Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

Şahsiyet veya Masum’u izleyen var mı? İkisinden birine başlamak istiyorum da şöyle bir özet geçebilecek varsa iyi olurdu.

Şahsiyet çok iyi başlayıp kalitesini biraz düşürerek devam edip finali de toparlayan bi dizi. Haluk Bilginer döktürüyor başrolde. Hakan Günday senaryonun hakkını vermiş. Onur Saylak da yönetmenlikte pek de fena olmadığını kanıtlamış bence. Müzikler (soundtrack) tercihleri iyi değildi, görüntü yönetmenliği de çok göz yormasına ve zırt bırt farklı açılardan izlememize rağmen idare eder diyebilirim. Sırf çok sürükleyici olduğu için bile izlemeni tavsiye ederim. Pişman olmazsın izlersen.

2 Beğeni

Aslında 2sini de izleyeceğim de birisi daha sonraya sarkacak. Finallerden önce birine başlayayım dedim, sanırım ikiniz de Şahsiyeti daha ön planda buluyorsunuz. Öyleyse masumu sonraya bırakayım.

Şahsiyet finaliyle beni çok etkilemişti. Masum’un hemen peşine izledim ve Masum kadar seveceğimi sanmıyordum ama sevdim. Yavaş başlıyor ama her bölüm çıtayı yükseltiyor Şahsiyet. Müzikler de çok güzeldi, görüntü yönetmenliği de.

Şahsiyet’te olduğu gibi Masum’da da Haluk Bilginer faktörü var tabii ki. Daha ilk bölümün introsundan diziyi çok seveceğimi anlamıştım. Yer yer True Detective’i hatırlatan sahneleriyle çok güzel bir diziydi.

Sonuç olarak her iki dizi de çok iyi polisiyeler. Hangisi hangisinden daha iyi bilmiyorum ama ikisi de izlenmeli. Ezel’in ardından izlenecek Türk dizisi bulamamıştım, bir anda 2 tane bulmak beni şaşırtmıştı. :smiley:

3 Beğeni

Teşekkür ederim, Şahsiyet’e başlayacağım o zaman. Ben de baştan sona hiç Türk filmi izlemedim, lisedeyken bölük pörçük birkaç dizi izlemiştim ama bu ilk sayılır sanırım. Tabii Haluk Bilgineri görünce listeye almıştım, konusunu hiç bilmiyordum. Polisiye olduğunu da sizden öğrenmiş oldum. :buyucu:

Catch-22 Hulu TV üzerinden yayınlanmış, forum üzerinde hiç yoruma denk gelmedim. Haberi dahi yapılmamış. İzleyen var mı?

Bu arada Chernobly son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden. Çoğu kişi önermiş zaten, hala izlemediyseniz kaçırmayın.

4 Beğeni

Catch-22 için önce kitabı mı okusam yoksa dizisini mi izlesem kararsızlığı içinde olduğum için bir türlü başlayamadım. Chernobly ise ilk bölümünü ilk çıktığı gün biraz izlemiştim ama Rusça veya Rus aksanlı konuşulmadığı için fazla dayanamadan izlemeyi bırakmıştım. Bölümleri tamamlanınca tekrar izlemeyi planlıyorum.

1 Beğeni

Ben Kitabı okuduğum için sadece ilk bölümünü izledim. kitaba uygun bir uyarlama gibi geldi ama kitabı da diziyi de bitirmediğim net bir şey diyemiyorum. İlk bölüm itibariyle ben beğendim. Her anında kahkahalarla gülmüyorsunuz ama 1-2 yerde özellikle madde 22’nin açıklandığı yerlerde ve her soruya atlayan doğrucu davudun sahnelerinde ben çok güldüm.

Ama bir eleştirim var Hep erkeklerler var dizide ilk bölüm itibariyle sadece 2 kadım ardı onlardan biri de cinsel obje gibiydi röröröör :slight_smile:

Bence kitabı önce okuyun. Kitaptaki o karakterlerin düşünceleri detaylı ve muzip bir üslupla verilirken dizide böyle bur durum doğal olarak söz konusu değil.

Chernobyl aynı türden olmasa da GoT vasatlığını unutturdu bana nispeten.

Warrior dizisini öneririm ben de. Bruce Lee’nin notlarında uyarlanmış diyorlar ama ne kadar sağdık kalındı bilmiyorum. Dövüş dizisine göre yeterince iyi bir hikayesi var. Dövüşler ve karakterler çoğunlukla cuk oturmuş ben bir tek Mai Ling karakterini oynayan oyuncuyu pek beğenmedim (Ragnar Lotbrok’u ota başlatan hanım kızımız oynuyor. Bilinç altım o sebeple reddetmiş olabilir.) ama zamanla oturur inşallah.
Bir de başrol olan Ah Sahm (Bundan sonra Asım olarak anılacaktır.) İlk gördüğümde beğenmedim ama sadece dövüşene kadar sürdü. Asım karakter olarak donuk bir tip ve oyucu da kendini oynuyor sanki (Asım’ı oynayan adam American Gods’daki CEO ve bence birebir aynı karakteri oynamış bence)

2 Beğeni

Bende ilk bölümü izlendim.Çok güzel bir yapım olmuş.Bu gibi yapımlarda kitap veya dizi farkı fazla olmuyor.Rahatlıkla izleyin derim.

1 Beğeni

Kitabı elimde yok zaten önce dizisini izleyeyim sonra da çok seversem kitabını da okuyayım en iyisi. Sınavlarım bitsin ilk işim diziyi izlemek olacak.

Ben dizinin tamamını izledim bugün ve çok komik,eglenceli ve bir o kadar da anlamlı bir yapım olmuş.Bu dmini bir dizi mi?6 bölümden oluşuyor ve baş kahramanımız amacına sonunda ulaşamadan bitiyor.

Madde 22’nin dizi uyarlaması mı yapılmış. Kitap muhteşemdir, ben de izleyeyim, umarım kitap kadar iyidir.

2 Beğeni

Valla dizi tek kelime ile enfesti.İlk bölümden sonra su gibi akıyor.

1 Beğeni

İzin vermiyorum önce “The Best Offer” filmini izleyecektin. Durup dururken nasıl aklıma geldiyse.:joy::rofl:

1 Beğeni

Doğruya onu da izleyeyim .:slight_smile: En son Netflix de Voltran bölümlerini izledim o film yerine Voltran sayılır mı? Bu arada yeniden Hunterxhunter izlerim diyordum ama Madde 22 dizisi varmış, onu aldım öne ama filmi de izleyeyim artık

Sayılmaz efendim. :roll_eyes::smirk:

1 Beğeni

Adını sosyal medyada sık sık gördüğümden ötürü bir başlayayım dedim. Ve iyi ki başlamışım.
Felaketin yaşandığı dönem hakkında az çok şey biliyoruz. Fakat bu denli gerçekçi işlenmesi adeta oradaymışız hissi veriyor. Diziyi izlerken siz de nefessiz kalıyorsunuz. Patlamanın etkisinin bu kadar muazzam bir durum yaratacağını insan düşünemiyor.
Radyasyon dizide adeta görünmeyen kötücül bir başrol oyuncusu gibi. İnsan kendini post-apokaliptik bir dünyada hissediyor; gerçek olmasının dışında.
Ülkemizde inşa edilen santrallerin durumu ve iş güvenliği ile iş hassasiyeti konusundaki tecrübelerimiz arasındaki bağ düşünülünce bizim başımıza böyle bir şey gelmesi fikri diziyi izlerken sürekli aklıma geldi (Çünkü yaşadığımız yer çok yakın patlarsa önce bizler gidiciyiz. :innocent:).
Gerilmek ve bilinç oluşturmak istiyorsanız güzel bir dizi diye düşünüyorum. Bakalım gelecek bölümlerde neler olacak.

6 Beğeni

Dikkatim bir süredir inanılmaz dağınık, hiçbir şeye odaklanamıyorum ama bu dizinin ilk üç bölümü gözümü ekrandan ayırtmadı… Şahane.

1 Beğeni

Cnbc-e yayınlarken bayılarak izlerdim :heart_eyes: . Geçenlerde düştü aklıma izleyiverdim hemen herşeyiyle mükemmel bir dizi bence :blush: . Legend of Korra diye bi devam dizisi varmış ilk defa denk geldim. Yakın zamanda onu da izlemeyi düşünüyorum.
Chernobyl dizisi şu sıralar çok gündemde ve aşırı ilgimi çekiyor. Onu da izlemeyi düşünüyorum yakın zamanda :pushpin:

1 Beğeni

Catch 22’yi dün gece bitirdim.

Dizi ilk başta çok garip geliyor, neyin ne olduğu anlaşılmıyor ama eğer sabrederseniz ilk bölümden sonra dizi çok fena sarıyor. Diziden fazla bahsetmek istemiyorum ama söyleyebileceğim tek şey diziyi çok sevdiğimdir. Dizide favori karakterlerim Yossarian, Milo ve Major Major Major Major oldu, özellikle Milo’nun olduğu sahneleri iple çektim.

Aynı adlı 1970 yapımı bir de filmi varmış filmini izledikten sonra birde uyarlandığı kitabını okumayı planlıyorum.