İzlemekte Olduğunuz Diziler ve Yorumlarınız

Black Mirror
Teknolojiye ve insan ilişkilerine tokat gibi bir eleştiri.

Dark
Almanlar dizi sektöründe biz de varız demiş. Fakat dikkatli izlemediğiniz takdirde bir yerden sonra kayış kopuyor.

(Emre ) #83

breaking bad’i skyler white’ın oyunculuğu yüzünden ve de memelerinin gözümüze sokulmasından dolayı tek oturuşta izleyemiyorum nedense. skyler ekrana geldiği an buraya geliyorum kitapyurduna felan girip 2-3 kitap inceliyorum sonra rahatlarsam geri izleyebiliyiroum.

(Metal Storm) #84

Breaking bad izleyenlerin ortak düşmanıdır skayler

Özet

Ah ah walter reis az çekmedi o kadından.

(Su) #85

Glow yeni bitti. Uzun zamandır herhangi bir diziye adapte olamıyor ve başlarda sıkılıp hemen bırakıyordum. Ama Glow bende öyle bir etki bıraktı ki, vakitsiz hayatımda “Bugün Glow izleyeceğim!!” diye ona özel vakit ayırır olmuştum. İki sezon su gibi aktı birkaç günde. Sizde 80’ler tutkunuysanız mutlaka bir bakın derim :wink:

Preacher izliyorum, günceldeyim. Çok iyi bir kutsallık eleştirisi var. Çizgiromanına biraz göz atınca olayların çok farklı geliştiğini gördüm ama dizi daha güzel olmuş gibi.

(Eylül ERGÜN) #87

Ben de Orange Is the New Black’e başladım. Komedi-dram türünde. Benim epey hoşuma gitti, bu mapushane dizileri de dikkatimi çeliyor bu aralar.:sweat_smile:

(fatih çetin) #88

Iron Fist 2. sezonunu sara sara izledim. 10 bölümü yaklaşık 1.5 - 2 saatte bitirdim. 1. sezon çok kötüydü, bu ondan da kötü olmuş. Ne güzel bir dövüş sahnesi vardı ne konular arası tutarlılık vardı. Rezalet ötesi bir sezon olmuş. 2. sezondaki konuya göre 3. sezonda gelecek büyük ihitmalle. Tek güzel yanı sezon finalinden sonra 30 saniyelik Daredevil teaser’ı.

Atypical (Netflix) 2. sezonunu izliyorum. (6. bölüme geldim) İlk sezonu gibi güzel devam ediyor. Oyunculuklar ve senaryo güzel. Sosyal hayat, aile ve otizm ile ilgili güzel mesajlar var. Tabii ki ayrıca penguenlere :slight_smile:

En son Stranger Things’i ve Black Mirror’ı bitirdim. İkisi de müthiş yapımlardı. Stranger Things’in kamera çekimlerini çok başarılı buldum, karakterleri canlandıran çocukların oyunculuğu da yaşlarına kıyasla inanılmazdı.

Ah be Eleven, ne çektin kuzum! Eleven ve Mike ancak bu kadar tatlı olabilirlerdi.

Black Mirror’a gelirsek de insanı baştan aşağı kaynar sular içine sokan, teknolojinin insan hayatı üzerindeki büyük etkisini gösteren tam bir “kara ayna” denebilir.

Favori bölümlerim:

1. Hated in the Nation (Şu bölümü izlerken gözlerimi kırpmadım bile.)
  2. The Entire History of You (Sonu müthişti.)
  3. Nosedive
  4. Arkangel
  5. Metalhead

Güncelleme: Yaz başında izlediğimi unuttuğum dizi: Gilmore Girls. Gilmore kızlarının birbirileriyle ve dünyayla olan ilişkilerini konu alan sempatik bir diziydi. Anne-kız iletişimi çok kuvvetliydi ve hızlı aksanları diziyi izlenesi kıldı. Dizi 90’ların sonunda başlıyor ve 2009 civarı bitiyor. 7 sezondan ve 4 bölümlük 2016’da çekilen Revival’dan (A Year in Life) oluşuyor.

Keşke 7.sezonda bitseymiş yıllar sonra tekrar çekmeselermiş. Bütün o karakterleri büyümüş görsek de 4 bölüm biraz depresifti. 4.sezondan sonra bozdu gerçi.

Skam’a başladım. Daha ikinci sezondayım ama şimdiye dek gördüğüm en olgun gençlik dizisi. Dizinin adı Norveççe utanç anlamına geliyor (sanırım cringe’e daha yakın anlam olarak) ve her bölümde bu utancı derinden hissedebileceğiniz sahneler var. Büyümenin verdiği o tuhaflık ve rahatsızlık duygusu daha iyi yansıtılabilir miydi bilmiyorum. Hafif ve kafa dağıtan bir diziye başlamak istiyorsanız ama klişelerle dolu bir şeyi de içiniz kaldırmayacaksa bunu izlemenizi öneririm kesinlikle.

(Alp) #91

En son Peaky Blinders bitirdim ki baya oldu ondan sonra dizi bitirmedim yanlış hatırlamıyorsam ve bence çok üst düzey bir dizi olmuş herkese öneririm.

(Emre ) #92

norveç’de yaşasam hiç bir şeyden utanmam. nirvanaya ulaşırım.

(Hazal Çamur) #93

Buraya yaptığım ilk yorum, çünkü ben dizi engellesiyim.

Son yıllarda tamamladığım dizi sayısı öyle az ki, şöyle bir düşününce 3 diyebilirim sanırım. Nedeniyse basit: dizi izlerken sıkılıyorum. Kopuyorum. (Yabancı) Dizilerin süreleri makul olmasına rağmen bir yerden sonra ben eserden uzaklaşıyorum. O nedenle, özellikle son 2 yıldır, animelerin ağırlığı daha fazla. 20 dakikalık bölümlerle sezon sezon gidebiliyorum.

Her neyse, uzun zaman sonra bir diziye başladım ve şimdilik işler iyi gidiyor :slight_smile:

Maniac

Yaratıcılarından biri Cary Joji Fukunaga ve iki başrolden biri Emma Stone olunca bir an bile düşünmedim.

Dizinin geçtiği zaman dilimine dair sözlü bir şey söylenmemiş olsa da İkinci Dünya Savaşı’nı Japonlar’ın kazandığı bir Amerika’da geçtiğine dair güçlü emareler var. Bu da beni ayrı mutlu ediyor.

Geçtiği dönem itibariyle 90’lar gibi duruyor. Disketler, o eski bilgisayarlar göründükçe keyfime keyif katıyor.

Kurguysa tam istediğim gibi. Muhtemelen bu şekilde arap saçı olarak devam edip dizinin bir yerin bir sökülecek, sonra pat pat pat diye cevaplar üzerimize boca edilecek. Şahsen bu işlenişi pek severim. O sökük kısmı başlayana kadar ki kafa karışıklığı, “Ne oluyor allasen!” düşünceleri tam benlik.

Emma Stone’un oyunculuğu ve bir o kadar mimikleri diziye çok yakışmış. Aynı şekilde diğer başrol olan Jonah Hill de rolünün hakkını veriyor. Kendisine karşı bazı önyargılarım vardı, artık yok :slight_smile:

Dizinin henüz başındayım. Sindirerek gitmek istiyorum. Zaten bu bir mini dizi ve mini dizilere, yukarıda belirttiğim nedenin de etkisiyle, bayılırım :slight_smile:

Son olarak, görünen o ki işin retro bilimkurgusallığına kimi anlarda fantastik de eklenecek. Ne mutlu.

Ben sevdim, eller alsın/izlesin.

(Cemalettin Sipahioğlu) #94

Anladığım kadarıyla Netflix’in Legion’u gibim bir şey olacak :thinking:

Şu an Yabancı Damat’ı izliyorum bir özlemişim size anlatamam. Eski diziler bir başkaymış. Kara mizah, ince espriler içerirmiş.

(Yasin) #96

Şu an değil ama daha önce izlediğim bir dizi hakkında birkaç kelam etmek isterim. Dizimiz Banshee. Konusundan bahsetmeyeceğim. Sadece izleyebileceğiniz oldukça sert, bazen saçma ama oldukça eli yüzü düzgün bir aksiyon dizisi. +18

(the drought) #97

En sevdiğim live action komedi dizisi… Özellikle Bojack severlere şidddddetle öneririm

(fatih çetin) #98

Shameless

Tek yorum; çok bozdu.

(korhan) #99

Sharp Objects, Amy Adams’ın yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği rahatsız edici güzellikte bir mini dizi. Amy Adams’ın oyunculukta ustalık dönemi herhalde. Patricia Clarkson da eşlik ediyor kendisine. İzlediğim en ilginç karakterlerden biriydi onun karakteri de.

(Alp) #100

Uzadıkça bozdu diyor tanıdıklarım doğru mu ?

(fatih çetin) #101

Doğru bana göre. Debbie mevzusu hiç bir sonuca bağlanmayacak gibi, ian’ın ilaçlarını almayıp saçmalamaları kaç kere işlendi, veronica ve fiona dostluğu yok gibi artık, fiona emlak işinde yeni sevgilisi yüzünden dolandırılacak büyük ihtimalle, bir tek carl ve liam konuları hoşuma gidiyor. İkisi de aileden tek adam olacak kişiler.