Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Aslında çok sabırlı bir insan değilimdir ama bazen oluyor böyle şeyler :grin:

1 Beğeni

Kimse yazmamış ben değineyim bari
Şu sıralar Big Mouth izliyorum ergenliğe yeni giren çocukların kendilerini keşfetmelerini işliyor. Kesinlikle yetişkinlere yönelik bi animasyon olmuş. İzlerken çok eğleniyorum. Kara mizah sevenlere öneririm

2 Beğeni

a Discovery of Witches

Bütün hikaye Diana Bishop’ın Ashmole 782’ye erişmesi ve uzun yıllardır bu kitaba bir türlü ulaşamayan diğer doğaüstü yaratıkların bu erişimi fark etmesiyle başlıyor.
Dizi Deborah Harkness’ın All Souls üçlemesinden uyarlanmış. Yazarın üçlemesini okumadığım için kitaplarla bağlantısının olup olmadığı konusunda bir fikir beyan edemeyeceğim. Dizinin çekimleri daha çok İngiltere’de ve ilk sezonun sonlarına doğru Fransa’da gerçekleşiyor. Dizide yer alan mekanların -özellikle kütüphanenin- havasının gayet ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Genelde Kuzey Avrupa ve Asya ülkelerine merak duymama karşın diziyi izledikten sonra İngiltere ile alakalı bir parça araştırma yapmadım değil. Daha önce izlediğim doğaüstü dizi ve filmlere kıyasla her şeyin “tadında” ilerlediğini düşünüyorum. Dizi ilk sezonunu 2 Kasım 2018 itibariyle bitirdi ve 2. sezonun onayını almış bulunuyor.
Gelecek sezonu merakla beklemekle birlikte, izlemiş ve izleyecek arkadaşlar adına şu soruyu sormak istiyorum: “Peki ya iblisler sayın senarist?”.

4 Beğeni

Brooklyn Nine-Nine

Dizide 99 Karakolu’ndaki dedektiflerin günlük rutinine konuk oluyoruz. Kendine has, absürt karakterlerini kullanarak oluşturuluyor komedisini. Jack Peralta, Amy Santiago, Raymond Holt, Terry, Boyle, Hitchcock, Scully, Diaz, Gina gibi hepsinin karikatür çizgisinde dolaşan ama asla düşmeyen karakterleri iyi bir arkadaş ediniyorsunuz gibi hissettiriyor. Samimi bir ortam kurmayı ve bunu seyirciye geçirmeyi başarmış.

Normalde yabancı komedilere gülmezdim ancak Nine-Nine istisnalardan oldu. Hap gibi 20 dakikalık bölümleriyle bir şans verilebilir.

5 Beğeni

Ben Demirkırat belgelisini izlemiştim, belgeselin bir de kitabı var. Hatırla Sevgili’de olaylar 60 lardan başlıyor ama 12 Mart sonrasına kadar ilerliyor. Benim dediğim belgesel tek partili dönem, Demokrat partinin kuruluşu ve sonrası, Adnan Menderes’in idamını içeriyor. Sonraki dönemler başka belgeselde anlatılıyor. Taraflı olduğunu düşündüğüm yerler tabii ki var ama bu kadar kapsamlı başka bir belgesel yok. Anahatlarını anladıktan sonra başka kaynakları, farklı düşünceleri değerlendirmek daha kolay oluyor.

3 Beğeni

13 Reasons Why

1. sezon 12. bölüm az önce bitti. Son bölüm kaldı ve merakla izleyeceğimi umuyorum. Yorumlarda bu sezonun beğenilmediğini gördüm genelde. Fakat ben, olayların arka yüzünün görünmesi, karakterlere daha fazla odaklanmaları ve bazı şeylerin sandığımız gibi olmadığını görmek açısından bu sezonu ilk sezondan daha iyi buldum.

You

İzlemeye yeni başladım. Gossip Girl’deki Dan’in bir kıza takıntılanması ve tüm hayatını stalklaması, onunla olmak için yapmadığını bırakmamasını anlatıyor. Stalkerlık müessesesi zaten hassas bir konu. O yüzden ürpermiyorum değil. Bunun etrafında dönse de, iç ses konuşmalarıyla yaptığı çıkarımları izlemesi zevkli.

Edit: Sevemedim. Sadece Astroneer oynarken arkaya ses olsun diye açmaya başladım. Sıkıcı bayağı.

1 Beğeni

En son Netflix’te Knightfall’u izledim. Akıcıydı, bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettiriyor. 2. sezon onayı almış. Tapınakçılarla ilgili detaylı bilgi vermiyor. Yalnızca Tapınakçıların Paris şubesinde yaşanan olayların anlatıldığı mini dizi tadında çerezlik bir dizi.

1 Beğeni

Mr. Robot’un bütün bölümlerini yemeden içmeden bitirdim. Açıkcası bittikten sonra depresyona girdim. Benim için bir çağ açıp kapattı. Güzel bir yemek yiyince ağzınızın tadı değişmesin diye bir şey yemek istemezsiniz ya tıpkı onun gibi. Zirvede bırakmak istiyorum. Başka bir dizi de bulamıyorum ardından izleyecek. Sinematografisi mükemmeldi benim açımdan.

2 Beğeni

hqdefault

Talihsiz serüvenler dizisi 3.sezon kaldığı yerden devam ediyor harika bir dizi ve ne yazık ki bu son sezonmuş izlemeyen varsa çok keyifli ve absürt bir dizi. :slight_smile:

1 Beğeni

Yıllar evvel Jim Carey’in oynadığı filmden sonra ısınamadım bu diziye. Yine de Neil P. Harris gayet harika oynamış. İnsan bir şeye alışıp sevince ikinci versiyonlarına kolay adapte olamıyor.

3 Beğeni

Bende direk diziyi izlediğim için filme ısınamamıştım zaten 11-12 kitap filme nasıl sığdırmışlar anlamadım.

1 Beğeni

Geçenlerde Uzay Yolu’na biraz ara verip farklı bir şeyler izleyeyim dedim. Netflix’in You adlı dizisini bir solukta izledim. Bazı mantık hataları olsa da fazlasıyla sürükleyiciydi.

1 Beğeni

Castlevania çizgi dizisini izliyorum, 2. sezonun son bölümlerindeyim ve hoşuma gidiyor konunun işlenişi - diyaloglar - çizimler - insanlığa eleştirel bakış açısı yönünden.

2 Beğeni

İlk 3 kitabı anlatıyor film ve onkarı da yanlış anlatıyor. 13 kitaptan oluşuyor bir de seri

1 Beğeni

The Last Ship:
Dizi genel olarak aksiyonu bol bir dizi, kişisel olarak pek birşey katacak tarza bir yapım degil ama aksiyon hic azalmadan devam ediyor.Oyuncu ortamı için bile izlenebileceğeni düşünüyorum.Genel olarak türü için değerlendirilirse gayet başarılı bir diziydi.Özellikle oyuncu kadrosu şahaneydi.Eksik yönü final oldu bittiye getirmişler, daha güzel bir final olmalıydı.

2 Beğeni

W - Two Worlds Apart adlı Kore dizisi başta ucuz romantizm gibi gelse de oldukça fantastik ve gerilimli bir eser. Ayrıca Scalzi’nin Kırmızı Üniformalılar adlı eseri ile ortak bir noktası var.

Genç kızımız, babası tarafından yaratılan ve Kore’nin en sevilen çizgi romanı W’nin içinde bulur kendisini ve olaylar gelişir. Özellikle beşinci bölümde bir olay var ki “keşke George R.R. Martin’in de başına gelse” dedim.

Çizgi romanın ana karakteri gerçek dünyaya geçmeyi başarıyor ve yaratıcısına hesap soruyor. Bana o acıların hepsini sen çektirdin diyor. Keşke Game of Thrones’ta aniden ölen sayısız karakter de gerçek dünyaya gelip yaratıcısına hesap sorabilse.

4 Beğeni

Broklyn 99’a başladım geçen hafta. Beklentimi fazlasıyla karşıladı. Hatta üstüne de çıktı. Çok komik, her karakteri ayrı güzel efsane bir diziymiş. Sezon sayısının az olması üzse de hâla çekiliyor olmasıyla avunabiliyorum.

5 Beğeni

Over The Garden Wall (Bahça Duvarından Aştım) gerçekten çok tatlış bir diziydi. Kısa olması da ayrı bir güzellik katıyor. Artık sezon sezon dizi izlemek istemiyorum hiç.

2 Beğeni

Yıllarca karşıma çıkan ama bir türlü izleme isteği olmayan diziyi nihayet geçen hafta başlayıp bugün bitirdim.yıllarca ne kaçırdığımın farkında bile değilmişim,olay örgüsü,karekterler,oyuncular,hikayesi ve herşeyi ile muhteşem bir yapımmış.Eger kararsız olanlar varsa kaçırmadan izleyin derim diziyi,Türkçe dublaj izlemenizi öneririm bu arada dublaj enfes olmuş. Şimdi spin-off’u olan better call saulda.

5 Beğeni