İzlemekte ve İzlemiş Olduğunuz Diziler ve Yorumlarınız

(Erdem) #266

1945 te üretilen Eniac (doğru mu yazdım bilmiyorum) 1975’lerde kişisel bilgisayara evrilmesine bakarsak çok daha hızlı olacaktır diye düşünüyorum.

(galeme) #267

Eğer Bendersnatch ile aynı kalitede olursa izlemem.

Misal ben senaryonun bu kısmına hiç ulaşamadım. Sadece bir yerde çok ufak bir şekilde değinildi ama devamında ne kadar zorlarsam zorlayayım bir daha bununla alakalı bir şey göremedim.

Vermek istediği mesaj iyi olabilir buna itirazım yok ama bir film olarak ele alınca maalesef sınıfta kalıyor. Çünkü senaryoyu işleyemiyor. Misal ben bittikten sonra ee bu filmin konusu neydi senaryosu neydi diye kendime sorduğum zaman bir cevap alamadım. Çünkü parça parça video kesitler sundu bana sadece. Bunları birbirleriyle bağlayıp ortaya güzel bir film çıkaramadı.

Filmin en güzel yanı da su sarışın gencin yaptığı konuşmaydı. Keşke şöyle olsaymış böyle olsaymış dediğim bir sürü şey vardı bittikten sonra. Daha doğrusu bittiğini anladıktan sonra.

Westworld

resim

Çok çok yeni başladım. Türlü tartışmalara yol açtı bizim için diyebilirim :d

Gerek işlediği tema, gerek karakterlerin aralarında geçen monologlar ve ideolojilerinin birbiriyle çarpışması, gerek karakterlerin sezon başı ve sezon sona erdiğinde tamamen farklı bir kişiliğe yoğurulmaları derken ağıza bal çalıp bitirdi ilk sezon kendisini.

Neredeyse işlenen her hikaye özeldi benim için. Sonradan farkına vardım ki beni en mutlu eden şey ise dikkatli izlendiğinde baştan sona verilen cevap işlevini gören bilgi kırıntıları olmuş. Bu tarz işlerde detaycılık her zaman önemli olur benim için.

resim

Bu dizi o Kubrick vari detaycılığı ve mükemmelliyetçilik hissini içinde barındırıyor. Baştan sona verdiği ufak ama kesin cümle, görsel, müzik ve ses ile seni düşünmeye itiyor. Sorguluyorsun, çünkü izlerken istenilen bu.

Sahnelerde kullanılan müziklerden tut karakterlerin belli bir değişim altından geçtikten sonra ortaya çıkan küçük mimiklerine kadar, bu dünya ve bu hikaye kendisine hayran bırakıyor, değişip, anlatımı değiştirebiliyor. Bu da Westworld’ü özel kılıyor benim için. Kendi içerisinde tutarlı ve iyi düşünülmüş bir iş olduğunu daha ilk bölümden kestirebiliyorsunuz zira.

Fazla detay vermeden ne diyebilirim bilemiyorum. Benim gibi geç yetişenler varsa özetle; gerçekten “iyi” tâbir edilebilecek Televizyon izlemek istiyorsanız bakmanızı hatta demlene demlene izlemenizi şiddetle öneririm.

(Sadece Emre ) #269

Oh be Love Death and Robots ne güzelmiş. İzlemeyip yağmurlu fırtınalı havalara mı saklasam diye düşünüyorum. Bahar geldi böyle karanlık bir evreni heba etmeyeyim şimdi.

O değil de animasyon mu gerçek mi belli değil. Mükemmel.

Teknoloji gelişiyor yauuww. Bulut bilişim felan varmış bak teknolojiyle çok uğraşmayın kafayı yersiniz ha.

(galeme) #270

Vallahi ben de izlemeye kıyamıyorum. Antoloji sever birisi olarak çok mest oldum. Dördüncü bölümdeyim şu anda.

(Sadece Emre ) #271

Odama mor yeşil mavi ışıklar alıp süsleyeyim diyorum ondan sonra açayım bir de tütsü yakayım o sırada xD

Bir de şey olsun istiyorum duvarlar 3 boyutlu televizyona dönüşsün de öyle izleyeyim, e bu biraz epik.

(Hiçliğin bekçisi…) #272

Ben de zürafa istiyorum.
Senin dileklerden sonra lambayı bana postalarsın artık. :vulcan_salute:

(Deepreader) #273

“Memories of the Alhambra” (NETFLIX)

Arttırılmış gerçeklik lensi üreten bir teknoloji şirketinin ceo su, bir ag oyununu satın almak istiyor ama oyunun geliştiricisi ceo ile iletişime geçtikten sonra ortadan kayboluyor.
K-drama sandım ama bilimkurgu gibi bi şey çıktı. Gereksiz sahneleri atlayarak izliyorum (adam 6. kattan düşerken kız bir dakika boyunca şoka giriyor mesela).

(zeynep) #274

benimde şuan takip ettiğim 11.22.63dizisi var.

Broadchurch izlemediyseniz şiddetle öneririm .

(Aslı Dağlı) #276

Hemen TvTime’ıma ekliyorum. <3

Happy Valley var bir de onu da tavsiye ederim polisiye olarak .

Broadchurch itv yapımı
Happy Valley BBC yapımıdır iki dizi de çok kaliteli ingiliz yapımı polisiye dizileridir.

Bense şu an The wire 5.sezona geçtim ve çok başarılı bulduğum dizidir .

Sıkı bir South Park hayranıyım 14.sezona geldim ve bazı bölümleri defalarca izlesem bıkmam .Canım ne zaman sıkılsa açar 1-2 bölüm izlerim .Eric Cartman fanıyım :slight_smile:

(Wifhty Zet) #278

The OA

Konusu herkesin ilgisini çekmeyebilir ancak merakla izleyeceğinizi düşünüyorum. Bu arada 2. sezon bugün itibariyle Netflix’te yayınlandı.

Spoiler olursa diye hiçbir şeyden bahsetmemiştim.

Görme engelli bir kızın yıllar sonra ortaya çıkmasıyla başlıyor olaylar. Üstelik kız artık görebiliyor.

Bununla birlikte herkes onun psikolojik sorunları olduğunu, aklını yitirdiğini düşünse de öyle değil. Ölüme Yakın Deneyim yaşamış ablamız.

AĞIR SPOILER !

Bu kaybolduğu 7 yıllık süreç boyunca da aynı şeyi yaşayan insanlarla tanışıyor. Hatta bu deneyimi küçük bir çocukken yaşadığı için görme yetisini kaybettiğini öğreniyoruz.

(Kadir) #279

The Office’de 8. sezonu yarıladım. Michael Scott’sız dizi çekilmiyor ve çoğu bölüm tebessüm bile etmiyorum artık. Bu yüzden diziye bir süreliğine ara verdim.

The OA’nın 2. sezonunu dün bitirdim. Sezonun ilk bölümü çok alakasız ilerliyor derken bölüm sonunda 1.sezona güzel bağladılar. Yer yer sıkıcı olsada bir günde bitirdim sezonu. Bu sezonda bazı soruların cevabını öğrensekte OA bizi yeni sorularlarla baş başa bırakıp sezon finali yaptı. 2. sezon genel olarak 1. sezonun tekrarı olmuş. Çıkarsa 3. sezonu izlemeyi düşünmüyorum.

Bugün You dizisine başlayıp bitirdim. Dizi konu itibariyle çok güzel ama dizinin bölüm sayısını fazla tutarak ve aşırı sex sahneleriyle diziyi biraz sıvamışlar. Diziyi atlaya atlaya izleyince tam çerezlik dizi olmuş aslında. Bu arada başrol kadın karakterini karmaşık yapmak isterken çok itici bir karakter yaratılmış.

(kerem) #280

The Last Kingdom diye bi diziye başladım geçen hafta Viking tarihlerini filan anlatıyor ve sürükleyici geldi bana bayağı. Eski çağ savaş tarzı dizileri seven varsa kesinlikle öneririm.

(Kadir) #281

Halka dizisini izleyen var mı? Dizi yerli dizi uzunluğunda ama çok kaliteli bir yapım. Herkese tavsiye ederim.

Beklenmedik bir etki yapıyor gerçekten.Kurgusu iyi bir kere,çekim kalitesi de güzel.Ters köşeleri de fena değil.İzlettiriyor kendisini.

(Kadir) #283

Dizinin tek sorunu reytingden dolayı iptal olma ihtimali. Keşke senaryoyu başta Netflix’e filan götürselermiş.

(Seda ) #284

11.22.63 izliyorum son 2 bölüm kaldı.JJ Abrams ve Stephen King’den daha iyisini bekler miydim ? Kesinlikle beklerdim. Ama yine de oldukça iyi gidiyor. Daha önce konuşuldu mu ,yorumlarınızı çok merak ediyorum açıkçası :slight_smile:

(bilge) #285

miracle workers.
steve buscemi’nin tanrıyı oynadığı, daniel radcliffe’in heaven inc. bünyesinde answered prayers departmentda çalıştığı, geçen günlerde finalini yapan çerezlik mini dizi. keşke biraz daha uzatsalardı. tadı damağımızda kaldı.

the umbrella academy.
dark horse’un aynı adlı çizgi romanından uyarlama netflix dizisi. özellikle soundtrackleri ve görüntü kalitesi muhteşem. favorim ise tabiki klaus. ay özledim. merakla 2. sezonu beklemekteyiz.

american gods.
şu an takip ettiğim en güncel dizi muhtemelen. her sahnesinden sanat akıyor resmen. neil gaiman’ın neredeyse tüm kitaplarını okumuş, kalemine hayran biri olarak, en beğendiğim uyarlaması diyebilirim. ha bir de 31 mayısta good omens gelecek mükemmel kadrosuyla, muhtemelen ona da çok fazla düşeceğim.