Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Zaten listemde olan bir şeydi. Senin bu mesajının gazıyla başladım ve dört bölüm izledim bugün.

Dizi biraz ağır geldi bana, bunaltıcı. Gerçekçi olmasından dolayı böyle. İyi anlamda söylüyorum bunu tabii. Misal Black Mirror’un da ağır bölümleri vardı ama bir şekilde distopik bir gelecek nasıl olsa deyip işin içinden çıkıyordun. Bu dizide ise öyle deyip çıkamıyorsun işin içinden. Genelde komedi dizilerine alışık olan bünyeme şok etkisi yaptı. Bir aksilik olmazsa kısa sürede bitiririm.

Dune, Vakıf seven Breaking Bad ve Mr. Robot’a ölür biter. Şahsen benim için öyleydi.

1 Beğeni

Bloodline:
Dizinin çekildiği yer muhteşem ötesi bir yer.Olaylar bir aile etrafında dönüyor.Genel olarak ağır ilerlesede biraz izledikten sonra ailedeki yaşanan olayları merak ediyor ve yaşanılan olaylarda şimdi ne olacak sorusu sürekli sizi merak ettiriyor.Oyunculuklar zaten mükemmel (Kyle Chandler performansı özellikle muhteşemdi) , dram tarzında çok başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum.3×9 bölüme kadar dizi hep standart giderken son iki bölümde farklı bir tarzda ilerledi.Finale gelecek olursak daha kesin şekilde bitirilmesini tercih ederdim aklıma takılan sorular kaldı.Toparlarsak başlangıçda bıraksam mı derken diziye alışınca çok beğenerek izlediğim.
Dram-gerilim severler bence mutlaka bir şans vermeli.

1 Beğeni

Zaman geçirmek için absürd korku ve komedi karışımı dizi arıyorsanız Ash vs Evil Dead dizisini öneririm.

80’ler döneminde film serisiyken onun devamı olarak birkaç sene önce dizisini çektiler. Filmleri seyretmediğim için bilemiyorum ama o dönem ciddi korku filmleri olarak çekilmiş sanırım ama dizisinin dediğim gibi kendisiyle dalga gecen bir yapısı var.

2 Beğeni

İptal edildiğine çok üzüldüğüm nadir dizilerden

Normalde iptal edilen dizileri seyretmeyi tercih etmiyorum ama bir iki bölüm izleyim kafa dağıtırım dedim 3. Sezonun sonunu getirene kadar başka dizi izleyemedim.

1 Beğeni

220px-Better_Call_Saul_Season_4

Bugun itibari ile 4 sezonun tamamını bitirdim. B.B’nin spin-off’u olmasına ragmen hiç bir eksiğini göremediğim muazzam bir diziydi.Namıdeger saul goodman’ın(gerçek adını bu dizide ögrenmiş oldum ‘jimmy mcgill’) nasıl böyle bir avukata dönüştüğünü görmüş olduk.Eger eğlenceli ve bol espirili bir dizi arıyorsanız breaking bad’dan sonra şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.B.B’yi türkce dublaj izlemiştim ama aynı dublaj bu dizide olmadığı için orijinal dilinde izledim ve iyikine orjinal dilde izledim dedim çok keyif verdi.

4 Beğeni

Donanımhaber’in forumunda görmüstüm.

Breaking Bad 2.sezon 8.bölümde Walter ve Jesse Saul’u kaçırdığında Saul’un söylediği ilk şey Lalo mu gönderdi sizi olmuştu. Muhtemelen Lalo Saul’un başına baya bi bela olacak.

Muazzam bilgi. Vince Gilligan’a hayran kaldım.

bence daha fazla kişiye bela olacak gibi,ama o kafayla fazla yaşamaz bence :slight_smile:

1 Beğeni

J9hUUXp

En son bu diziye başladım 19.bölümden oluşan başka bir sahaşer diyebilirim,her bölüm ne kadar ahım şahım olmasa’da o kadar etkileyici ki akıllara kazınıyor.Dizinin her bölümü farkı oyuncular ve yeni bir seneryo ile başlıyor ama ana tema hiç değişmiyor ‘sosyal medya ve çagımızın vazgeçilmesi telefonlar’ dizide bu iki unsur çok iyi işlenmiş durumda eger çok kaliteli bir dizi izlemek istiyor iseniz öneririm.

4 Beğeni

Star Trek: Deep Space Nine (Uzay Yolu: Derin Uzay Dokuz) adlı diziyi izliyorum. Bu dizi de diğer Uzay Yolu dizileri gibi her şey hakkında bir dizi. Bugüne kadar üretilmiş pek çok kitap, film, dizi, oyun ve çizgi romanın konusu Uzay Yolu’nun birer bölümünde işlenmiş, hem de çok kaliteli işlenmiştir. Sadece bilimkurgu türünde değil, diğer türlerdeki örnekler de buna dâhil.

Az önce izlediğim bölüm James Bond’u kıskandıracak kadar iyi bir casusluk hikâyesiydi. Ondan önce izlediğim bir bölüm ise Ocean’s Eleven’a benzeyen bir kumarhane soygununu konu ediniyordu.

Bir önceki dizi olan Star Trek: The Next Generation (Uzay Yolu: Yeni Nesil) dizisinin bir bölümü Ursula K. Le Guin’in Karanlığın Sol Eli romanına benziyordu. Iconian ırkı ise Stargate (Yıldız Geçidi) dizisinde gördüğümüz Kadimlere benziyor. Bu arada DS9 dizisindeki Trill ırkı ise kısmen Goa’uld ve Tok’ra ırklarına benziyor.

Bunlar gibi yüzlerce örnek verilebilir. Kısacası Uzay Yolu, diğer bütün eserlerin toplamı gibi bir şey.

Uzay Yolu’nu bu kadar çok sevmemin bir diğer nedeni de verdiği ilham. Hem sosyolojik, ideolojik, ekonomik ve felsefi anlamda sayısız çözümlemede bulunmuş bir dizi hem de teknolojiye büyük ilham vermiş. 3B yazıcılar, tabletler, dijital asistanlar, sanal gerçeklik, kuantum iletişim ağı gibi sayısız teknoloji daha ortada yokken uzun yıllar öncesinde Uzay Yolu’nda çok başarılı bir şekilde tanıtıldı.

Ekleme: Az önce izlediğim bölüm Inception’dan 11 yıl önce yayımlanmış olmasına rağmen onun işlediği temayı işliyordu. Casusluk amacıyla bir başkasının zihnine yapılan bir yolculuk, rüya içinde rüya ve gerçekle rüyanın karışması bu bölümde var.

1 Beğeni

Dün iki dizinin finalini izleme şerefine nail oldum.

Maniac
İlk 3-4 bölüm izlemesi sıkıcı sonradan konuyu anlamayla izlettirmeyi başaran değişik bir dizi olmuş. Sabırsız, sürekli ters köşeye yatıran dizileri seviyorsanız bu dizi hiç size göre değil. Emma Stone bu arada baya iyi bir oyunculuk sergilemiş. 10 bölümlük devamı olmayan bir mini dizi. Bir Norveç dizisinin uyarlamasıymış.

Sense8
İptali gerçekten tepki gösterilecek kadar varmış. Güzel diziydi. Renkli karakterler ve aralarındaki bağ izleyiciyi içine çekiyor. Son bölümü iki buçuk saatlik olup oldukça mantık hatası barındırsa da dizi 2.sezon iptalinden sonra tepkiler üzerine bir final bölümü onayı kapmıştı ki iyi ki kapmış yoksa 2. sezon finaliyle kalsaydı oldukça kızgın bir kitle olacaktı daima.

1 Beğeni

images%20(16)

%90 şişirilmiş bir dizi benim anlamadıgım herkesin bu diziye bayılması.Yukarıda bir arkadaş güzel özelmemiş aslında (İnanılmaz abartıldığını düşünüyorum. Bu kadar zeki olan profesörün böylesine geri zekalı bir ekiple soygun yapmaya yeltenmesi ironik. Üstelik mantık hataları da göze batıyor, her şey tesadüf ve şans üzerine kurulu.)
Yani biri size bu diziyi ballandıra ballandıra anlatıyorsa inanmayın derim dizi normal ama iyi değil bunu net söyleyebilirim.

2 Beğeni

Dizi bir tek Türkiye’de tuttu zaten. Kötü dizi kesinlikle değil ama hayranlarının öldüğü kadar hiç değil. Aslında ilk part fena olmasa da 2. partta çok bozuyor dizi kendini sanki düğümleri sıkıp nasıl çözeceklerini bulamamışlar da her şey şans ile çözülüyor. Profesör de akıllı falan değil, o kadar plan yaptım diyor tüm olaylar şansa bağlanıyor. Bir tek Berlin reis aklı başında onu da öldürdüler. Berlin karakteri olmasa yarım bırakırdım muhtemelen.

Edit: Blur eklendi.

Aynen en iyi performansı berlin sergiledi ama spoiler olur diye bence o bölümü sil .:slight_smile:

Sağol ya, böyle açık açık spoileri gözümüze soktuğun için. Belli ki bu sayfayı çok dikkatli takip etmek gerek.

1 Beğeni

Kusura bakmayın yazarken dikkat etmemişim. :sweat_smile:

peaky blinders===Bu diziyi izleyen varmı YouTube ve net yorumları çogunlukla ve tecrübeme dayanarak aldatıcı oluyor sizce izlenmeli mi?

İlk 2 sezonu çok güzeldi, 3. sezon biraz sönük kaldı. 4. sezona kıyamadığımdan daha başlamadım :sweat_smile: Şimdiye kadar izlediğim dizilerden daha farklı seyrettiği için başlarda bi konuya girememe durumum oldu, ama alışınca güzel ilerledi. 5. sezon bu sene olacak diyorlardı ama daha bir gelişme yok sanırım.
Ben şans ver derim :blush:

1 Beğeni

Ben izledim.Tavsiye ederim gayet keyifli bir dizi. Dizi biraz da geçtiği dönem vasıtasıyla etkiledi beni, açıkçası günümüzde geçseydi o kadar etkilenmezdim gibi geliyor. Gerek bölüm sayısının azlığı gerek aşırı ingilizlilik sebebiyle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Karakter gelişimi konusunda da beni tatmin etmişti.

Edit:

Yeni yılda yayınladıkları 2019 drama dizileri teaserında Peaky blinders var. Yapımcısı da muhtemelen 7 sezon yapacağız diziyi diyor ama tam tarih vermiyor maalesef. Muhtemelen 2019’un sonlarında yayınlanacak.

Bir de Tom Hardy’nin başrol oynadığı Taboo’yu da tavsiye ederim. Ben peaky blinders’a Taboo’yu izledikten sonra Tom Hardy oynuyor ve WW1 sonrası ingilteresinde mafyalar diyerek başladım. Mafya tam doğru sözcük değil ama demek istediğimi anlattı sanırım.

2 Beğeni