Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Görüyordum netflix’te de hiç bakmadım acaba önce orjinal Rome mu izlesem

Birisi belgesel diğeri dizi, hangi türden daha çok hoşlanıyorsanız ilk ondan başlayın.

1 Beğeni

Ben sanırım yanlış anlamışım olay şöyle:

2 sezonluk dediğiniz dizi belgesel degil dizi. Ancak şuan hatırlayamadığım bir belgesel kanalı ki History olması olası neyse o kanal Roma belgeselinde bu Rome dizisinin sahnelerini kullanmış ben de diziyi izlerken bu sahneleri görünce belgeselini izledim zaten deyip kapatmıştım ve hem belgesel hem dizi şeklinde sanmıştım ama aslında sahneler kullanılmış sadece. Şimdi fark ettim.

1 Beğeni

Medici dizisinin “The Magnificent” adlı 2. sezonunu izledim. Bu sezon, Magnificent lakaplı Lorenzo de’ Medici’nin hayatını konu alıyor, ilk sezonda ise Lorenzo’nun dedesi Cosimo de’ Medici’nin hayatını izlemiştik.

İkinci sezonda da ilk sezondaki gibi tanıdık oyuncular var ama ilk sezonda başrolün oyunculuğu daha ön plandayken bu sezonda başrol daha sönük kalmış bununla birlikte yan roldeki oyuncular diziyi götürmüş. Özellikle Sean Bean oyunculuğuyla döktürmüş

Bu sezonda siyaset ve entrika daha ön plandayken sanat biraz geri planda tutulmuş. Bunun bilerek yapıldığını düşünüyorum çünkü üçüncü sezonda, Michelangelo ve Leonardo Da Vinci’yi de anlatacaklarının mesajını üstü kapalı verdiler. Zaten Lorenzo’nun hikayesi de bitmedi, anlatılacak çok şey var.

Botticelli’nin en ünlü tablosunu(Venüs’ün Doğuşu) bilsemde Botticelli’yi yeterince tanımıyordum. Bu sezonda altta resimlerini attığım Mars ve Venüs ve La Primavera(İlkbahar) adlı tablolarının doğuşunu izledik.

Venüs ve Mars

La Primavera(İlkbahar)

Bilmeyenler için Venüs’ün Doğuşu (La Naissance de Vénus)

4 Beğeni

images%20(14)

Arthur c clarke evrenine giriş yapmışken arama sonucu buldugum ve çocukluğun sonu kitabından uyarlama bu güzel dizinin ilk bölümünü izledim.Dizinin konusu kitapla bire bir aynımı tam bilmiyorum çünkü kitabı daha okuma fırsatı bulamadım ama kesin alıp okuyacagım bir eser oldugu kesin oldu.Dizinin ne anlattığına gelirsek dünya bildiğimiz sefil,iğrenç ve açgözlü hali ile dönmeye devam ederken birden dünyanın her tarafında beliren uzay gemileri belirdi.Herşey bu esnada başlıyor işte.Gelen ziyaretçi veya ziyaretçiler dünya ile iletişime geçiyor ve sadece adeleti kendilerinin sağlayacaklarını belirtip dünyada ki bütün sorunları düzeltiyorlar ama bu gizemli ve yardım sever konuklar 15 yıl kendi yüzlerini insanlara göstermiyor.15 yılın sonunda ilk fiziksel buluşma oluyor ve herkes şok :slight_smile: ilk bölüm böyleydi devam bölümlerinide izledikce ekleme yaparım.

1 Beğeni

Kitabı mü-kem-mel. Ben ilk onu okuyunca zaten klasik olarak diziyi sevmemiştim. Bir de kitapta 50 yıl sonra gösteriyorlardı yüzlerini, hatta onlarla iletişimde olan kişi ömrünün yetmeyeceğini biliyordu görmek için falan.

2 Beğeni

Kitabı ilk fırsatta alacam lakin arthur c clarke’ın baskısı tükenmiş veya çok az kitabı var gibi Türkiye’de.Asimov’dan sonra yada diyelim en çok sevdiğim Bk yazarı oldu.

1 Beğeni

Dizi de yüzlerini 15 yıl gösterseler de kitapta bu süre 50 yıl. 15 yılın nedeni de bütçenin azlığı. Dizi de çoğu olayı elçi üzerinden anlatmışlar ama kitapta bu kadar baskın bir karakter yok. Ayrıca dizide Karellen dışında uzaylılara pek yer verilmemiş.

Kitap felsefe ağırlıklı ve doğal olarak bunu diziye tamamen taşıyamamışlar ama diziye olayların hemen hemen tamamı aktarılmış. Kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

2 Beğeni

Aynen bende bir an saşırdım.Binlerce gemi var ama bir kişi sadece iletişimde diğer herşeyi nasıl kontrol ediyor dedim kendi kendime.

1 Beğeni

Son dediğinizin cevabı spoiler.

1 Beğeni

Sildim.Bide hocam bu dizi 3 bölüm mü?

Evet. Mini dizi olarak çekildi. Konu uzatmaya müsait değil zaten.

Teşekkürler hocam bilgi için.

1 Beğeni

Kitaptan bağımsız uzayabilir aslında,

Spoiler olabilir burası, okumayan burayı okumasın

Kitaptan bağımsız uzayabilir aslında, uzaylıların uzaylıları.

Uzatılmaya müsait değil derken sonunda açık kapı bırakılmadığını kastetmiştim, isteseler her türlü uzatabilirlerdi. Üçüncü ırkın Karellen’in ırkını(ırkın adını unutmuşum) nasıl hizmetkarları yaptıklarını izlemek kesinlikle güzel olurdu. Bunun dışında kitaptaki evrime karşı gelip savaş açan 4. bir ırkı da izlemek güzel olurdu. Kitap da dizi de yeterince popüler olmadığı için şimdilik bir hayalden ibaret.

1 Beğeni

Avrupa Yakası serüvenim 190 bölümün ardından bitince boşluğa düştüm. Ne denesem yine istediğimi bulamayıp ilk dakikalarında kapadım. Ama artık son! diyecek gibi yazmışım :d Ama son. Bu Gilmore Girls denen dizi, ilk bölümden tuttu benim için. Bölüm boyunca yüzümde sırıtmayla izledim ki, duygusuz bakınca çok eksiği de olan bir dizi. Ama 7 sezonun 7sini de izlemeden bırakamayacak kadar sevdim. Ayrıca Jared Padalecki minnoşluğuna bakar mısınız? Melisa McCartney, Rami Malek ve dizi içinde daha keşfedemediğim bir sürü sevdiğim oyuncunun gençliğini izlemek de çok zevkli.

1 Beğeni

Gilmore Girls’ü bende izliyorum hatta şuan 3. sezondayım. Dizi çok yavaş ilerlediği artık diziyi pek izleyesim gelmiyor. Anca yeni bir diziye başlamak istemezsem veya izleyecek, okuyacak bir şey bulamazsam Gilmore Girls’ü tekrar izlemeye başlıyorum. Bir iki bölüm izleyip tekrar bırakıyorum. Anlayacağınız dizi benim için sonsuz döngüye girdi. Halbuki diziyi komik de buluyorum, izlerken keyif de alıyorum ama diziyi bir türlü bitiremedim.

2 Beğeni

The Act izlemeye çalışıyorum ama o kadar bunaltıcı ki senin gibi anne olmaz olsun. Uyarlandığı gerçek olay da çok üzücü ve ilginç olduğu için merak edip araştırmıştım. Olacakları bile bile izlemek daha da bunaltıcı. Böyle kötü insanların varlığını bilmek ile izlemek arasında fark varmış.

Ölmek için 13 sebep - Oldukça güzel ve ince dokunuşlar yapıyor dizi. 1.sezon bitti 2.ye yavaş başladım… gayet güzel 8.5/10
Hakan Muhafız - İlk sezonunu yerli dizi olduğu için izlemiştim. Biraz önce de 2.sezon 1.bölümü izledim. Resmen ağladım gözlerim kanadı zor dayandım. Büyük ihtimalle devam etmem…
Boojack Horseman -. Aklıma geldikçe keyifleniyorum. Muhteşem bir anime film küfür bolca var çocuklara kötü örnek olur…

Netflix için şimdilik yeterli…

Into the Badlands bitti. Dizi iptal oldu diye kendilerini salmamışlar, çok iyi bir final yapmışlar. Dizinin başka bir platformda devam edebilme ihtimalleri için de çok güzel bir açık kapı bırakmışlar. Umarım dizi devam eder.

Sunny dizinin başından sonuna kadar sevdiğim bir karakterdi.

Widow ilk sezonda nefret ettiğim bir karakterdi ama karakteri yakından tanıyınca “Parti kur oy verelim.” seviyesinde kendisini sevdirmeyi başardı. Dizideki en sevdiğim karakter oldu.

2 Beğeni