İzlemekte Olduğunuz Diziler ve Yorumlarınız

Biraz önce ilk bölümünü izledim .Bilim kurgu ve gerilim birlikte :stuck_out_tongue_closed_eyes: bakalım 3 bölüm daha izledikten sonra devam edip etmeyeceğime karar veririm :smiley:

(Hazal Çamur) #123

Bojack Horseman

Çok ama çok uzun zamandır önyargılarımın esiri olup uzak durduğum bir yapımdı Bojack. Karakter tasarımları ve depresif doğasıyla beni bir şekilde itmeyi başarıyordu. Sonra bir gün, @Bay_Karamsar ile @Nemo 'nun yorumlarını okudum. İkisi birden yanılıyor olamaz dedim ve ilk kez sabaha karşı, uykunun tutmadığı ama kafamın kitap okuyacak kadar da berrak olmadığı kör bir saatte başladım.

Bojack Horseman, hayatımda izlediğim hiçbir şeye benzemiyor. Her defasında insanın canını gerçeklerle bu derece yakarken mizahından hiçbir şey kaybetmemesi, didaktik bakış açısını hiçbir sezonda bozmaması ve en önemlisi, insan psikolojisini bu derece yüksek bir güçle analiz etmesi beni kendisine bağımlı hale getirdi.

Bojack, kendimde/kendimizde nefret ettiğim/ettiğimiz şeylerin bir tezahürü sanki. Sanıyorum o yüzden en çok onu seviyorum. Çünkü hepimiz günahkar varlıklarız ve onlardan tiksinsek ve pişman olsak dahi hiçbirimiz onları satmayız. Elden çıkarmayız. Döner dolaşır aynı günahlarla yuvarlanıp yoğrulmaya devam ederiz.

Mr. Peanutbutter’ın her şeyde iyi olup da özel hayatında asla mutlu olamaması, Diane’in açmazları, Princess Carolyn’in güçlü bir karakter olarak hayat tarafından nasıl da tüketildiği gibi kavramlarla izlerken gözüne ışık tutulmuş bir geyikmişçesine kilitleniyorum.

Ama bir şekilde güldürüyor da :slight_smile: Bunu nasıl başarıyor sahi? Her şeye rağmen, kahkahaları da azalmıyor.

Dün 4. sezonu bitirdim. 5’e başlamak istemiyorum, çünkü sonrasında koca bir sezonu beklemek zorunda kalacağım. Yine de biliyorum ki uzun süre dayanamayıp onu da bir oturuşta bitireceğim.

Şu aralar evde sık sık eşime dediğim gibi, “Biliyor musun, ben 90’larda çok meşhur bir televizyon dizisinde oynamıştım.”

(Cemalettin Sipahioğlu) #124

Her Bojack izleyip sevenin başına gelen şey; kapanış şarkısının tesirinde kalmak ve bunu bir şekilde dışa vurma :smile: Arada değişiklik olsun, Vietnamcası da kulaklara çalınsın:

Nerede o eski Sabrina ?:upside_down_face: Ama ilk bölümün karanlık ortamını sevdim :relieved:

(Kenan Ulusoy) #126

Better Call Saul
Vince Gilligan kendine hayran birakiyor beni.
4-8 e kaldim. bolumle ilgili spoiler geliyor.

bu bolum de diziye giren Lalo’nun Breaking Bad’te su sahnede adi geciyor:
https://www.dailymotion.com/video/x15nfmd

Diziye yeni girmis bir karakteri yillar once kafasinda yaratmasi cok hosuma gitti. Dizi muazzam tavsiye ederim.

(Bahri Doğukan Şahin) #127

Bence boynuz kulağı geçti. Ben Breaking Bad’e oranla daha fazla sevmeye başladım Better Call Saul’ü.

Yalnız 4. sezona yoğunluğumdan dolayı hala başlayamadım. Önceki sezonları da biriktirerek izlemiştim zaten, böylesi daha güzel oluyor. En yakın zamanda izleyeceğim, çok özledim.

(Doğan) #128

Dogs of Berlin

Dizi Berlin’deki göçmen çetelerin, neo nazilerin, polis ve birbirleriyle mücadelesini anlatıyor. Alman milli takımının en iyi oyuncusunun ölümüyle tetiklenen olaylar şike, azınlık krizi, neo naziler, kutuplaşma gibi birçok sorunu içinde güzelce harmanlayıp sunuyor.

Kendi dertlerini iyi analiz etmiş, Netflix yapımı Alman işi bir dizi.

(m) #129

Herkese inat Supernatural :grin:
Sezonda uzun aralar verdiklerinde unutup sonraları bir şekilde hatırlayıp birikmiş bölümleri izlemek en büyük zevkim :grin::grin:

(Kenan Ulusoy) #130

Peygamber sabrı var heralde sizde. Kolay gelsin iyi seyirler.

(m) #131

Aslında çok sabırlı bir insan değilimdir ama bazen oluyor böyle şeyler :grin:

(Hakan) #132

Kimse yazmamış ben değineyim bari
Şu sıralar Big Mouth izliyorum ergenliğe yeni giren çocukların kendilerini keşfetmelerini işliyor. Kesinlikle yetişkinlere yönelik bi animasyon olmuş. İzlerken çok eğleniyorum. Kara mizah sevenlere öneririm

a Discovery of Witches

Bütün hikaye Diana Bishop’ın Ashmole 782’ye erişmesi ve uzun yıllardır bu kitaba bir türlü ulaşamayan diğer doğaüstü yaratıkların bu erişimi fark etmesiyle başlıyor.
Dizi Deborah Harkness’ın All Souls üçlemesinden uyarlanmış. Yazarın üçlemesini okumadığım için kitaplarla bağlantısının olup olmadığı konusunda bir fikir beyan edemeyeceğim. Dizinin çekimleri daha çok İngiltere’de ve ilk sezonun sonlarına doğru Fransa’da gerçekleşiyor. Dizide yer alan mekanların -özellikle kütüphanenin- havasının gayet ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Genelde Kuzey Avrupa ve Asya ülkelerine merak duymama karşın diziyi izledikten sonra İngiltere ile alakalı bir parça araştırma yapmadım değil. Daha önce izlediğim doğaüstü dizi ve filmlere kıyasla her şeyin “tadında” ilerlediğini düşünüyorum. Dizi ilk sezonunu 2 Kasım 2018 itibariyle bitirdi ve 2. sezonun onayını almış bulunuyor.
Gelecek sezonu merakla beklemekle birlikte, izlemiş ve izleyecek arkadaşlar adına şu soruyu sormak istiyorum: “Peki ya iblisler sayın senarist?”.

(Doğan) #134

Brooklyn Nine-Nine

Dizide 99 Karakolu’ndaki dedektiflerin günlük rutinine konuk oluyoruz. Kendine has, absürt karakterlerini kullanarak oluşturuluyor komedisini. Jack Peralta, Amy Santiago, Raymond Holt, Terry, Boyle, Hitchcock, Scully, Diaz, Gina gibi hepsinin karikatür çizgisinde dolaşan ama asla düşmeyen karakterleri iyi bir arkadaş ediniyorsunuz gibi hissettiriyor. Samimi bir ortam kurmayı ve bunu seyirciye geçirmeyi başarmış.

Normalde yabancı komedilere gülmezdim ancak Nine-Nine istisnalardan oldu. Hap gibi 20 dakikalık bölümleriyle bir şans verilebilir.

(fatih çetin) #135

Zamanında Atv’de yayınlanan Hatırla Sevgili’yi izliyorum. 7. bölümdeyim. Olaylar hem hızlı gelişti hem de youtube sayfalarında bölümlerin bazı kısımları kesildiği için pek bir şey anladığım söylenemez. 1960 olayları ile ilgili ekstra bir araştırma yapacağım. Pek ilgilendiğim bir konu değil siyaset ama Kpss tarih kısmı için işe yarar belki.

1960 olayları için önerdiğiniz videolar, sayfalar, kaynak kitaplar varsa paylaşabilirsiniz.

Ben Demirkırat belgelisini izlemiştim, belgeselin bir de kitabı var. Hatırla Sevgili’de olaylar 60 lardan başlıyor ama 12 Mart sonrasına kadar ilerliyor. Benim dediğim belgesel tek partili dönem, Demokrat partinin kuruluşu ve sonrası, Adnan Menderes’in idamını içeriyor. Sonraki dönemler başka belgeselde anlatılıyor. Taraflı olduğunu düşündüğüm yerler tabii ki var ama bu kadar kapsamlı başka bir belgesel yok. Anahatlarını anladıktan sonra başka kaynakları, farklı düşünceleri değerlendirmek daha kolay oluyor.

(fatih çetin) #137

Teşekkür ederim. En uygun anımda izleyeceğim.

(Mustafa Güngören) #138

13 Reasons Why

1. sezon 12. bölüm az önce bitti. Son bölüm kaldı ve merakla izleyeceğimi umuyorum. Yorumlarda bu sezonun beğenilmediğini gördüm genelde. Fakat ben, olayların arka yüzünün görünmesi, karakterlere daha fazla odaklanmaları ve bazı şeylerin sandığımız gibi olmadığını görmek açısından bu sezonu ilk sezondan daha iyi buldum.

You

İzlemeye yeni başladım. Gossip Girl’deki Dan’in bir kıza takıntılanması ve tüm hayatını stalklaması, onunla olmak için yapmadığını bırakmamasını anlatıyor. Stalkerlık müessesesi zaten hassas bir konu. O yüzden ürpermiyorum değil. Bunun etrafında dönse de, iç ses konuşmalarıyla yaptığı çıkarımları izlemesi zevkli.

Edit: Sevemedim. Sadece Astroneer oynarken arkaya ses olsun diye açmaya başladım. Sıkıcı bayağı.

En son Netflix’te Knightfall’u izledim. Akıcıydı, bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettiriyor. 2. sezon onayı almış. Tapınakçılarla ilgili detaylı bilgi vermiyor. Yalnızca Tapınakçıların Paris şubesinde yaşanan olayların anlatıldığı mini dizi tadında çerezlik bir dizi.

(Emre ) #142

Mr. Robot’un bütün bölümlerini yemeden içmeden bitirdim. Açıkcası bittikten sonra depresyona girdim. Benim için bir çağ açıp kapattı. Güzel bir yemek yiyince ağzınızın tadı değişmesin diye bir şey yemek istemezsiniz ya tıpkı onun gibi. Zirvede bırakmak istiyorum. Başka bir dizi de bulamıyorum ardından izleyecek. Sinematografisi mükemmeldi benim açımdan.