J.R.R.Tolkien Kitaplığı

:fire:

6 Beğeni

Bence plandaydı siz sorunca açık etmedi. İnşallah gelir yakında. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Hevesinizi kırmak istemem ama İthaki’nin zaman dilimi farklı işliyor.
Yakın zamanda çıkacak dedikleri minimum 1 yıl sürüyor.4-5 ay gibi bir süre vermişlerse 2 yılı buluyor.
Kimi zamanda 3-5 kez tamam çıkarıyoruz dediklerini unutup, tekrar hatırlayıp, tekrar unutuyorlar.
Bakınız" açıklamalı notlarıyla hobbit".
Matbaadan gelene kadar beklemek en iyisi

1 Beğeni

Valla çıksın da nasıl çıkarsa çıksın durumundayım. Stephen King’in başına gelenleri de biliyoruz.

1 Beğeni

Nacizane Tolkien ve Tolkien dünyasına ait kitaplarım.

18 Beğeni

Zamanında 645 in bastığı şimdi ateş pahası olan tolkien kitaplarının tekrar basılma ihtimali var mı? Yaklaşık 1-1.5 sene önce bir tolkien postunda ithakiye ‘baskısı olmayan tolkien kitaplarını basıcak mısınız’ demiştim çok yakında demişlerdi. Tabi o zamandan bu zamana serilerin kapakları yenilendi ama yinede bir umut.

Şahsen ben de Açıklamalı Notlarıyla Hobbit’i ne zaman basacaklar diye beklemekten usandım artık.

1 Beğeni

Bazılarının telifi yüksek olduğundan çok zor, bazıları da farklı kitapların içinde olanlardan kesilip basılmış zamanında. History of middle earth hiçbir zaman basmazlar gibi geliyor bana ithaki mesela.

Hepsini edinip komple Tolkien kitaplığı olsun diye can sıkmamak lazım. Bende de vardı, saldım birkaç sene önce :smiley: Bazı kitaplar okunmasa da olur diyorum.

1 Beğeni

Orta Dünya Tarihi’nin tamamının telifi tekmiş. Hepsi alınmadan çıkması gibi bir durum yokmuş.

1 Beğeni

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla şuanki kurla birlikte telif hakkı satın almak biraz risk işi. Bana kalırsa alıp basılırsa satacak kitaplar ama yayınevlerinin stratejisi nasıl olur bilmiyorum. Umarım bu riski alırlar.

Orta Dünya Tarihi kitapları telifleri pahalı. Getirisi yüksek olsa da uzun sürecek haliyle. Telif durumuna ek olarak çevirisi, basılması, satılması derken telifin süresi biter. O kadar kitabının hepsini birden asla çevirmezler. Yılda iki, üç kitap çıkarmak için satacak olsa bile bizim yayın evleri (Delidolu hariç, Teşekkürler Delidolu) o telif ücretlerini ödemez.

2 Beğeni

Elimde 1 set Kayıp Öyküler 1-2 var (dijital baskı) ihtiyacı olan, satın almak isteyen varsa bana ulaşabilir. Düşük fiyata bırakacağım.

1 Beğeni
3 Beğeni