Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

The OA

Konusu herkesin ilgisini çekmeyebilir ancak merakla izleyeceğinizi düşünüyorum. Bu arada 2. sezon bugün itibariyle Netflix’te yayınlandı.

Spoiler olursa diye hiçbir şeyden bahsetmemiştim.

Görme engelli bir kızın yıllar sonra ortaya çıkmasıyla başlıyor olaylar. Üstelik kız artık görebiliyor.

Bununla birlikte herkes onun psikolojik sorunları olduğunu, aklını yitirdiğini düşünse de öyle değil. Ölüme Yakın Deneyim yaşamış ablamız.

AĞIR SPOILER !

Bu kaybolduğu 7 yıllık süreç boyunca da aynı şeyi yaşayan insanlarla tanışıyor. Hatta bu deneyimi küçük bir çocukken yaşadığı için görme yetisini kaybettiğini öğreniyoruz.

1 Beğeni

The Office’de 8. sezonu yarıladım. Michael Scott’sız dizi çekilmiyor ve çoğu bölüm tebessüm bile etmiyorum artık. Bu yüzden diziye bir süreliğine ara verdim.

The OA’nın 2. sezonunu dün bitirdim. Sezonun ilk bölümü çok alakasız ilerliyor derken bölüm sonunda 1.sezona güzel bağladılar. Yer yer sıkıcı olsada bir günde bitirdim sezonu. Bu sezonda bazı soruların cevabını öğrensekte OA bizi yeni sorularlarla baş başa bırakıp sezon finali yaptı. 2. sezon genel olarak 1. sezonun tekrarı olmuş. Çıkarsa 3. sezonu izlemeyi düşünmüyorum.

Bugün You dizisine başlayıp bitirdim. Dizi konu itibariyle çok güzel ama dizinin bölüm sayısını fazla tutarak ve aşırı sex sahneleriyle diziyi biraz sıvamışlar. Diziyi atlaya atlaya izleyince tam çerezlik dizi olmuş aslında. Bu arada başrol kadın karakterini karmaşık yapmak isterken çok itici bir karakter yaratılmış.

2 Beğeni

The Last Kingdom diye bi diziye başladım geçen hafta Viking tarihlerini filan anlatıyor ve sürükleyici geldi bana bayağı. Eski çağ savaş tarzı dizileri seven varsa kesinlikle öneririm.

1 Beğeni

Halka dizisini izleyen var mı? Dizi yerli dizi uzunluğunda ama çok kaliteli bir yapım. Herkese tavsiye ederim.

Beklenmedik bir etki yapıyor gerçekten.Kurgusu iyi bir kere,çekim kalitesi de güzel.Ters köşeleri de fena değil.İzlettiriyor kendisini.

1 Beğeni

Dizinin tek sorunu reytingden dolayı iptal olma ihtimali. Keşke senaryoyu başta Netflix’e filan götürselermiş.

11.22.63 izliyorum son 2 bölüm kaldı.JJ Abrams ve Stephen King’den daha iyisini bekler miydim ? Kesinlikle beklerdim. Ama yine de oldukça iyi gidiyor. Daha önce konuşuldu mu ,yorumlarınızı çok merak ediyorum açıkçası :slight_smile:

1 Beğeni

miracle workers.
steve buscemi’nin tanrıyı oynadığı, daniel radcliffe’in heaven inc. bünyesinde answered prayers departmentda çalıştığı, geçen günlerde finalini yapan çerezlik mini dizi. keşke biraz daha uzatsalardı. tadı damağımızda kaldı.

the umbrella academy.
dark horse’un aynı adlı çizgi romanından uyarlama netflix dizisi. özellikle soundtrackleri ve görüntü kalitesi muhteşem. favorim ise tabiki klaus. ay özledim. merakla 2. sezonu beklemekteyiz.

american gods.
şu an takip ettiğim en güncel dizi muhtemelen. her sahnesinden sanat akıyor resmen. neil gaiman’ın neredeyse tüm kitaplarını okumuş, kalemine hayran biri olarak, en beğendiğim uyarlaması diyebilirim. ha bir de 31 mayısta good omens gelecek mükemmel kadrosuyla, muhtemelen ona da çok fazla düşeceğim.

2 Beğeni

Naziler ve Son Çözüm:Ölüm Kampı Auschwitz

En son 6 bölümlük BBC yapımı çok kaliteli olan bu diziyi izledim.Dizi şuan sadece Netflix’te var maalesef :(. Dizinin konusu Nazilerin en büyük toplama kampı olan auschwitz’in nasıl kurulduğunu,orada kimlerin görev aldıgını,kaç inanın öldüğünü ve sonundaki akibetini ele almış.Dizide orada görev yapmış Nazi olmayan sıradan askerlere,çeşitli milletlerden Yahudilere,Rus esirlere ve oranın ve bir çok yerin kurtarılmasını saglayan bazı Rus askerinin anlatımlarını %90 oranında verilmiş.Tavsiye ederim.

3 Beğeni

The Umbrella Academy’i izledim ve oldukça beğendim. Aslında ilk 2 bölümü izledikten sonra biraz ara vermiştim ama sonra geri kalan bölümleri bir çırpıda bitirdim. Soundtrackler ise efsane.

Miracle workers bu dizide Steve Buscemi oynuyor ve benim haberim yok😲.Listeme hemen ekliyorum.

1 Beğeni

izlemeyi çok merak ettiğim 12 monkeys dizi admin sağolsun istediğim bütün bölümleri mail olarak gönderdi bana. eleştirisi de çok güzeldi. kesinlikle tavsiye ediyorum.

glitch-netflix-canceled-or-renewed-590x224

Netflix üzerinden izleyecek dizi arayanlara kıyıda köşede kalmış çok güzel bir dizi önereceğim. Bilindik birçok dizi var onları zaten herkes öneriyor ama farklı bir şey arıyorsanız Glitch başlayacağınız ilk dizi olsun. Şu an iki sezonu da Netflix’de var. Farklı bir senaryo ve farklı bir havası var dizinin. Biraz karanlık, biraz gizem, biraz gerilim, biraz bilim kurgu… Her şey var. Su gibi akıyor, merak ettiriyor. Ben çok beğendim, 12 bölümünü de hemen bitirdim, kesinlikle tavsiye ediyorum. 3. sezonu da gelecekmiş, dizi devam ediyor yani.

Ayrıca bitmiş bir dizi önereceğim, Bates Motel. Toplam 5 sezon, her sezon birbirinden güzel. Oyunculuklar mükemmel. Psikolojik - korku - gerilim sevenlere ilk tavsiyem bu dizi olacak. Zaten Sapık filminden de konuyu az çok biliyorsunuzdur. Bir anne ve oğlunun hikayesi. Sapık filminin diziye uyarlanmış hali ve kesinlikle çok iyi iş çıkarmışlar.

Ve son olarak bu tavsiyem de Breaking Bad hayranlarına özel olarak gelsin. Mükemmel bir spin-off dizisi Better Call Saul. Şu an 4. sezonu bitti ve 5. sezonu heyecanla beklemekteyim. Her şeyiyle Breaking Bad i aratmıyor, mutlaka izlenmeli. 5. sezon son olacakmış ve Vince Gilligan bir sürpriz yaparak Jesse ve Walter’ı son sezonda konuk edebilir diye bir söylenti de duymuştum, umarım görürüz ki zira bir tek onları görmedik dizide neredeyse.

Biraz öneri yazısı gibi oldu ama yorumumun arasına tavsiye sıkıştırdım diyelim

4 Beğeni

indir

3-4 günde güncel bölüme geldim. Dizi eğer benim gibi Çin Dövüş Sanatları’nı beğenen biriyseniz hoşunuza gidecek bir dizi, aksi taktirde bu diziden nefret edebilirsiniz çünkü dizideki karakterlerin hemen hepsi Cüneyt Arkın tarzı dövüşüyorlar, bir zıplayışta kaleye tırmanıyorlar, ne kadar kötü düvülürse dövülsün zarar görmüyorlar gibi olaylarla dolu.

Dizi kılıç dövüşleriyle bize resmen görsel şölen düzenliyor ve karakterlerin sürekli taraf değiştirmesiyle entrikaya doyuyoruz.

Dizinin kötü yönleri, olayların çok hızlı gelişmesiyle dizi evreninin yeterince aktarılmaması ve M.K. adlı ergen bir başrole sahip olması.

Dizi malesef iptal edildi, 5 bölüm sonra dizi bitecek.

1 Beğeni

İnside No:9

@Ishamael 'in önerisi üzerine başladığım ve bir türlü bırakamdığım dizi. Oyunculuklar harika. Bölümlerin kurgusu çok güzel. Biraz fazla İngiliz gelebilir size. Eğer alışkın değilseniz esprileri kaçırabilirsiniz ama ben çok bir şey kaçırmadım. Gayet de memnun kaldım. Her bölümün bağımsız olması nedeniyle istediğiniz bölümden başlayabilirsiniz. Yorumlara aldanıp bölüm atlamayın. İnsanlar anlamadığı için alakasız yorumlarda bulunmuşlar. Bölüm sonları tam bir keşmekeş. Tahmin etmek bazılarını zor. Ters köşeleri oldukça fazla bir dizi ve bu çok güzel. Toplamda sanırım iki ya da üç bölümü zayıf buldum. Bunlar dışında gayet güzeldi. Bir daha olsa bir daha izlerim. :smiley: Teşekkürler @Ishamael :heart_eyes::hugs::blue_heart::facepunch::vulcan_salute::point_up::point_left::fist_right:

Şimdi dün gece kardeşimin “Sen Sherlock özlemişsindir. Hadi, hadi biliyorum ben seni.” diyerek izlettiği Forever adlı diziye devam edeceğim. Muhtemelen kardeşime yetişip eş zamanlı ilerleriz. Hafta sonları ve müsait günlerde dizi keyfisi yaparız. Tamam, dizi bir Sherlock değil ama mekanlar, konu, merak duygusu filan güzel. En azından özlem gidertiyor. :smiley:

4 Beğeni

Evet yeni başladım. 7. bölümdeyim ve az biraz Merlin dizisine benzetiyorum. Ana kronolojik temayla birlikte kahramanımız sanki her 2-3 bölümde bir olayla uğraşıyor, onu çözüyor ve başka bir olayla karşılaşıyor gibi ilerliyor. Haliyle bu sürükleyici oluyor. Hala benim gibi izlemediyseniz pişman olmazsınız.

Papalığı oldukça kötü göstermişler bu arada.

2 Beğeni

İlk çıktığında izlemiştim. Güzel dizidir. :heart_eyes:

images%20(2)

Uzun sezonlu dizilerden sıkılınca mini dizi izlemek bünyeye iyi geliyor.
Hatfields and Mccoys da 3 bölümlük, her bir bölümü yaklaşık bir buçuk saat olan bir dizi. Amerikan iç savaşı sonrası bu iki aile arasında yaşanan kan davası sonucu dram sosuna bulanmış oyunculukları muhteşem fakat senaryoda birazcık sıkıntı olan bir dizi. Western havası ve dönem dizisi sevenler için güzel bir yapım. Bir günde bitirilebilir.

2 Beğeni

The Act izliyorum şu sıralar. Hâla yeni bölümleri yayınlanıyor. Gerçek bir hikayeden alınmış ve kendimi kaptırıp youtube’daki belgeselimsi video serisini izlemiş olsam da kurguyla birleşmiş hâlini de çok sevdim.
Konusu kısaca Gypse Rose isimli sağlıklı kızımızın, psikolojik sorunları olan annesi tarafından sanki ölümcül birçok hastalığı varmış gibi yetiştirilmesi. Sahte belgelerle çevresini, yalanlarla kendi çocuğunu kandırması ve yıllar içinde toplum tarafından aşırı sempati duyulan bu kızımızın aklının başına gelmesi ve devamında olanları konu alıyor. Youtube linki buydu belgeselin; Gypsy Rose Part 1: Mom says daughter suffered from illnesses and needed wheelchair, feeding tube - YouTube

2 Beğeni

Dizi güzeldi. Özellikle son çatışma nedense tam bir komediydi. Hala muhabbeti döner güleriz.

1 Beğeni