Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

resim
Stranger Things 3. sezon bitti. Dizi kendi içinde kısmen tekrara düşsede bu sezon genel olarak güzeldi.

Deneyi devlet yerine Rusların yapmadı dağa iyi olmuş yoksa diğer türlü olsaydı çok sıkıcı olurdu sezon. Dustin.ve Steve her zamanki gibi favorimdiler bunların diğerlerinden ayrılıp birlikte çalışmaları çok iyi olmuş.Sezon boyunca o kadar ümit verdiler sonra Robin lezbiyen çıktı, olacak iş mi bu. Bu Steve’in sizden çektiği nedir. El gücünü kaybetti şerif hapis düştü, bakalım sonraki sezonda ne olacak.

image

The Last Czars bitti. Yapım Romanov Hanedanı’nın son yıllarını ve Bolşevik Devrimi’nin oluşmasını anlatan yarı belgesel bir dizidir. Dizi sayesinde az çok bildiğim olayları ayrıntılı bir şekilde öğrendiğim ve neden-sonuç ilişkisi başarılı bir şekilde kurulduğu için anlamadığım kısımları da anladığım için diziyi başarılı buldum. Bu konulara meraklı olan herkese tavsiye ederim, dizi kesinlikle sıkıcı değil.

1 Beğeni

Ben de şu ana kadar 4 bölüm izledim ve bana da çok güzel geldi ama çoğu inceleme sitesi diziyi felaket gömmeye başladı. Acaba sezon sonunda bir şey mi oluyor?

Gömülecek bir sezon değildi. 3 sezonda da konuların hemen hemen aynı olması bazılarını sıkabilir ama dizinin başından beri özgünlük gibi bir iddiası yoktu zaten. Dizinin olayı nostalji ve eğlence odaklı.

1 Beğeni

Çerezlik tatlı bir dizi önerecem sizlere.Odd couple matheww perry yaşlanmış olsa da çok güzel bir dizi çıkarmış.

Scream dizisinin 3 .sezonu çıktı. Hemen izleyeylim dedim ama büyük bir hüsrana uğradım. İlk 2 sezonda oynayan karakterlerin hiçbiri yeni sezonda yer almıyor ve yeni oyuncuların hemen hepsini de siyahi yapmışlar. Gelde sövme. :rage:

İki sezon iyi dayanmışsınız bence, ben bir sezon dahi dayanamadım.

Eğlencesine izlediğim bir dizi olduğu için ilk 2 sezonu sevmiştim. Aynı oyuncularla devam etselerdi 2 sezon daha izlerdim.

Lucifer’ı izliyorum.
Çok eğlenceli.

Aslında Sherlock, Elementary, The Mentalist, Monk gibi bir diziye dönüştü ama yine de keyifle izliyorum. Saydığım dizilerdeki olağanüstü zeki insanların yanında Lucifer bir hayli aptal ama o umursamaz tavrı hoşuma gidiyor.

1. Sezon 7. Bölümdeyim. Her seferinde sürpriz birileri dahil oluyor diziye. O sürpriz kişiler gelmeden onların ne büyük bir tehlikeyle geldiğini söylüyor dizi ama sonraki bölümde anlıyoruz ki o kadar mühim bir tehlike oluşturmuyorlar. Umarım daha zekice çözümler bulurlar.
2 Beğeni

Lucifer’a dadandım bu aralar. Bi oturuşta 5-6 bölüm gömüyorum. Baya iyi.

1 Beğeni

Merhaba, ismim Hazal ve ben de sizler gibi bir Lucifer bağımlısıyım. Ama elbette buraya tedavi olmaya gelmedim. Sonuçta, hepimiz en büyük arzumuzun peşindeyiz :smiling_imp:
Diziye 2-3 gün önce başladım, başından kalkamıyorum.

İlk yayınlandığında plot bölümü izlemiş, Tom Ellis’i çok beğenmiş ama gerisinden tiksinmiştim. Dizi hala pek çok mantık hatasına ve başarısız oyunculuğa sahip, fakat Lucifer’ın kendisi diziyi alıp götürüyor.

İşten sonra adeta beynimi boşaltmak için izliyorum. Semavi dinlere dayalı (kendileri değil) mitoloji bakımından da ilginç detaylara sahip. Arada bilmediğim şeyler çıkıyor, araştırıyorum, genel kültür oluyor.

7 Beğeni

Alias Grace, beğenerek izliyorum tavsiye ederim :slight_smile:

2 Beğeni

Lucifer dizisindeki çelişkilerin sebeplerinden biri dizinin sürekli dava edilmesi. Davalar yüzünden senaryo değişiyor diye okumuştum bir yerde. Dizi daha başlamadan davalar başlamış, satanizme özendiriyor diye bile dava etmişlerdi. Buna rağmen dizi güzel gidiyor. 3. sezonda bırakacak gibiydim, kendimi zorlayıp bitirmiştim. Netflix aldıktan sonra dizi daha çok fantastik yönde ilerliyor (tam istediğim gibi) ve Lucifer’in hakkı veriliyor. Gerçi sırf Tom Ellis’in mükemmel oyunculuğu için bile izlenir :smiley: Adam tam bir şeytan.

4 Beğeni

O zaman gidip birkaç kedi keseyim asldfjsdf

Gerçekten Tom Ellis’de şeytan tüyü var :joy:

3 Beğeni

La Casa de Papel’in 3. sezonunu bitirdim. İlk bölüm, iki sezonu birbirine bağlayan geçiş bölümü olduğu için bölüm biraz sıkıcı ama ileriki bölümler çok daha iyi. Sezonda zaten her bölüm bir önceki bölümden daha iyi. Berlin’in sezondaki rolü çok iyiydi, en büyük falsoyu buradan bekliyordum ama çok şükür yanlış yola sapmadılar.

Tokyo ve Rio hala dizinin ergen aşıkları, biraz bile akıllanmamışlar. Denver ve Stockholm geçen sezona göre biraz daha sönük olsalar yine de iyiydiler. Yeni karakterlerden Palermo ve Bogota fena değillerdi, Marsilya’yı ise yorum yapacak kadar tanımıyorum. Lizbon, Helsinki ve Nairobi karakterlerinde biraz sıvamışlar gibi geldi. Profesör ise kendini biraz daha geliştirsede yine de benzer hatalara düşüyor. Bir tek Arturo Roman’ı gereksiz buldum bu sezonda.

4 Beğeni

Ilk sezon çok sarmıştı ama 2. sezonda o tempoyu yakalayamadım. son 3 bölüm iyiydi yine özellikle en çok mahkeme kısımları iyiydi ve en sondaki kararlarıyla saşırttılar. Genel olarak guzel ama bana hissettirdikleriyle çok da iyi olduğunu soyleyemem

8/10

images

The OA
2x1
Sonunda başladım ve sanırım yarın bitecek. Çünkü henüz ilk bölümü izledim ve alabileceğim en yüksek dozu aldığımı düşünüyorum. Bir dizide aradığınız surukleyicilik fazlasiyla var. Ben her sahnesinde şok olduğum bir bölüm daha hatirlamiyorum. 10/10 luk bölüm. Gizemi çözmek daha keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Sezonun geri kalanında ve özellikle de finalinde dumurlardan dumur beğenin diyorum şimdiden. Keyifli whoalar.

1 Beğeni

The Boys: Birinci Sezon - Süper Kahramanlar Tüm Gerçekliğiyle Karşımızda!

Amazon Prime Video’ nun yeni dizisini yirmi dört saatte bitirmiş bulunmaktayım. Öncelikle böyle bir dizi izlediğim için mutluyum. Alışılagelmişin dışında bir süper kahraman dizisi.

Dizi hakkında öncelikle söylemem gereken bir şey var ki o da Justice League parodisi olması. Dizide ismi Seven olarak geçiyor. Bu Seven ekibinden A-Train (The Flash parodisi), bir gün koşarken Hughie diye bir adamın sevgilisini öldürüyor. Hughie intikam almak isterken dizide olaylar gelişiyor.

Uçak sahnesi hariç dizide hata yoktu diyebilirim. Uçak sahnesinde uçak kapısı açıkken, uçağın içinde bir kişinin bile sağlam kalmaması gerekiyordu bildiğim kadarıyla. (Lisedeki biyoloji öğretmenimin yalancısıyım.)

Neyse daha da uzatmaya gerek yok nezdimde. Puanım: 8/10

9 Beğeni

3 günde The Expanse’ın ilk iki sezonunu izledim. Dizi çok güzel gidiyor. 3. sezonu da izleyince detaylı yorumumu yaparım.

10 Beğeni

Arkadaşlar kitapları da okuyun, belki İthaki yeni kitaplar için bizi daha fazla bekletmez :slight_smile:
kitap

3 Beğeni