J.R.R. Tolkien Hakkında Pek Bilinmeyen 10 Gerçek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/jrr-tolkien-hakkinda-10-gercek/

J.R.R. Tolkien hakkında bilgilerinizi gözden geçirme vakti! Yazarın hayatı ve eserleri hakkında az bilinen detaylar sizlerle. (DEVAMI…)

7 Beğeni

“Şu an yapraklarını birer birer kaybeden bir ağaç gibi hissediyorum kendimi: Bu his köklerime bir balta darbesi inmesi gibi.”

3 Beğeni

Bende küçükken dil uyduruyodum yeni bir dil yaratma bendede vardı.Her gordugum nesneye saçma sapan isimler koyuyordum :smiley:

3 Beğeni

Müthiş değil mi?

Türkçe, “şeyleri” adlandırmakta zorlanmayacağımız bir dil. Hatta Refik Halit Karay olmayan deyimler üretip bunları kitaplarında kullanıyormuş. Koyduğunuz adlar da muhtemelen Türkçeye yakındır. :buyucu:

4 Beğeni

“Amma sucuk yapmış be!” aklıma geldi nedense. :grin: Hem ağaç mevzusu hem dil uydurma olunca herhalde. :smiley:

2 Beğeni

İnanamiyorumm! Artık aklımdaki delilikleri yapmak için muhteşem bir bahanem var. Tolkien’in askerleriyiz!
Harika dosya. Harika harika harika.

2 Beğeni

Çeviri, çeviri, çeviri! :smiley: :buyucu:

1 Beğeni

Şşş olur öyle hatalaaar :shushing_face: :scream:

2 Beğeni

2 alçakgönüllülükle yeteneğin karıştığı bir etik. 5 pişman olmayı, dostluğu ve köklerin değirini bilmeyi sahneliyor. 4 aşk falan füllan önemi. Bir de 8 için bir şey deyim dedim eskiden ineklerin dişisine “mösyö” adını koymuştum ama Fransızca bilmediğim için pişman oldum :roll_eyes: