Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Şu an Kanal D’ de ilk bölümü yayınlanan Bir Litre Gözyaşı’ nı izliyorum. Beklediğimden daha samimi dizi, faha ilk bölümden duygusallaştım. :slight_smile: Anne rolünü oynayan oyuncu çok başarılı. Anaç yapısıyla bir anda sevdiriyor kendini.

1 Beğeni

Mr. Robot 3. Sezonu taze bitirdim. Söylemek istediğim bir şey var. Böyle diziler, filmler insana ilham olmak için değil de gazını almak için çekiliyor sanırım. Elliot’un devrimi aktif edebilmesi sadece devirmeye çalıştığı kişiler izin verdi diye gerçekleşiyor. İşin sonunda yine parti kurup eğlenen gülen taraf onlar. Yani adanın devrimini bile alıp pazarladılar ulan. Ve insan düşünüyor. Bu yerilen sitem gerçek dünyada da birebir var. Ve bu yüzden bu dizinin çekilmesi yayınlaması da demek ancak onlar izin verdiği için gerçekleşiyor. İçimizdeki anarşinin gerçekten böyle bir düşmanı yıkma şansı var mı? Bakalım 4. Sezon neler gösterecek.

2 Beğeni

Titans dizisine başladım ilk bölümü yeni çıktı. Bence izlenilir.

3 Beğeni

This is Us.

5.bölümde falan olmam lazım. Zaten azıcık araştıranların bile göreceği üzere dizi “Wow, şimdi ne olacak? Wow, heyecan, aksiyon!” şeklinde gitmiyor. Bir ailenin öncesiyle ve sonrasıyla kesişen hayatlarıyla yaşantısını anlatıyor gibi. Yani benim anladığım kadarıyla pek bir aksiyonları da yok. Kendini izletme sebebiyse çok doğal konuları anlatması galiba ama aman aman da sevmedim.

2 Beğeni

Daredevil
Şu an s03e02 bitti.Bu sezonunda diğer sezonlardan geri kalır yanı yok.

Wilson Fisk’in geri dönmesi gayet güzel olmuş.Daredevil bu sezon tanrıyla bir hesaplaşma yapıyor.Kendisini tanrının adamı olarak görmüyor artık.Fakat sezon sonunda ne olur bilinmez.

Bu sezonun kapağı ne kadar da muazzam.

İZLEMEYENLER VARSA EĞER İNTROYU DA ŞURAYA BIRAKAYIM.İNTROYU İZLEYİN DİZİYİ İZLEMEYE HEMEN BAŞLAYACAKSINIZ.

3 Beğeni

En sevdiğim introdur. :slight_smile:

Ben de 8. Bölümdeyim vites giderek yükseliyor.

2 Beğeni

İki dizi bitirdim yakın zamanda. Birincisi Patrick Melrose : Mükkeeemmeldi. Herkesin yazdığından farklı bir şekilde anlatmam mümkün değil maalesef. Konu efsane, mekanlar çok iyi, oyunculuk olağanüstü zaten. İnsanı bu kadar rahatsız eden, sarsan, boğan ama yine de izlettiren yapımları çok seviyorum. 5 bölümcük zaten bi hak tanınmalı.

The Chilling Adventures of Sabrina : Netflix hareketi olarak en çocuksu, teenage konuyu bile garipleştirme yetileri var. Bence güzel, bayağı tatlı bir diziydi. Korkunç muuu… Bilmiyorum garip, korkunçtan ziyade. Ama bir Vampir Günlükleri gibi hava seziyorum. Çok gençlik dizisi modunda olsa bile derinleşen bir konusu olduğu için. Bence takip etmesi eğlenceli olacak.

2 Beğeni

Rabbim bol bol vakit versinde izlemedik dizi bırakma inşallah. Bol bol vakit Allam amin!!

4 Beğeni

Bugün Trt 1’ de İmparatoriçe Ki başladı. Dizi Cengiz Han’ ın kurduğu Yuan Hanedanlığına uzun yıllar hükmeden Demir Leydi olarak anılan Ki’ yi anlatıyormuş.

İlk bölüm biraz karışık (zaman atlaması, çok karakter olması vs.) olmasına rağmen ilgimi çekti. İzledikçe karakterlere alışıyoruz. Gözüme batan kısım Ki’ nin küçüklüğünden itibaren herkese erkek olduğunu inandırması. Hani bakınca oldukça da güzel biri, nasıl şüphelenmemişler. Daha farklı bir görüntü oluşturulabilirdi.

Muhteşem Kraliçe’ de de benzer bir durum vardı ama oradaki karakterin inandırıcılığı daha fazlaydı.
qtmyCWufSR6YAQ2aMjca34_640

2 Beğeni

The Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina’yı zamanında izlemiş ve pek çokları gibi sevmiş biri olarak, bu karanlık versiyonunu çok sevdim. İlkiyle çok alakasız kaldığı noktalar bolca olsa da, bir şekilde teması da kesmiyor.

Dizinin türü bence karanlık fantastik. Edebiyatta çok sevdiğim bir tür olduğu için bu türdeki diziyi de keyifle izliyorum. Tabii son yıllarda çıkan vampirli, kurtadamlı dizilerin hiçbirini izlemedim. Buffy’de bırakmıştım :slight_smile:

Yalnız dizinin kendi içinde barındırdığı mesajlar da dikkate değer. Bu uyarlamada bunu beklemiyordum. Hoş bir sürpriz oldu.

Tek eleştirim Salem’in hiç konuşmaması üzerine. Onun eksikliğini çok çekiyorum.

Beklemediğim yerden vurdu Sabrina. Sona gelirken henüz hiç pişman olmadım.

Manifest

Çok kötü hasta olup hiçbir şey yapamadığım için yeni bir diziye başladım. Az önce ilk bölümünü izledim ve ikilemde kaldım. Şu an çekilmeye devam ediliyor. Ama bayağı sürükleyici ve merakta bırakıcı bir dizi, acaba biriktirip mi izlesem böyle her hafta devam mı etsem ikilemindeyim. Çok bir şey anlatmaya gerek yok, fragmanı güzel açıklıyor ama biraz daha karışık işler var tabi ki. Lost gibi geldi bu yönüyle, bilinmezliğiyle. Bakalım.

1 Beğeni

Biraz önce ilk bölümünü izledim .Bilim kurgu ve gerilim birlikte :stuck_out_tongue_closed_eyes: bakalım 3 bölüm daha izledikten sonra devam edip etmeyeceğime karar veririm :smiley:

2 Beğeni

Bojack Horseman

Çok ama çok uzun zamandır önyargılarımın esiri olup uzak durduğum bir yapımdı Bojack. Karakter tasarımları ve depresif doğasıyla beni bir şekilde itmeyi başarıyordu. Sonra bir gün, @Bay_Karamsar ile @Nemo 'nun yorumlarını okudum. İkisi birden yanılıyor olamaz dedim ve ilk kez sabaha karşı, uykunun tutmadığı ama kafamın kitap okuyacak kadar da berrak olmadığı kör bir saatte başladım.

Bojack Horseman, hayatımda izlediğim hiçbir şeye benzemiyor. Her defasında insanın canını gerçeklerle bu derece yakarken mizahından hiçbir şey kaybetmemesi, didaktik bakış açısını hiçbir sezonda bozmaması ve en önemlisi, insan psikolojisini bu derece yüksek bir güçle analiz etmesi beni kendisine bağımlı hale getirdi.

Bojack, kendimde/kendimizde nefret ettiğim/ettiğimiz şeylerin bir tezahürü sanki. Sanıyorum o yüzden en çok onu seviyorum. Çünkü hepimiz günahkar varlıklarız ve onlardan tiksinsek ve pişman olsak dahi hiçbirimiz onları satmayız. Elden çıkarmayız. Döner dolaşır aynı günahlarla yuvarlanıp yoğrulmaya devam ederiz.

Mr. Peanutbutter’ın her şeyde iyi olup da özel hayatında asla mutlu olamaması, Diane’in açmazları, Princess Carolyn’in güçlü bir karakter olarak hayat tarafından nasıl da tüketildiği gibi kavramlarla izlerken gözüne ışık tutulmuş bir geyikmişçesine kilitleniyorum.

Ama bir şekilde güldürüyor da :slight_smile: Bunu nasıl başarıyor sahi? Her şeye rağmen, kahkahaları da azalmıyor.

Dün 4. sezonu bitirdim. 5’e başlamak istemiyorum, çünkü sonrasında koca bir sezonu beklemek zorunda kalacağım. Yine de biliyorum ki uzun süre dayanamayıp onu da bir oturuşta bitireceğim.

Şu aralar evde sık sık eşime dediğim gibi, “Biliyor musun, ben 90’larda çok meşhur bir televizyon dizisinde oynamıştım.”

9 Beğeni

Her Bojack izleyip sevenin başına gelen şey; kapanış şarkısının tesirinde kalmak ve bunu bir şekilde dışa vurma :smile: Arada değişiklik olsun, Vietnamcası da kulaklara çalınsın:

4 Beğeni

Nerede o eski Sabrina ?:upside_down_face: Ama ilk bölümün karanlık ortamını sevdim :relieved:

2 Beğeni

Better Call Saul
Vince Gilligan kendine hayran birakiyor beni.
4-8 e kaldim. bolumle ilgili spoiler geliyor.

[spoiler]bu bolum de diziye giren Lalo’nun Breaking Bad’te su sahnede adi geciyor:
https://www.dailymotion.com/video/x15nfmd[/spoiler]

Diziye yeni girmis bir karakteri yillar once kafasinda yaratmasi cok hosuma gitti. Dizi muazzam tavsiye ederim.

1 Beğeni

Bence boynuz kulağı geçti. Ben Breaking Bad’e oranla daha fazla sevmeye başladım Better Call Saul’ü.

Yalnız 4. sezona yoğunluğumdan dolayı hala başlayamadım. Önceki sezonları da biriktirerek izlemiştim zaten, böylesi daha güzel oluyor. En yakın zamanda izleyeceğim, çok özledim.

2 Beğeni

Dogs of Berlin

Dizi Berlin’deki göçmen çetelerin, neo nazilerin, polis ve birbirleriyle mücadelesini anlatıyor. Alman milli takımının en iyi oyuncusunun ölümüyle tetiklenen olaylar şike, azınlık krizi, neo naziler, kutuplaşma gibi birçok sorunu içinde güzelce harmanlayıp sunuyor.

Kendi dertlerini iyi analiz etmiş, Netflix yapımı Alman işi bir dizi.

2 Beğeni

Herkese inat Supernatural :grin:
Sezonda uzun aralar verdiklerinde unutup sonraları bir şekilde hatırlayıp birikmiş bölümleri izlemek en büyük zevkim :grin::grin:

2 Beğeni

Peygamber sabrı var heralde sizde. Kolay gelsin iyi seyirler.

4 Beğeni