J.G. Ballard ve Geleceğin 40 Yılı

(Emre Can Doğan) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/j-g-ballard-ve-gelecegin-40-yili/

Yazdığı bilimkurgu öyküleriyle tanıdığımız J.G. Ballard’ın geleceğe dair farklı öngörülerine ve içi boşaltılmış Ballardian kelimesini inceleyen bu yazıya birlikte göz atalım. (DEVAMI…)

(Bahri Doğukan Şahin) #2

Koskoca ülkede Ballard’la ilgili içerik üreten insan sayısı seninle birlikte 5 falan oldu galiba. Şaka değil. :smile: Bu sebeple benim için çok değerli olan bu çeviri için teşekkür ediyorum.

(Hiçliğin bekçisi…) #3

Adamın gelecekten gelmediğine emin miyiz? :thinking:

(Emre Can Doğan) #4

Rica ediyorum. :slight_smile: Ballard’ı daha önce “Bilimkurgunun Kısa Tarihi” yazısında tanıdım, aslında epey önemli bir yazar ve önemli düşünceleri var gibi göründü bana o zaman. Söylediği şeylerin kanıtı “rahat batması” deyiminden tut da Haçlı Seferleri sırasında orduya yazılan zenginlere kadar pek çok durumu açıklıyor. :buyucu: Henüz okumadım kendisini ne yazık ki.

@Agape Poe’yla beraber gelmişler bence. :slight_smile:

(Bahri Doğukan Şahin) #5

Bir an önce okumalısın. Gökdelen veya Beton Ada romanlarından biriyle başlayabilirsin. Kısa öyküleri de çok iyidir tabii.

(Emre Can Doğan) #6

Şu an Tolkien okuyorum. Daha doğrusu Tolkien turundayım. Tolkien hakkında 2 dergi okudum ve daha okumam gereken 5 kitap ve 1 dergi daha var. Dinlemem gereken bir de Tolkien söyleşisi var. :confused:

(Bahri Doğukan Şahin) #7

Keyifli okumalar diliyorum o zaman. :smile:

(Ümit Yaşar) #8

Vermillion Sands Al Kumsallar olarak çevrilmedi mi?

(Emre Can Doğan) #9

Vermillion Sands diye arattığımda çıkmıyordu ama Al Kumsallar ile çıkıyormuş. 1995, Arion Yayınevi. Düzeltelim efenim, teşekkürler

(Ümit Yaşar) #10

Rica ederim, eyvallah :slight_smile: