Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Netflix in yakın zamanda çıkan dizisi WHEN THEY SEE US. 4 bölümlük mini dizi. Gerçek olaydan esinlenilerek çekilmiş sonunda güncel karakteri de gösteriyor.

Amerika’da 1989 yılında bir kadın tecavüze uğruyor ve suç orda gezmekte olan 5 siyahi çocuğuna kalıyor. Onların hikayesi kusursuz bir drama.

10/10

4 Beğeni

Netflix’te Dead to Me diye bir dizi izliyorum. Oyunculuklar sıradan fakat senaryo akıcı. Bittiğinde insan derin bir sorgulama yaşıyor.

1 Beğeni

How to Get Away with Murder 2.sezondayım. İlk sezonun 10. bölümünü izledikten sonra uzun bir ara vermiştim. Neden böyle bir şey yapmışım anlamadım. Dizinin 2.sezonunda aynı ilk sezondaki gibi 1. bölüm sonunda beklemediğiniz ve merak uyandıran bir olay oluyor. Bölümlerin sonunda o olay gitgide gelişiyor. Tabi siz merak ediyorsunuz buradan oraya nasıl olaylar gerçekleşecek diye. Avukatlıkla ilgili dizi sevenler biraz da merak, ihanet ve heyecan isterlerse önerebileceğim bir dizidir. İncelemeniz için IMDB linkini aşağıya bıraktım.

image

Chernobyl bitti. İzlemek için dizinin tüm bölümlerinin yayınlanmasını bekliyordum iyiki de beklemişim, diziyi toptan izleyince vurucu etkisi daha güçlü oldu.

Dizide nükleer santralin patlamasını aptala anlatır gibi anlatmışlar ve bunu belgesel sıkıcılığında anlatmadığı için çok da başarılı olmuşlar. Dizide herkes Legasov’u tutmuş, bende Legasov’u tutmakla birlikte Shcherbina’nın rolünü daha kritik bulduğum için Shcherbina favori karakterim oldu. Shcherbina’nın ilk gözüktüğü sahnede aha aptal devlet yöneticimizde ortaya çıktı, kesin bunun yüzünden felaket daha da büyümüştür demiştim ama Shcherbina kendisinden beklenmeyecek bir şekilde felaketin büyümesini engellemiş. Bunda Legasov’un katkısı çok büyük ama Shcherbina yerine başka bir yönetici atansa Legasov sözünü bu kadar dinletemezdi.

Vanaları boşaltmak için santral ekibinden 3 gönüllünün zar zor bulunmasına rağmen madencilerin görevin gerekçesi açıklanınca firesiz olarak olarak görevi kabul etmeleri beni çok etkiledi.

7 Beğeni

Black Mirror yeni bölümleri gelmiiiiiş ve hiç fark etmemişiiiim. Ve Harry Potter netflix’e gelmiiiiiş. Sabahlar olmasın. (Black Mirror izlenince editlenecek yorum)

3 Beğeni

Üçüncü bölümü izledim.

Kötüydü?

@AeroKnight-sama ilk bölümü yarıya kadar ancak izleyebildim sizde de aynı etkiyi bıraktımı.Sanki bu Sezon olmamış gibi.

Diğer bölümlere bakmadım henüz. 2. bölümü özellikle merak ediyorum. 3. bölümde Miley Cyrus’un biyografisiyle karışık sanki o camiadakilere hitap ediyormuş gibi bir bölümdü. Yapay Zeka üzerinden daha önce işlenmemiş farklı birkaç altmetin sundu ama bölüm sanki zorlama çekilmiş gibi geldi bana. Özellikle geleceğin Nicole Kidman’ı bile sanki senaryoyu okumuş ama anlamamış sürekli arkadan sufle alıyormuş gibi hissettim ne bileyim.

2 Beğeni

Netflix’e geldiği için The Walking Dead’e başladım. Daha önce Netflix yapımı olan Z Nation’ı izlemiştim. Zombi teması hep aynı sanırım. Olaylar, hikayeler, dramlar hep aynı sanki. Sanırım zombi konusu oldukça kısır bir alan.

1 Beğeni

Korra’yı büyük memnuniyetle bıraktıktan sonra Chernobyl’e başladım final bölümündeyim şu an. Herkes yazmış söylemiş zaten ekstra bir yorumum yok. Çok acı ki kendimizi de dünyamızı da yok ediyoruz. Umarım insanlık tarihi böyle bir durumla yüzyüze gelmez bir daha.

“Yeni dizi, film, belgesel izlemeliyim.”

Netflix’e Harry Potter gelir

maraton yapılır :heavy_check_mark:

5.sezon Black Mirror diğer sezonlara göre daha az çarpıcı olmuş ama yine de Moriarty’yi (:wink:) görmek güzeldi Smithereens bölümünde.

4 Beğeni

Bayağı kötüydü. Hayal kırıklığı oldu.

Harry Potter’da da bir sürü yer kesmişler atlamalı izliyor insan.

1 Beğeni

Nereleri kesmişler ben en son çocukken izlemiştim hiç hatırlamıyorum.

Neil Gaiman babamızın ve Terry Pratchett’in eserinden uyarlanan yeni dizi. 6 bölüm olarak yayınlandı. Tek oturuştu bitirdim, çok eğlenceli ve komikti. Melek ve Şeytan’ın diyalogları ve dostluğu için bile izlenir. Zaten Gaiman hayranları kaçırmaz bu diziyi ama daha önce yazarla tanışmadıysanız bu sizin için iyi bir fırsat olabilir.

3 Beğeni

https://nerdist.com/wp-content/uploads/2017/09/Good-Omens-1-1200x676.jpg

Good Omens

İzleyeli epey oldu aslında ama iki cümle de ben etmek istedim. Sanırım Neil Gaiman’ın içinde bulunduğu en beğendiğim çalışmalardan birisiydi. Bunda Terry Pratchett’in dokunuşlarını göz ardı edemem. Oyunculuklar harikaydı fakat bazı oyuncuları sevmedim. Özellikle Melekler kısmında bulunan arka plan oyuncularını çok beğenmedim. Oyuncuların kendisini değil oyunculukları nedense bana çok sönük geldi. Melek rolündeki Aziraphale’in hareketlerini izlerken şöyle olsa tam otururmuş diye düşünmedim diyemem. Tabii bu benim hayal gücümün ve kendi şahsi tarzımın yansıması yoksa gayet iyiydi.

Zamanında kitabı alamamış olmam ve şu anda da malum sebeplerden dolayı edinemiyor olduğum için kitapla ne kadar uyumlu olduğu konusunda bir şey diyemiyorum. Mutlaka yeniden basılacaktır ama ciddi anlamda beklemekten tükendim. Şu dünyada zaten ortalama 70 sene yaşıyoruz. Gün geçtikçe de insanların savruk ve umursamaz hatta işgüzar tavırları yüzünden bu sürenin gittikçe azaldığını düşünüyorum. Gün geçmiyor ki bir maganda veya sorumsuz kişiler yüzünden ölümle burun buruna gelmeyesiniz. Velhasıl kitap alıp okuyacak süremiz kısıtlı bir de böyle bekleyişler girince insan beklemekten de daralıyor. Diğer açıdan bu dizi bana yine bekleyişe gark olan başka bir Terry Pratchett serisini hatırlatıyor. Uzun Dünya… Gelecek ne zaman gelecek? O seriyi de merak ediyorum ama okumak mümkün değil. Neyse…

Genel olarak diziye puan vermem gerekirse sanırım 4/5 verebilirim. Devamı olacağını yazmış arkadaşlar ama bence bu kadarı da gayet yeterliydi. Ha fazlası zarar verir mi? Hayır, vermez. Bir güzel sezon daha izlenir. Crowly ve Aziraphale gerçekten izlenmeye değer ama senaryo nasıl olur bilemiyorum. Dizinin son kısmındaki şaşırtmaca iyiydi ama benden kaçamadı. Buna hem sevindim hem üzüldüm. :smiley: Genel olarak uyuz olduğum bir nokta var:

Kitabı niye yaktınız insafsızlar? Yakılan kitapta ne olduğunu öğrenmek isterdim. Çıldırıyorum böyle şeyler olunca. :smiley: Bari okuyup öyle yaksaydınız. :rofl: Bir Cadı olarak bizlerin sanatına yapılan bu saygısızlığı kınıyorum. :buyucu:

@Ishamael İzlemelisin. Oylanmadan izlemelisin üstelik. :smiley: Bayılacaksın eminim. Tam senin tarzına uygun olduğunu düşünüyorum. Sonunun ayıkabilecek misin merak ediyorum. :smiley:

Son olarak dükkanın yandığı sahnede büyük rahatsızlık hissettim. İçim içimi yedi. Çok kötüydü. Bir de o kutsal mekanda Crowly’in oyunculuğu ve oradaki espri anlayışı çok iyiydi ya. :smiley: Nuh’un gemisindeki kaçan hayvan sahnesine de epey güldüm. :rofl: Bu mizah anlayışına bayılıyorum. İzleyin, pişman olacağınızı pek sanmıyorum. Aşırı tutucu biri değilseniz keyif alabilirsiniz. :vulcan_salute:

3 Beğeni

Good Omens tek sezonluk bir dizi mi?

Devamı gelecek.Dizinin sonunda belli oldu 2.ci sezonun geleceği.

2 Beğeni

Ahaha fail yedim kendimden. Daha yeni ilk kitabı okuduğum için filmi kestiler sanıyomuşum. Başka siteden karşılaştırayım dedim normal sorun yok :woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2:

3 Beğeni

Good Omens’i izledim ve bitirdim. Aslında Westworld’ü izlemeye niyetlenmiştim ama ilk bölüme bi 5-10 dk bakıp bırakırım baskı yapınca kitabını okuyacağım diyordum ki. Ablam bu iyimiş bunu izleyelim dedi.

İlk iki bölüm görece yavaş olsa da gittikçe artan tempo ve muhteşem esprileyle çok eğlendirdi. Devamının gelmesini bir yanım istese de gelmeyecek gibi. Önce kehanet kitabı 2 bastılar sonra onu yaktılar. Seyirciyle biraz da alay ederek ypk size 2. Sezon dediler bence. İsterlerse yaparlar vu enfel değil tabi ancak Gaiman yeni kitap yaznaya karar vermezse gelmez bence.

2 Beğeni

“Asıl savaş bu değildi” vurgusunun boşa yapılmadığını düşünüyorum ben. Çokça dile getirdiler “Bize karşı onlar, Dünya’ya karşı onlar” falan diye. O yüzden 2. sezona çok muhtemel gözüyle bakıyor benim de dahil olduğum bir çoğunluk. Ha belki de ben devam etmesini istediğimden öyle yorumlamışımdır bilmiyorum. Böyle kalsa da çok farketmez, kitapta da böyle kalıyor sonuçta.

3 Beğeni