Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Müthiş bir dizi bece. İlk üçüme girer benim o derece çok seviyorum. Mutlaka en az 2 bölüm şans ver. İlk bölüm bazı insanlara anlaması güç gibi geliyor

İçerden sızan bilgilere göre 5.sezon Nisan ayında gelecek ama trailer yayınlamak istemiyormuş yapımcısı. Bakalım göreceğiz

1 Beğeni

İlk bölümü izledim ve izlemeye karar verdim zaten :slight_smile: başlangıç güzeldi.

1 Beğeni

True Detective.Ne acayip bir 8 hafta oldu.Ancak biraz ekşimsi olmamış desem yalan olur.Yine de Mahershala Ali ve Stephen Dorff izlememin en büyük nedenlerinden oldu.Stephen Dorff’u burada keşfettim ve gelecek işlerini de merakla bekliyorum.Puan 7,9/10

0,1 i nerden kırdınız acaba?

biraz garip oldu gerçekten.ancak puanı ne 8 ne de 7.5 idi ben de öyle verdim.

2 Beğeni

ben çok sevdim. dönem çok güzel yansıtılmış. müzikler çok güzel. dikkatle izlenmesi gereken ayrıntılı bir dizi.

2 Beğeni

The Umbrella Academy’i izleyen var mı? Sizce nasıl?

Birde aynı soruları Titans için sormak istiyorum.

The Umbrella Academy’i geçenlerde bitirdim, çok beğendim, hatta gittim çizgiromanlarını da okudum. Ve hatta, bunu sık söylemem ama, diziyi çizgiromanlardan daha çok sevdim. Şiddetle tavsiye ederim.

Titans… eh… Dc evreninde en sevdiğim karakter Dick Grayson’dır ve yıllardır kendisini televizyon ya da beyaz perdede görmeyi bekliyorum. Belki çok beklentili olduğum için, ama tamamen hayal kırıklığıydı. Karakter gelişimi yok… dizinin “kötüsü” yok… Bütün bir sezon Dick Grayson’ın ergenliklerine ayrılmış ki - Dick o kadar ergen bir karakter de değildir. Damian Wayne’dir. Gerçekten Dc sevdiğim için bitirdim diziyi yoksa yarıda bırakırdım.

2 Beğeni

The Umbrella Academy bence güzel bir dizi ama atlaya atlaya izlersen. Bazı yerleri çok sıkıcı ama karakterleri beğendim. Genel olarak oyunculuklar iyi. Diziyi uzatmak için gereksiz yere 2 tane suikastçi var onları izliyoruz. Şöyle Sezon 10 bülüm yerine şöyle bir 7 bölüm olsaymış çok daha iyi olurmuş.

Titans ise tırt başlayan ama sonrasında nispeten toparlayan bir diziydi benim için birşeyler ile uğraşırken arkaplanda çalsın diye başladım son bölümlerde biraz dikkatli izler oldum diyebilirim. (DC-Marvel çizgi romanı okumuyorum ve takip etmiyorum.)

1 Beğeni

@MustafaYildiz @akaiabe
İkinize de çok teşekkür ediyorum. O zaman cuma sınavdan sonra ilk The Umbrella Academy’i izleyeceğim.

İngiltere’nin Sıfır Bir’i. Tabi arada dağlar kadar oyunculuk, sinematografi, senaryo farkı var.

3 Beğeni

Sıfır Bir benzetmesi bile hakaret bence

Açıklandığı zamandan bu yana beklediğim Love death+ robots izlemeye başladım. Şu an üçüncü bölümündeyim ve dürüst olursam beni fazlasıyla tatmin etti. Dizimiz kısa bölümlerden oluşan bilimkurgu animasyon-antoloji serisi. Her bölümde animasyon tarzlarını da değiştiriyorlar, hikayeyi de. Kısa olması şimdilik sınav dönemindeki ben için iyi bir şey, 10-15 dakikayı ayırmak sorun olmuyor elbet ama ileriki bölümlerde bu sürenin az olması belki beni tatmin etmeyebilir. Bölümlerden bahsedeck olursam. İlk bölüm Peter F. Hamilton tarafından yazılmış. Benim daha önce okumadığım bir yazar, sanırsam hiçbir kitabı da çevrilmedi dilimize. Hikaye açısından fazlasıyla tatmin ediyor, üstüne o görselikle izlemek de hikayenin zevkini katlıyor. Özellikle yaratık tasarımlarını ve dövüş sahnesini zevkle izledim.
İkinci bölümdeyse yazarımız John Scalzi, kıyamet sonrası bir dünyaya turistik bir gezi yapan 3 robotun turunu izliyoruz. Benim için gayet eğlenceli bir bölümdü, Douglas Adams kafasında yazılmış keyifli bir hikayeydi.
Üçüncü bölümümüz bu ikisinin yanında en zayıf bölümdü. Yazarımız bu sefer Alberto Mielgo ve aynı zamanda yönetmenimiz de. Kendisini İmdb üzerinde araştırınca aslında sanat yönetmeni olduğunu öğrendim. En son çıkan Spiderman animasyonu ve Corpse Bride gibi filmlerde çalışmış. Görsel açıdan bana Spiderman animasyonunu hatırlatan, ortalama bir hikayeyi anlatmış. Kötü müydü bence hayır ama ‘‘İyi miydi?’’ diye sorarsanız da aynısını söylerim.
Ayrıca bölümler içinde eski bilim kurgu filmlerine de göndermeler olması izlerken insana ayrı bir tat veriyor. İlk iki bölümde birer tane yakaladım ama üçüncü bölümde göremedim malesef.
Genel olarak iyi gidiyor şimdilik, umarım hikayeler kalitesini kaybetmeden devam eder.

3 Beğeni

Özellikle çok yoğun çalıştığım dönemlerde kitap okumak şöyle dursun, herhangi bir yazı okumak bile içimden gelmediğinden dizilere sarıyorum. Komikli, beni düşündürmeyecek, zihnimi boşaltacak, sürekli ekrana bakmak zorunda bırakmayacak, keyifli, polisiyeli, cinayetli, dedektifli diziler tercih ediyorum. @enlied’ın önerisiyle Perception’ı izlemeye başlamıştım ama onu da bugün bitirdim. O kadar keyifle izliyordum ki diziyi üç sezonda bitirmelerine kahroldum. Fakat bunu da bitmemle birlikte tatlış dizi künyem şöyle oldu:

Mentalist
Castle
Elementary
Lucifer
Perception
Lie to Me
Leverage
Warehouse 13
Librarians

Bunlara benzer dizi aradığımda karşıma 6 sezonluk Psych diye bir dizi çıktı. Şimdi onu deneyeceğim. Bu tür dizi önerilerinize açığım.

2 Beğeni

Lie to me dizisi ilginç bir dizi. Vücut diline meraklıysanız izleyebilirsiniz. Mesela insan korkunca yüz rengi neden beyazlar onu açıklıyor şimdi böyle deyince sadece bunu açıklıyormuş gibi olmuş ama daha fazlası var. Ancak bazı bölümleri 10 üzerinden 8 iken bazıları 2. Çok garip bir şekilde bazen senarist filan değişiyor gibi bir de ana karakterin değişik hareketleri giderek ilgi çekici olmaktan çıkıp abartıya ve çocukça bir hale bürünüyor. Ilk bölümü deneyin zaten 3 sezon.

1 Beğeni

Ah onu eklemeyi unutmuşum. Onu da izledim. Çok severek izlemiştim.

1 Beğeni

O zaman şey dur dur gelicek aklıma aaa ha buldum Barış Özcan’ın önerdiği Inside no:9 bununla ilgili bir iki kelam edeceğim forumda ama size bir bölüm önereyim onu bi izleyin severseniz neden olmasın veya onu da izlemiş olabilirsiniz.

1 Beğeni

İlginizi çeker mi bilmiyorum ama isterseniz Netflix yapımı olan American Vandal’ın fragmanına bir göz atın. Komedi ve gizemin bir arada olduğu çok eğlenceli bir yapım. Sekizer bölümlük iki sezondan oluşuyor ve her iki sezonda da ayrı bir hikâye işleniyor.

1 Beğeni

Onun yorumunu okumuştum. Hani yorumunda Black Mirror ile kıyaslandığı söylenen dizi, değil mi? Black Mirror’dan epey tiksiniyorum ben. Öyle boğucu bir diziyse izleyemem. Ama eğer boğucu değil, komikli, şapşallı anları da var diyorsanız izleyeyim.