Hangi Dizileri İzliyorsunuz?

bbbte-600x337
Diziyi daha bitirmedim ama bilim kurgu seven biri olarak dizi beni bağladı.Robotların yaygınlaştığı ve insanların işlerini elinden aldığı bir gelecekte geçiyor hikaye.Robotlara karşı olan bir de tasfiyeciler adında grup var.Dizi Asimov’un kanunlarını da kendisine temel almış robotlar konusunda.
Ana karakter yüksek model bir prototip robot.Kendi iradesine de zaman zaman başvurabiliyor.Dizi tabi klasik olarak bir takım etik ve ahlaki sorunlara da değiniyor sürekli.
Dizi bu arada Rus yapımı.Ve sanırım tam da onlara göre bir iş olabilir bu dizi.Çünkü o robot oyunculuklarındaki soğukluk çok iyi.Özellikle de başrol oyuncunun oyunculuğunu baya beğendim.
Bu tarz yapımları sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

5 Beğeni

Kesinlikle izlenmesi gerekenler listesinde bence bi deneyin derim. Gerek atmosferi ve oyunculuklarıyla gerekse kurgusuyla çok hoş bir korsan dizisi.

1 Beğeni

MARIANNE – Karabasanlı bir Fransız dizisi.Akşam izlemeyi düşünüyorum.

1 Beğeni

image
Babylon Berlin bitti. Bu diziyle birlikte üç tane Almanca dizi bitirmiş oldum. Dizi İki Dünya Savaşı arasındaki dönemde geçiyor. Dizinin odak noktası polisiye olmasına rağmen geçtiği dönem itibariyle Weimar Cumhuriyeti’nin adım adım Nazi İmparatorluğu olma sürecine de arka planında yer veriyor.

Dizi yavaş akan bir dizi ama aynı zamanda çok güzel bir dizi. Büyük bir merak içinde 3. sezonunun çıkmasını bekliyorum.

5 Beğeni

Looking for Alaska dizisini izledim. Klasik bir ergen dizisinden daha kaliteli olduğu diyaloglardan kolayca anlaşılıyor, dizinin John Green’in aynı adlı kitabından uyarlandığını öğrenince diyaloglardaki kalitenin sebebini anladım. Kendi türüne göre kaliteli bir dizi olduğunu belirtmiştim, kafa dağıtmalık güzel bir dizi ama yine de kendi türünün sınırlarını aşamıyor.

2 Beğeni

Muhteşem bir dizi. O kadar naif ki izlerken genelde huzur buluyorum. Dönemi de hesaba katarsak kasabada çok fazla cahil, ırkçı insan var ama aslında onların bile içinde iyilik var. Dizideki hiç kimse tam olarak çok çok kötü değil. Ayrıca okul, kasabadaki yan karakterler, aile oluşları hepsini yavaş yavaş bize açmaları çok iyi.

Yeniden izlemek harika özlemişim

5 Beğeni

Watchmen

HBO yine döktürmüş :smiling_face_with_three_hearts:
Bir hafta şimdi nasıl geçecek :upside_down_face:

9 Beğeni

İlk bölümünü daha yeni izledim. Beğendim fakat aklımda bir tek soru var. Dizi Filmden tamamen bağımsız mı acaba? Rorschach filmde en sevdiğim karakterdi çoğu kişi gibi. Ama bu dizide farklı bir Rorschach izledim sanırım.

2 Beğeni

Benim bildiğim filmi çekilen kısmın sonrasında geçiyor.

1 Beğeni

Evet , dizi filmden bağımsız.Rorschach konusunda ise kesinlikle katılıyorum :+1:

1 Beğeni

Black Sails dizisini seyrediyorum. Toplam 4 sezondan oluşuyor, ikinci sezon bitmek üzere. 1700’lü yılların başlarında Nassau’daki korsan adasında geçen olayları anlatıyor. Assassin’s Creed: Black Flag ile aynı zamanı konu alıyor, oyunu oynayan için tanıdık karakterler var. Hikaye aynı şekilde mi bitecek onu bilmiyorum. Herkesin kendi gündemi olduğu bir ada, sürekli komploların döndüğü bir hikaye haliyle. Ama keyifli ve heyecanlı seyretmesi.

Bu kadar çok sevişme sahnesine gerek var mıydı o ayrı bir konu. :grinning:

3 Beğeni

Mini dizi olarak iyi mi sizce.8 bolumde ıstediklerini anlatabilmisler mi cogu dizi yapamıyor boyle seyleri

Kitap uyarlaması olduğu için senaryosu zaten sağlamdı. Final sekansıyla da bence istediğini anlatabilmiş.

1 Beğeni

Friends’e başladım ve çok severek izliyorum. İlginç bir şekilde ya nefret ediyorlar diziden ya da bayılıyor insanlar? :smiley: Bölümler 20 küsür dakikalık olduklarından hemen bitiyor, kendimi dizginlemeye çalışıyorum ama 6’ncı sezona geldim bile :hanci:

3 Beğeni

İzlerken akıp gidiyor, sonrasında “eh yani” diye kalıyor galiba Friends biraz insanlarda. Ben de çok severek izlemiştim zamanında. Şimdi ise sitcom tarihinde geri gide gide Seinfeld’e geldim. Diziden aldığım hazzı anlatamam, mükemmel ya tek kelimeyle.

2 Beğeni

Sitcom izlemeye devam edeceğim ben de beni üzen dizilerden gına geldi çünkü…

1 Beğeni

Ben 4. kez baştan izliyorum, 2.sezonu yarıladım. Hiçbir seferinde ‘eh’ diye kalmadı bende. Çok özletiyor kendini…

1 Beğeni

Black Sails görünce dayanamadım, o kadar işin içinde tekrar izleyesim geldi yaa. Gördüğüm en underrated diziydi sanırım. Buna rağmen yapımcıların 4 sezon sürdürüp bizi yarı yolda bırakmamaları takdire şayan. Kitabı da okumanızı öneririm bu arada. Dizi daha güzel bence ama.

3 Beğeni

Dizinin kitabı da mı var? Ya da kitaptan mı çevrilmiş?

Robert Louis Stevenson’ın Define Adası adlı kitabından esinlenilmiş bir dizi.

1 Beğeni