyin gök) #238

Bol bol güzel inceleme var neden hiç duyulmamış yada ben görmedim :thinking:

(galeme) #239

Nispeten yeni bir site. Zamanla duyulacak inşallah. :writing_hand:

(Hamdemit Abi) #240

Bandersnatch’tan benim anladığım seçimlerimizin öneminin olmamasıydı.Telltale oyunlarının, RPG’lerin dillerine pelesenk ettikleri ‘‘Seçimlerinin sonuçları vardır.’’ mottosunu eleştirmeye çalışmışlar gibi geldi bana. Hatta şöyle de meşhur bir chart var:

Hatta bölümün başında seçimimizin önemini göstermek için koydukları seçeneklere bakarsak (Dinleyeceği müziği seçme,kahvaltısını seçme vb.) bu tür interaktif hikayelerin bir parodisi olduğunu düşünebiliriz.Ancak büyük resimde görebildiğimiz 3 ayrı son var ve bu sonları belirleyen kilit seçimleri yaptıktan sonra hangi seçeneği seçersek seçelim bizim için tayin edilen sona ulaşana kadar ya seçimimizi tekrarlıyoruz ya da seçeneğimizin bir etkisi olmuyor.Tabi bu benim görüşüm.Biraz uzun olduğu için kusura bakmayın.

(galeme) #241

Söylediklerinize katılıyorum.

Misal en başta iş başvurusu yaptığımız sırada teklifi kabul edince, olmadı şimdi yeniden başlamam lazım deyip sıfırlıyordu. Ben isterim ki madem kötü bir karar verdim oracıkta bitir filmi. Ne yaparsak yapalım ufak değişikliklerle hep aynı sonuca ulaştırıyor.

Ben çoğu defa bittiğini bile anlamamıştım. Sürekli geriden bir yerden başlatıp duruyordu. Sonra bu attığınız tabloyu görünce anladım.

(Emre ) #242

Nasıl yok yani? İlk defa izleyen biri seçtiği seçenekleri ilk defa görüyor ve ilk izleyişte önemli. Hepsini denedikten sonra bir önemi kalmıyor. Yani demek istiyor ki kaderden büyük kader vardır. Aslında çıkarılabilecek çok güzel analizler var ama uzun hikaye.

(galeme) #243

Bir bakıma öyle bir mesaj da çıkarılabilir evet. Ne yaparsanız yapın bu hayatta ulaşacağınız yer aynıdır. Sonuç olarak bize sunulan seçeneklerden başka bir seçim yapamıyoruz.

Fakat ben yapımcıların amaçlarının bu mesajı vermek olduğunu sanmıyorum.

(Mustafa Yıldız) #244

Bence Çin’i aptal insanlar yönetiyor. Böyle birşeyin hiç bir şekilde uygulanma ihtimali yok. Belki bir kaçyüz yıl sonra insanlar cyberpunk hikayelerdeki gibi cyborg olmaya karar verirse uygulayabilirsin ki ona da gerek yok. Format at. Sistemi kendine göre doldur düzelir o😂

Ben haberi okuduğumda bunlar ne salak salak insanlar diye düşünmüştüm. Sanırım amerikan başkanının Trump olması ve bu haber günümüzün gelecekte teknoloji çağı değil de Gerzek Yöneticiler Çağı olarak anışacağını düşündürüyor.

Bence fikir de kötüydü. Ben dizi/film izlemek içün oturmuşum ekran karşısına. İnteraktif deneyim istesem oyun oynarım. Kaldı ki Netflix’de çok izlendiği için benzer işler gelecek ve iddaa ediyorum, çoğu vasatın altında kalacak.

Eğer daha. kaliteli interaktif film izlemek istiiyorsanız:

Bana daha çok tembel yazarlık gibi geldi. Telltale oyunları da bunu der ve tek bir sonuca götürür sizi. Ahmet veya mehmet ölürse aynı işi sağ kalan yapar. Bu şekilde okuyabilirsiniz tabi ama bir filmde salak yanlış karar burda ölmemen lazım hadi bir daha seç demek, seyirciye aptal demekle eş değerdir. Orda karakteri bir şekişde kurtarsa ve kazayla ölümüne sebebiyet verse yine tembel yazarlık ama dediğinize daha yakın birşey olabilirmiş.

Herkes istediği gibi okuyabilir. Black Mirror benim önyargılarıma kurban gitti gerçekten iyi bir dizi de olabilir her bölümünü izlemedim ve bölüm önerisi sunan forumdaşlarımı dikkate alacağım ama bence bendersnatch vasat bir yapım. Sırf Netflix ve Black Mirror adı geçiyor diye bu kadar övüldü bence. Herkese sorum, özellikle Black Mirror’culara, Bendersnatch Black Mirror adını taşımasaydı yine bu kadar sever miydiniz veya zahmet edip izşer miydiniz?

(Hiçliğin bekçisi…) #245

Kendi adıma Bandersnatch hiç beğenmedim. Diziye gelecek olursam her bölüm efsaneydi diyemem ama bazı bölümler gerçekten izlenmeye değerdi. Bandersnatch’i bakkal amca da çekmis olsa bir kez de olsa bakardım. Bu seçimlerle ilerleme olayını biraz seviyorum ama beni tatmin edebilen bir çalışmayla daha karşılaşamadım. Hepsi kandırmaca işler gibi geliyor. Size kıytırık iki seçim sunup illa onların istedikleri kilit noktalara gitmenizi istiyorlar. Bu işe yapay zeka katabilirlerse güzel olabilir belki.