J.R.R.Tolkien Kitapları

Hobbit - Yüzüklerin Efendisi serisi - Silmarillion- Beren ve Luthien bu şekilde mi okumalıyız şimdi? :joy:

Çocuklar da eğer okuduysa paketleyip kitaplığınızın en üst rafına koyun bence :smile:

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’ni okuduktan sonra diğer kitapları istediğiniz sırada okuyabilirsiniz. Her kitapta gerekli açıklamalar bulunuyor. Kendinizi zorlama sıralamalara tabi tutmayın. Hangisi daha çok ilginizi çekiyorsa, onu okuyun.

6 Beğeni

Şimdi hobbit resimli baskılardan almak istiyorum ama 3 tane var. Bir tane alan lee illüstrasyonlu olan
Diğeri açıklamalı olan
Bir diğeri resimli metinsiz baskı
Hepsine verecek param yok ama bir tanesi olsun istiyorum sizce hangisini almalıyım?

bence hobbit resimlerini alın orda J.R.R Tolkien’in çizdiği resimler var

1 Beğeni

Ciltli baskının güzelliği

5 Beğeni

Bu arada izmir Karşıyaka pan kitap evinde açıklamalı notlarıyla hobbit gördüm. Tam kasanın karşısında ki üst rafta. Ama göreli bir hafta falan olmuştur. Yine de isteyen bir bakabilir.

17 Beğeni
8 Beğeni

Aşırı güzel,bir tane alıp eve koymak lazım.

4 Beğeni

Bende United Cutlery’nin üretimi olan Sting’in replikası var. Zamanında 350-450 TL arası bir edere almıştım (tam olarak anımsamıyorum). Ama şimdi ederi çok çok yüksek; iyi ki zamanında almışım diyorum…

Dolar aldı başını gidiyor. Noble Collection’ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmleri için ürettiği yüzükleri de zamanında 65 TL’ye almıştım Şimdi ise 700 TL’den satılıyorlar.

Zamanında bu güzel koleksiyonluk ürünler uygun edere alınabiliyordu. Ama birilerinin ülkemizin parasının değerini düşürme çabaları başarıya ulaşınca durum bu merkeze geldi.

Artık bu ürünleri almak akıl kârı değil…

9 Beğeni

Siparişi verdim bana ulaştı. Bilginiz olsun.

2 Beğeni

Hepsi çok güzeler,çok şansilisiniz.

1 Beğeni

Çok güzelmiş. Sanırım adı Goblin Doğrayan’dı.

1 Beğeni

Ne güzel!
Doğrusu kitapları hiç okumadım, ama Tolkien’e koyu bir katolik olduğu ve Hristiyan öğretilerinden esinlendiği için sempati duyuyorum :heart_eyes:

https://forum.kayiprihtim.com/t/j-r-r-tolkienin-oglu-icin-yazdigi-roverandom-un-siyah-kapakli-yeni-baskisi-geliyor/15496?u=lucifer

1 Beğeni

Hobbit okumak istiyorum. Bir sürü baskısı var. Hangisini önerirsiniz? Çevirileri, yazı boyutları falan aynı mı? Ya da Yüzüklerin Efendisi ile yan yana koyduğumda boyut olarak nasıl kalıyorlar?:grin: Başka bir başlığa yazmıştım başta ama uygun olan burası sanırım.

Tolkien mirası setindeki Hobbit çok hoş bence, tabiî alacak olan sizsiniz.

Boyut olarak da şöyleler:

2 Beğeni